Jump to content



Ο Διαγωνισμός της πρωτοχρονιάς.


DoctorMad

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 14:27]

αυτη δεν ειναι συμπεριφορα φιλε μου , ατυχης στιγμη να θεωρησω?

ισως να μην ηταν η συνταξη σωστη. αλλα αν ο ΧΧΧ (για να μη γινει προσωπικο το ζητημα) ειχε ακουσει τα απειρα χωρις κανενας να γνωριζει τους λογους του και αποφασιζε να μην ασχοληθει, δε θα μπορουσα με τιποτα να του δωσω αδικο.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Ο Eleven δεν απανταει γενικα σε Π.Μ.....και μπαινει σπανια στο forum τον τελευταιο καιρο....για αυτο μην τρελενεστε.

Καλα εκανε το παιδι και εκανε το παραπανω του αλλα μεχρι εκει....

Και γω εχω περιμενει 3 βδομαδες για ενα μπλοκ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μη τα βλέπουμε όλα μονόπλευρα.

Από τη μία έχει δίκαιο το παληκάρι, δεν νομίζω ότι ζήτησε κάτι παράλογο. Ο Μιχάλης σίγουρα θα έχει ένα καλό λόγο για ότι έγινε.

Το λάθος εδώ είναι ότι πετάχτηκε ο Μάκης, ο Τάκης, η Λίτσα, η Σούλα κλπ να την πουν στο παιδί που κέρδισε και γιατί απαιτεί, όχι άμεσα το δώρο του, αλλά ενημέρωση για το τι γίνεται.

Καλώς-κακώς, άσχετα να για πολλούς ένα μπλοκ δεν αξίζει τόσο ντόρο, σκεφτείτε ότι περισσότερος ντόρος έγινε με το ότι την πέσατε όλοι μαζί στο παιδί γιατί είπε ότι είπε.

Εγώ προσωπικά στη θέση του, θα σας έλουζα με ότι έβρισκα μπροστά μου. Θα έτρωγα ban βέβαια. Το θέμα είναι πόσο δίκιο θα είχατε και πόσο "απ'έξω" μένει η ομάδα οργάνωσης του Λάμπη.

Το thread κακώς κατακερματίστηκε από όλο τον κόσμο και το μόνο σωστό είναι να σταματήσει το flamming εδώ, ειδικά αφού δώθηκε λύση από τον unseen και να(εάν μπορεί) απαντήσει μόνο ο 11.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

ισως να μην ηταν η συνταξη σωστη. αλλα αν ο ΧΧΧ (για να μη γινει προσωπικο το ζητημα) ειχε ακουσει τα απειρα χωρις κανενας να γνωριζει τους λογους του και αποφασιζε να μην ασχοληθει, δε θα μπορουσα με τιποτα να του δωσω αδικο.

Αυτό είναι αντιεπαγγελματισμός όμως...(αν θέλει να λέγεται επαγγελματίας ο ΧΧΧ)

Οπότε...ναι, άδικο θα είχε...

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Εχω μια απορια ομως......

Γιατι θρεντ σαν αυτο εδω......

Μεσα σε λιγες ωρες εχουν 1000 + εμφανησεις

:rolleyes:

Το μηνυμα αυτο θα το διαγραψω σε 3 λεπτα (για να μην spammaro χωρις λογο)

πολωνε , calm down son , behave yourself. εχεις παρει φορα και δε ξες τι λες , πατα λιγο φρενο, με αγαπη ο τζατζικης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert [Σήμερα, στις 14:50]

Αυτό είναι αντιεπαγγελματισμός όμως...(αν θέλει να λέγεται επαγγελματίας ο ΧΧΧ)

επαγγελματιας λεγεται, αυτος που ζει απο αυτο που κανει. ή κανω λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert

Οκ φιλος.

’μα πιστεύεις ότι ο επαγγελματίας είναι μόνο αυτός που ζεί απο αυτό...τι να πώ...

Πρέπει να αλλάξεις λίγο την θεωρεία σου ;)

Ευχή και κατάρα σου δΩνω, ου μπλέξεις μετά του Μήτσου(ς) :p

OK, κάντο ''σωστός'' επαγγελματίας για να μην σου γκρινιάζει και η Δήμητρα. :p

Link to comment
Share on other sites

.38.45 Είσαι και administrator, απορώ δηλαδή τι ήθελες να κάνω.

Να πω ότι είναι super professional και συνεπής απο την στιγμή που βλέπω, για την ακρίβεια δεν έχω νέα για ένα μήνα περίπου?

Να πω σε εσάς που γνωρίζετε τον Μιχάλη ότι ναι εσείς έχετε δίκιο ο Μιχάλης κάτι θα έπαθε για να φανεί ασυνεπής, οπότε ας περιμένω για ένα μήνα ακόμη και βλέπουμε?

Ευθέως δεν κατηγόρησα τον Μιχάλη για τίποτα, απλώς άφησα σπόντες τις οποίες όμως μου έδωσε δικαίωμα για να τις πω. Εσύ τι θα έκανες αν κάποιος δεν επικοινωνεί καν μαζί σου και φαίνεται σαν να σε έχει γράψει? Θα πίστευες τις απόψεις των άλλων ότι είναι συνεπής και πρώτος ή θα άρχισες να έχεις αμφιβολίες και να τις εκφράζεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 12:31]

ισως να μην ηταν η συνταξη σωστη. αλλα αν ο ΧΧΧ (για να μη γινει προσωπικο το ζητημα) ειχε ακουσει τα απειρα χωρις κανενας να γνωριζει τους λογους του και αποφασιζε να μην ασχοληθει, δε θα μπορουσα με τιποτα να του δωσω αδικο.

Δεν άκουσε τα άπειρα, και αυτά που είπα τα είπα γιατί δεν έχει ήδη ασχοληθεί ενώ θα έπρεπε. Πραγματικά ήταν ατυχής στιγμή αυτό που είπες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert [Σήμερα, στις 15:19]

Οκ φιλος.

’μα πιστεύεις ότι ο επαγγελματίας είναι μόνο αυτός που ζεί απο αυτό...τι να πώ...

Πρέπει να αλλάξεις λίγο την θεωρεία σου ;)

οκ φιλος, ειναι λαθος η θεωρια μου. επαγγελματιας δεν ειναι αυτος που ζει απο αυτο που κανει.

δεν πρεπει να περιμενω να μου δωσεις τους ορισμους;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe [Σήμερα, στις 12:15]

Πολύς θόρυβος ρε παιδιά για ένα block.... έχουμε γίνει γραφικοί..... Αν είναι δυνατόν τόσα άτομα να παίζουμε πάσες τις ατάκες.....για ένα block!!! Να χαρακτηρίζονται τόσοι άνθρωποι για ένα block.....

Μέχρι τώρα δεν είχα ξαναδεί τέτοιο πράγμα στο The Lab..... Κρυφοτσαμπουκισμούς πίσω από τα monitor για ένα block. Τι να πει και η κοπέλα που έχασε το πόδι της χθες στη Θεσσαλονίκη στο τροχαίο? Ποιος από όλους εμάς θα της μιλήσει για επαγγελματισμό και συνέπεια?

Αν υπάρχει στοιχειώδη ευαισθησία, αυτό το θέμα πρέπει να κλειδώσει τώρα

Δεν έγινε για το block όσο για το "γράψιμο" που μου έκανε.. Αν όπως λες και εσύ στο τέλος είχε μια στοιχειώδη ευαισθησία κάτι θα έκαμνε, έστω μια απάντηση να μου πει ότι δε βρίσκει CPU blocks για τον άλφα ή βήτα λόγο.

Το block (ή καλύτερα το "γράψιμο" ) ήταν η αφορμή. Η πραγματική αιτία είναι αφενός οτι εμείς οι νεοέλληνες παρεκλίνουμε πολύ εύκολα από την ουσία του θέματος για να αναλωθούμε σε ύβρεις και προσβολές (εντάξει εγώ μπορεί να είπα χαζομάρες την άποψη ενός μέλους αλλά να μου λέει ότι ζητάω ρέστα ενώ δεν έχω πάρει αυτό που δικαιούμαι τι να πω με πνίγει το δίκιο) αφετέρου δε χρησιμοποιούμε τις γνωριμίες μας και τις κλίκες μας, συνεπώς πρέπει να τις υπερασπιστούμε με κάθε τρόπο κάτι όμως που μας κάνει να μην είμαστε αντικειμενικοί στην κρίση μας.

Link to comment
Share on other sites

εγω 8ελω ενα πραγμα να πω γιατι αναφερ8ηκε αρκετες φορες οτι τα δωρα επρεπε να εχουν συγκεντρω8ει πιο μπροστα κτλ.

ειδικα για το μπλοκ κατι τετοιο 8α ηταν τελειως ακυρο,γιατι το μπλοκ κατασκευαζεται για συγκεκρημενο socket.αν δεν του εκανε του Χ που 8α το κερδιζε 8α επρεπε μετα να τρεχει να αλλαζει το πλεξυ προκειμενου να κανει τη δουλεια του...συνεπως ορ8ος εγινε ως εγινε.

τωρα για τους χαρακτηρισμους και τα flames no comment...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Σήμερα, στις 13:42]

εγω 8ελω ενα πραγμα να πω γιατι αναφερ8ηκε αρκετες φορες οτι τα δωρα επρεπε να εχουν συγκεντρω8ει πιο μπροστα κτλ.

ειδικα για το μπλοκ κατι τετοιο 8α ηταν τελειως ακυρο,γιατι το μπλοκ κατασκευαζεται για συγκεκρημενο socket.αν δεν του εκανε του Χ που 8α το κερδιζε 8α επρεπε μετα να τρεχει να αλλαζει το πλεξυ προκειμενου να κανει τη δουλεια του...συνεπως ορ8ος εγινε ως εγινε.

τωρα για τους χαρακτηρισμους και τα flames no comment...

Τελείως άκυρο δε είναι γιατί υπάρχει και Universal που κάνει για τα πιο διαδεδομένα socket s775 και s939. Θα μπορούσε κάλλιστα να είναι έτοιμα και τα δύο ένα για s775 και ένα για s939 και αυτός που κέρδισε θα έπαιρνε αναλόγως (το άλλο δεν νομίζω ότι θα έμενε στο ράφι).

Σε τελική ανάλυση θα προτιμούσα να έπαιρνα waterblock για s775 πιο γρήγορα και χωρίς όλο αυτό το κονφούζιο και ας μη μου έκανε, για μένα θα είχε και μια συναισθηματική αξία γιατί είναι το πρώτο δώρο που κερδίζω σε διαγωνισμό χριστουγέννων.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα το κανω sticky οταν δεν θα εχουμε τι να συζητησουμε να ερχομαστε εδω και να λεμε ο καθενας οτι γουσταρει.......

Ρε παιδια ελεος δλδ.......Το δωρο θα δωθει χαρη στην παρεμβαση του Unseen ....

Δεν μπορει να ληξει το θεμα και να απαντησει ο 11 οποτε μπορει κ αν θελει φυσικα ? τοσο δυσκολο ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM

Τελικα θα το κανω sticky οταν δεν θα εχουμε τι να συζητησουμε να ερχομαστε εδω και να λεμε ο καθενας οτι γουσταρει.......

Ρε παιδια ελεος δλδ.......Το δωρο θα δωθει χαρη στην παρεμβαση του Unseen ....

Δεν μπορει να ληξει το θεμα και να απαντησει ο 11 οποτε μπορει κ αν θελει φυσικα ? τοσο δυσκολο ειναι ?

με ολο τον σεβασμο Πανο,γιατι δεν το κλειδωνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 14:06]

με ολο τον σεβασμο Πανο,γιατι δεν το κλειδωνεται?

Αρχική απάντηση από PGM [Σήμερα, στις 12:22]

το θρετ παραμενει ανοιχτο για να δωθει η ευκαιρια στον 11 οποτε μπορεσει να απαντησει. Εδω και 3 σελιδες ακουμε την μια πλευρα, θα ηταν αδικο να κλειδωσει χωρις να ακουσουμε και την αλλη ......

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι μονόπλευρο thread. Δε λέω ότι ο DoctorMad έχει δίκιο ή άδικο, αλλά είναι ο μόνος που ακούστηκε. Καλό θα ήταν να ακουστεί και ο 11 και μετά να κλειδωθεί. Και κυρίως, να μιλήσει ο Μιχάλης με τον DoctorMad, χωρίς τις δικές μας παρεμβάσεις (τρίτων).

[edit: με πρόλαβε ο admin]

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου παντα,δλδ πρεπει να απολογηθει ο Μιχαλης?οχι προς θεου οτι εχω τιποτα με το παληκαρι που περιμενει το δωρο του,πιστευω ο καθενας στην θεση του ισως αντιδρουσε παρομοια,αλλα ολοι γνωριζουμε τον Μιχαλη τι ανθρωπος ειναι:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.