Jump to content



Ο Διαγωνισμός της πρωτοχρονιάς.


DoctorMad

Recommended Posts

Για εμένα , αν και άμεσα εμπλεκόμενος, θέλω να το δω απο μια διαφορετική σκοπιά: αυτό το νήμα είναι η ουσία όλου του ελληνικού προβλήματος. Έχει κλίκες, έχει συνωμοσίες, έχει διαπλοκή (τι στο καλό έγινε με τον Μιχάλη και το CPU block) έχει κοκορολογομαχίες και έχει και την νεοελληνική ψυχοδιανοητική ανισσοροπία που κάποιους τους κάνει να κοιτάζουν περισσότερο τα συναισθήματα και την ανθρωπιά ενώ κάποιους άλλους(π.χ εμένα) τους κάνει να βλέπουν τα πράγματα ψυχρά αδιαφορώντας για το τι μπορεί να έχει γίνει με τον Μιχάλη και με τα προβλήματα που μπορεί να είχε.

Το θέμα είναι τι θα γίνει με όλη αυτή την βλακεία που μας δέρνει. Ώραια το cpu block θα το πάρω (?) αλλά η νεοελληνική βλακεία δεν διορθώνεται. Κάποιοι πρέπει να γίνουμε περισσότερο συνεπείς και υπεύθυνοι κάποιοι άλλοι περισσότερο άνθρωποι (ποιος εγώ?).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 14:10]

γνωμη μου παντα,δλδ πρεπει να απολογηθει ο Μιχαλης?οχι προς θεου οτι εχω τιποτα με το παληκαρι που περιμενει το δωρο του,πιστευω ο καθενας στην θεση του ισως αντιδρουσε παρομοια,αλλα ολοι γνωριζουμε τον Μιχαλη τι ανθρωπος ειναι:)

Κατά την άποψη μου πρέπει να εξηγηθεί, όχι να απολογηθεί. Αλλά νομίζω ξέρω τι έγινε απλώς με ξέχασε.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη να ζητησω συγνωμη για το θεμα που δημιουργηθηκε

Να πω επισης οτι η ομαδα του lab που εκανε τον διαγωνισμο δεν φταει για το θεμα Τα παιδια διοργανωσαν κατι πολυ καλο και ειναι κριμα να τα ακουσουν και απο πανω

Αρχική απάντηση από DoctorMad [Σήμερα, στις 09:42]

. Το να πει "Σιγά τώρα να μη κάτσω να του φτιάξω τσάμπα το CPU block που κέρδισε στον διαγωνισμό για κορόιδα ενώ έχω να κάνω άλλες δουλειές που θα βγάλω λεφτά" αυτό είναι η κλασική νεοελληνική ανευθυνότητα και ασυνέπεια.

Μια που σε βλεπω να αναρωτιεσαι γιαυτο και επειδη εισαι και νεος στο φορουμ και δεν γνωριζεις προσωπα και καταστασεις απλα σου λεω οτι εχω φτιαξει δεκαδες πραγματα σε χρηστες ειτε χωρις αμοιβη ειτε με αναλογικα ελαχιστη για τον χρονο η για τον κοπο που απαιτηθηκε Μαθε επισης οτι εχω στειλει πραγματα σε πολλους χωρις να εχω πληρωθει εκ των προτερων απλα θεωρωντας οτι μπορω να τους εμπιστευτω Σε 2-3 περιπτωσεις πηρα τα χρηματα μετα απο ενα εξαμηνο και σε μια περιπτωση(ευτυχως μονο) ακομα τα παιρνω και ειναι και "επαγγελματιας" του χωρου .Θελεις να μας πουν τωρα αυτην την στιγμη σε ποσους εχω στειλει κατι τις τελευταιες 10 μερες χωρις εκ των προτερων πληρωμη?

Το Πμ σου με τα στοιχεια σου που εστειλες στις 17 /1 στο οποιο διαλεγες και ποιο block θελεις το διαβασα στις 22-23 νομιζω

Σου ειπα οτι μολις ειναι ετοιμο θα σε ενημερωσω Ο λογος γα τον οποιο σου ειπα οτι μολις ειναι ετοιμο ειναι οτι ηθελα να φτιαξω κατι το οποιο θα δηλωνε το απο που κερδισες το block Αυτος ηταν ο λογος της καθυστερησης +του οτι ετοιμαζω κατι καινουργιο τοσο σε προσωπικο οσο και σε ομαδικο επιπεδο

Διαβαζοντας και το τελευταιο σου Πμ

"Ρε μεγάλε τι παίζεται με το waterblock?

Ειμαστε φιλαρακια απο παλια και δεν το ξερω?Περιμενεις να σου απαντησω με τετοιο τροπο γραφης?

Ελπιζω το θεμα να τελειωσει εδω Πιστευω να κατανοησες οτι δεν εγραψα οπως πιστευεις

και οτι ολα τα αλλα που γραφεις ειναι λογια του εκνευρισμου σου

Ελπιζω στο μελον να μην βγαζεις βιαστικα και αβασιμα συμπερασματα για ανθρωπους που δεν ξερεις καθολου

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 12:25]

Εγώ αν είμουν ο 11 θα σου έστελνα το χειρότερο block μου πάντως. Όχι ότι ο Μιχάλης θα το έκανε ποτέ αυτό, εγώ όμως θα το έκανα :*

Και που να βρω τετοιο block Πετρο??:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DoctorMad

Για εμένα , αν και άμεσα εμπλεκόμενος, θέλω να το δω απο μια διαφορετική σκοπιά: αυτό το νήμα είναι η ουσία όλου του ελληνικού προβλήματος. Έχει κλίκες, έχει συνωμοσίες, έχει διαπλοκή (τι στο καλό έγινε με τον Μιχάλη και το CPU block) έχει κοκορολογομαχίες και έχει και την νεοελληνική ψυχοδιανοητική ανισσοροπία που κάποιους τους κάνει να κοιτάζουν περισσότερο τα συναισθήματα και την ανθρωπιά ενώ κάποιους άλλους(π.χ εμένα) τους κάνει να βλέπουν τα πράγματα ψυχρά αδιαφορώντας για το τι μπορεί να έχει γίνει με τον Μιχάλη και με τα προβλήματα που μπορεί να είχε.

Το θέμα είναι τι θα γίνει με όλη αυτή την βλακεία που μας δέρνει. Ώραια το cpu block θα το πάρω (?) αλλά η νεοελληνική βλακεία δεν διορθώνεται. Κάποιοι πρέπει να γίνουμε περισσότερο συνεπείς και υπεύθυνοι κάποιοι άλλοι περισσότερο άνθρωποι (ποιος εγώ?).

φιλε μου,νασαι σιγουρος οτι κανενας απο δω μεσα δεν το βλεπει το προβλημα σου μονοπλευρα(οτι δλδ δινουνε 100%δικιο στον Μιχαλη)και σενα σε φερονται με ασχημο τροπο,το δικιο ειναι παντα δικιο και πρεπει να λεγεται,αλλα απο την αλλη ο Μιχαλης εκανε μια ομορφη χειρονομια στο φορουμ για τον διαγωνισμο,ειχε κανενας κερδος να μην σου στειλει το δωρο επιτιδες?νασαι σιγουρος οτι το προβλημα σου θα λυθει και το δωρο σου θα το παρεις,τωρα οσα για τα διαπλοκης-κλικες κ.τ.λ. θελω να πιστευω οτι εδω μεσα δεν υπαρχουν,αλλο αν καποιοι εχουν καποιες παραπανω συμπαθειες σε αλλα παιδια,αυτο πιστευω ειναι φυσιολογικο,θα δεις οτι τζαπα στεναχωρηθηκες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις 14:20]

Για αρχη να ζητησω συγνωμη για το θεμα που δημιουργηθηκε

Να πω επισης οτι η ομαδα του lab που εκανε τον διαγωνισμο δεν φταει για το θεμα Τα παιδια διοργανωσαν κατι πολυ καλο και ειναι κριμα να τα ακουσουν και απο πανω

Μια που σε βλεπω να αναρωτιεσαι γιαυτο και επειδη εισαι και νεος στο φορουμ και δεν γνωριζεις προσωπα και καταστασεις απλα σου λεω οτι εχω φτιαξει δεκαδες πραγματα σε χρηστες ειτε χωρις αμοιβη ειτε με αναλογικα ελαχιστη για τον χρονο η για τον κοπο που απαιτηθηκε Μαθε επισης οτι εχω στειλει πραγματα σε πολλους χωρις να εχω πληρωθει εκ των προτερων απλα θεωρωντας οτι μπορω να τους εμπιστευτω Σε 2-3 περιπτωσεις πηρα τα χρηματα μετα απο ενα εξαμηνο και σε μια περιπτωση(ευτυχως μονο) ακομα τα παιρνω και ειναι και "επαγγελματιας" του χωρου .Θελεις να μας πουν τωρα αυτην την στιγμη σε ποσους εχω στειλει κατι τις τελευταιες 10 μερες χωρις εκ των προτερων πληρωμη?

Το Πμ σου με τα στοιχεια σου που εστειλες στις 17 /1 στο οποιο διαλεγες και ποιο block θελεις το διαβασα στις 22-23 νομιζω

Σου ειπα οτι μολις ειναι ετοιμο θα σε ενημερωσω Ο λογος γα τον οποιο σου ειπα οτι μολις ειναι ετοιμο ειναι οτι ηθελα να φτιαξω κατι το οποιο θα δηλωνε το απο που κερδισες το block Αυτος ηταν ο λογος της καθυστερησης +του οτι ετοιμαζω κατι καινουργιο τοσο σε προσωπικο οσο και σε ομαδικο επιπεδο

Διαβαζοντας και το τελευταιο σου Πμ

"Ρε μεγάλε τι παίζεται με το waterblock?

Ειμαστε φιλαρακια απο παλια και δεν το ξερω?Περιμενεις να σου απαντησω με τετοιο τροπο γραφης?

Ελπιζω το θεμα να τελειωσει εδω Πιστευω να κατανοησες οτι δεν εγραψα οπως πιστευεις

και οτι ολα τα αλλα που γραφεις ειναι λογια του εκνευρισμου σου

Ελπιζω στο μελον να μην βγαζεις βιαστικα και αβασιμα συμπερασματα για ανθρωπους που δεν ξερεις καθολου

Και που να βρω τετοιο block Πετρο??:D

Κοίτα αν μου έλεγες ότι θα καθυστερήσεις για τους λόγους που μου λες τώρα δεν θα γινόταν αυτό το νήμα. Εγώ δεν μπορώ να ξέρω τι γίνεται, αλλά γι αυτό εσύ πρέπει να ενημερώνεις, το ότι δεν ενημερώνεις δημιουργεί άσχημη εντύπωση απο την οποία πυροδοτείται και ο εκνευρισμός και τα πιθανώς λανθασμένα συμπεράσματα μου.

Δε νομίζω πάντως ότι τα συμπεράσματα μου ήταν βιαστικά και αβάσιμα, δεν αποκλείεται πάντως να είναι λανθασμένα γιατί δεν σε ξέρω καλά. Πάντως περίμενα 3 εβδομάδες (όχι και τόσο βιαστικός) χωρίς καμμία ειδοποίηση (γι αυτό και το μήνυμα σε αυτό το στυλ) και είχα κάποια "βάση" το ότι δεν με ειδοποίησες καθόλου να μου πεις γιατί αργείς. Τι περίμενες να κάνω δηλαδή?

Ώραια μπορεί να είσαι επαγγελματίας και πρώτος αλλά δεν είσαι τέλειος. Να μην ξεχνάς να ειδοποιήσεις κάποιους που περιμένουν και γενικά να μην ξεχνάς κάποιους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

οκ φιλος, ειναι λαθος η θεωρια μου. επαγγελματιας δεν ειναι αυτος που ζει απο αυτο που κανει.

δεν πρεπει να περιμενω να μου δωσεις τους ορισμους;

Έλεγα να μην σου απαντήσω...

Από τη στιγμή που κάποιος κατασκευάζει κάτι...και το δίνει έναντι αμοιβής που σημαίνει ότι έχει μπει στην αγορά είτε το κάνει για να ζήσει είτε το κάνει για το κέφι του βγάζει λεφτά εγώ αυτά τα 38-45 ευρά που κάνει το μπλοκ(τυχαίες τιμές) δεν το βρίσκω στο δρόμο ούτε φυτρώνουν απο πουθενά...

Απο κει και πέρα περιμένω κάποιον επαγγελματισμό...που σημαίνει να τηρεί κάποιους κανόνες...συνέπειας και τα λοιπα...

Για να είσαι επαγγελματίας σε κάτι δεν είναι απαραίτητο να ζείς απ αυτό... ;)

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν αναφέρομαι η πετάω μπηχτές στο περιστατικό που έγινε....

Απλά προσπαθώ, σε κάποιον να του δώσω να καταλάβει ότι άμα έχεις τέτοιου είδους συναλαγές με άλλους ανθρώπους...μπορείς και να είσαι επαγγελματίας...(άμα θες)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert [Σήμερα, στις 17:41]

εγώ αυτά τα 38-45 ευρά που κάνει το μπλοκ(τυχαίες τιμές)

δε νομιζω οτι υπηρχε ο λογος για την ειρωνεια.

απο τη στιγμη ομως που μπηκε στη μεση, δε μπορω να συνεχισω.

λυπαμαι πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 16:03]

Ντάξει; Ξεκαθάρισαν οι παρεξηγήσεις; Hugs tiem now plz?

LionHugsTiemNow.gif

Από τα πιο απίστευτα video. Τρελαίνονται τα λιοντάρια απο σεξουαλική στέρηση ή τους δίνουν τίποτα περίεργα φάρμακα για να τα κάνουν να φέρονται σαν κατοικίδια? (εκτός αν ο τύπος μεγάλωσε το λιοντάρι απο μικρό και τον βλέπει σαν την μάνα του).

Τώρα εγώ μπορεί να ήμουν λίγο επιθετικός και να δημιούργησα παρεξηγήσεις αλλά μερικές φορές αν δεν φωνάξεις για τα δίκαια σου δεν πρόκειται κανείς να ευαισθητοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DoctorMad [Σήμερα, στις 18:39]

Από τα πιο απίστευτα video. Τρελαίνονται τα λιοντάρια απο σεξουαλική στέρηση ή τους δίνουν τίποτα περίεργα φάρμακα για να τα κάνουν να φέρονται σαν κατοικίδια? (εκτός αν ο τύπος μεγάλωσε το λιοντάρι απο μικρό και τον βλέπει σαν την μάνα του).

Έτσι επιθετικός που ήσουν σε όλο το νήμα "φοβάμαι" να σου πω πόσο αρνητικά βλέπεις όλα τα πράγματα χωρίς να έχεις την πραγματική πληροφόρηση.

Ξεκινάς πάντα με το ποτήρι μισοάδειο.

Για την πληροφόρησή σου λοιπόν η κυρία του video έσωσε το συγκεκριμένο λιοντάρι από την αιχμαλωσία και το λιοντάρι της το ανταπέδωσε με την αγκαλιά που είδες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DoctorMad [Σήμερα, στις 18:39]

Τώρα εγώ μπορεί να ήμουν λίγο επιθετικός και να δημιούργησα παρεξηγήσεις αλλά μερικές φορές αν δεν φωνάξεις για τα δίκαια σου δεν πρόκειται κανείς να ευαισθητοποιηθεί.

Για να ααρχιζεις να φωναζεις για τα δικια σου.......

Πρεπει πρωτα να δοκιμασεις και τον αλλο δρομο........

Γιατι οι φωνες ειναι το τελευταιο που πρεπει να κανεις ...... οχι το πρωτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

δε νομιζω οτι υπηρχε ο λογος για την ειρωνεια.

απο τη στιγμη ομως που μπηκε στη μεση, δε μπορω να συνεχισω.

λυπαμαι πολυ.

Εγώ δεν το είπα για ειρωνεία...απλά για να ξεφύγουμε λιγάκι και σε καμία περίπτωση εις βάρος σου....

Από κει και πέρα όπως θές...

Αν και δεν νομίζω να είμαι λάθος σε αυτό το θέμα οπότε δεν θα είχαμε πολλά να πούμε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.