Jump to content



Φυσητήρας [Blower] Το νέο μου περιφερειακό...


MasterDAL

Recommended Posts

Επειδή είμαι της άποψης ότι τίποτα δεν πρέπει να πηγαίνει χαμένο έχω βρεί λύσεις που υπήρχαν ήδη στο σπίτι. Φυσητήρι έχω ένα τέτοιο fyshthri.png που το είχε ο πεθερός μου στο μαγαζί. Πολύ δυνατό και θέλει προσοχή να μη φυσάς από πολύ κοντά.

Για σκόνη μέσα σε διάφορες εσοχές χρησιμοποιώ (με επιτυχία θα έλεγα) μια παλιά παιδική βούρτσα μαλλιών σαν αυτή boyrtsa paidivn.png, που έχει μαλακή τρίχα και δεν μαδάει εύκολα, όπως κάποια πινέλα.

post-31462-1416078256,2157_thumb.png

post-31462-1416078257,1615_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply
UltraB έγραψε:
Ότι πινέλο βαφής και να χρησιμοποιήσεις δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Απλά προτίμησε ένα σχετικά μικρό που να βολεύει καλύτερα.

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] Γιατί όχι αυτά του 15-20 για απλά χρήση - απλό ξεσκόνισμα PC;

Διάβασε εδώ να μη τα ξαναλέω

 

και δες και το ποστ 32

Link to comment
Share on other sites

Είδα τις φωτογραφίες από το παραδίπλα forum. Το ξανασκέφτηκα και δεν νομίζω ότι θέλω να τρέχω πιθανόν κάποια στιγμή. Απλά αν είχε λίγο σκόνη, με ένα σφουτ θα ήταν έτοιμο. Μένουμε λοιπόν στο κλασσικό καλό τρόπο...

[MENTION=31462]pnick[/MENTION] Χτένες μωρών, τρομερή ιδέα! Πυκνές, τρίχα ούτε μαλακή αλλά ούτε σκληρή και δεν μαδάνε όπως λες! Θα το δοκιμάσω στα σίγουρα :upside:

Vourtsa-Xtena-apo-fusiki-trixa-siel-enlarge.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την εμπειρία μου σχετικά με τον καθαρισμό του κουτιού...

Καταρχήν όσοι από εσάς καθαρίζετε το εσωτερικό του υπολογιστή σας ΜΟΝΟ και αφήνετε τον υπόλοιπο χώρο που φιλοξενεί το κουτί με σκόνες, χνούδια και διάφορες βρωμιές, έχετε κάνει μια τρύπα στο νερό...

Εγώ πάντα μετά από τον καθαρισμό του κουτιού (τον οποίο τον κάνω με κοφλερ στην αυλή), καθαρίζω όλο το δωμάτιο.

Ο λόγος είναι οτι εαν δεν έχεις καθαρό τον περιβάλλοντα χώρο, σε σύντομο χρονικό διάστημα το κουτί θα έχει ξαναγεμίσει με βρωμιές και χνούδια που θα τα έχουν τραβήξει τα ανεμηστήρια που κάνουν εισαγωγή αέρα.

Δοκιμάστε μετά από καθάρισμα του κουτιού σας να διατηρείτε τον περιβάλλον χώρο καθαρό από χνούδια και σκόνες και θα με θυμηθείτε.Θα δείτε οτι ο υπολογιστής σας θα αργήσει πάρα πολύ να ξαναποιάσει σκόνες.

Και ένα tip: Αντί για blower μπορείτε να πάρετε ένα κιτ σαν αυτό [ame=http://www.amazon.co.uk/UNIVERSAL-VACUUM-CLEANER-MICRO-TOOL/dp/B006MVR2X4]εδώ [/ame]και να το συνδέσετε στη ηλεκτρική σας σκούπα και να τραβήξετε όλες τις βρωμιές ακόμα και στις πιο δύσκολες γωνίες του κουτιού σας αλλά και γενικότερα στα δύσκολα και δυσπρόσιτα σημεία που δεν μπορεί να φτάσει μια ηλεκτρική σκούπα.

Εμένα με έχει σώσει αρκετές φορές ειδικά πίσω από έπιπλα που δεν έχεις εύκολη πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά αν τα δωμάτια που έχουμε τους υπολογιστές ήταν γεμάτα σκόνη, δεν θα καθαρίζαμε αυτά αλλά τα κουτιά των υπολογιστών; Κάπως αφύσικο αυτό, όχι απίθανο πάντως...

Εγώ ξέρω πάρα πολλούς πάντως που καθαρίζουν το pc και το δωμάτιο δεν το πολυκαθαρίζουν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.