Jump to content



Νεο Router


nimits1

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 19:55]

Cisco = Linksys.

Skroutz it

http://www.skroutz.gr/

Σορρυ μαν αλλα καμια σχεση τα cisco με τα linksys, επειδη ειναι θυγατρικη της cisco δεν σημαινει οτι τα προιοντα της ειναι του ιδιου επιπεδου. Αν ηταν δεν θα ειχαν το 1/3 της τιμης και δεν θα υπηρχαν καποια προβληματα σε firmware κτλ που προκυπτουν κατα καιρους.

Οπως τα ακριβα της zyxel (βλεπε ληγοντα σε 2) ειναι αρκετα καλυτερα σε σχεση με τα φτηνα ετσι και τα cisco ειναι κλασεις ανωτερα απο τα linksys.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλεις μόνο router ή modem-router?

έχει διαφορά...

Γνώμη μου είναι αν έχεις modem το οποίο βγάζει έστω και μια ethernet να πάρεις ένα router linksys ή asus και να του περάσεις DD-WRT.

Θα κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά, θα είναι επεκτάσιμο και προπάντων οικονομικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μια πρόταση παρακαλώ για ένα απλό αλλά σταθερό και αξιόπιστο wireless modem-router

για απλή καθημερινή χρήση εντός οικίας με 2-3 pc πάνω. Κάτω απο 100 αν είναι δυνατόν

Απο αυτά λέει κανένα τίποτα??

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615102

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.616378

Και κάτι ακόμα, αξίζει να αλλάξω τη γραμμή μου σε isdn και να πάρω αντίστοιχη συσκευή?? Υπάρχει ουσιώδης διαφορά??

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο τα δυο καλυτερο το linksys imo, πλεον εχουν διορθωθει αρκετα σε firmware που επασχαν.

Διαφορα με την isdn θα δεις αν το dslam της περιοχης σε pstn ειναι πηγμενο και σε isdn ειναι πιο χαλαρο αλλα μην περιμενεις τπτ τρελες διαφορες, σιγουρα δεν αξιζει τα παραπανω απο το παγιο εκτος κι αν θελεις τις 2 γραμμες που προσφερει το isdn.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ man. Οπότε παραμένω σε pstn και προχωρώ στην αγορά του linksys...

Παίζει κάποιο άλλο wireless modem-router να αξίζει περισσότερο σαν αγορά σε αυτά τα επίπεδα χρημάτων?? Τι άλλο θα χρειαστώ σαν εξοπλισμό?? Έκανα συνδρομή στο τεχνικό επιμελητήριο και δεν δίνει τίποτα για εξοπλισμό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και κάτι ακόμα, αξίζει να αλλάξω τη γραμμή μου σε isdn και να πάρω αντίστοιχη συσκευή?? Υπάρχει ουσιώδης διαφορά??

Κάπου διάβασα ότι η dsl συμπεριφέρεται λίγο καλύτερα πάνω σε pstn απ' ότι σε isdn.Δε ξέρω κατά πόσο ισχύει βέβαια αυτό...

Κι εγώ είμαι ανάμεσα στα Zyxel 660HW και USR9108, αλλά δεν είναι πλέον λίγο παλιά; Νομίζω ότι είναι πάνω από ενάμιση χρόνο στην αγορά. Δεν έχουν αντικατασταθεί από νεώτερα μοντέλα; Αξίζει η αγορά τους;

Link to comment
Share on other sites

Linksys WRVS4400N Gigabit wireless-N (draft) router και gateway.

Πολύ καλό. Μόνο που δεν θα το βρεις Ελλάδα.

Το διάλεξα τόσο για τις εντυπωσιακές δυνατότητες που έχει όσο και επειδή δεν είδα παράπονα στα forum για δυσλειτουργίες ή προβλήματα με reset και άλλα κουφά.

post-2226-1416073044,2882_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω λίγο το θέμα, και ρωτάω: Επειδή θέλω να αλλάξω ρουτερ (έχω το linksys wag354g), δίνω μέχρι ~100ε, και με ενδιαφέρει η καλή κάλυψη όσον αφορά στο ασύρματο (ναι, θέλω να έχει και wireless). Το usr 9108 θα με καλύψει?

Το router θα βρίσκεται ~10μ μακρια από τους υπολογιστές, και παρεμβάλλονται τοίχοι (καλώδιο δεν παίζει, γτ θα φωνάζει το αφεντικό)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.