Jump to content



Θερμό - Πατέντες για 8800...Επιτέλους σωστό αποτέλεσμα


Mainframe

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

ρε ΄σεις...γιατι σκοτωνεστε ετσι?..γιατι κουραζεστε ψαχνοντας να βρειτε λυση για καλυτερη ψυξη?χανετε και την εγγυηση σε μερικες περιπτωσεις..πειτε μου ειλικρινα.Σας κολλαει κανενα παιχνιδι με την καρτα στα default???..ντακς..δεν λεω ειναι κ@@υλα να μονταρεις να κοβεις να ραβεις...αλλα ειναι και η εγγυηση στη μεση..και η ψυχικη ηρεμια βεβαιως βεβαιως:p

Link to comment
Share on other sites

Βρε ΄συ, το κάνουμε από αρρώστια.....θέλουμε το καλύτερο στο πλαίσιο των δυνατοτήτων μας και των προτιμήσεων μας...Γενικά δεν διαφωνώ με τον προβληματισμό σου, αλλά :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

Δεν ειναι και τόσο δύσκολο να βρεις μια άλλη ψύκτρα για να περάσεις την κάρτα RMΑ ρε παιδιά έλεος...

Χωρίς να ξέρεις κάποιον άλλον που να έχει 8800..δεν νομίζω να είναι τόσο εύκολο

Link to comment
Share on other sites

’σε που πρέπει να είναι της ίδιας μάρκας... ;)

όντως έλεος...πόσοι έχουν 8800GTS POV ή Twintech ή XFX..

Οι μόνοι τυχεροί είνια αυτοί της alba που έχω κοζάρει τις περισσότερες εδώ μέσα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γκρίνια βρε αδερφέ...ενταξει εσυ αμα δεν μπορεις να βρεις μια άλλη ψύκτρα να την περασεις RMA απλά μην το κάνεις...Το παιδί πήρε τα ρίσκα του και όπως είπε είχε μια καβάντζα...;)

Πόσοι εχουν ΧFX ή Τwintec...?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

Πολύ γκρίνια βρε αδερφέ...ενταξει εσυ αμα δεν μπορεις να βρεις μια άλλη ψύκτρα να την περασεις RMA απλά μην το κάνεις...Το παιδί πήρε τα ρίσκα του και όπως είπε είχε μια καβάντζα...;)

Πόσοι εχουν ΧFX ή Τwintec...?

Βρε αδερφέ εγώ δεν γκρινιάζω για το παιδί που πήρε το ρίσκο...αλλά για το αν βρίσκεις εύκολα κάποιος να σου δανείσει την μαμά ψύκτρα της ίδιας μάρκας...

Εγώ δεν θα το κάνω γιατί ακόμα και έτσι να μπορώ να την περάσω μετά σε κόβει από επιλογές

.......

Link to comment
Share on other sites

to make the story short.....Εγώ αγοράζω συνήθως απο ενα και μόνο μαγαζί, όπου και τους έχω αφήσει τα τελευταία δύο χρόνια πάνω από 6 χιλιάρικα είτε για δικά μου είτε για άλλων φίλων πράγματα. Λες να είναι τόσο χαζοι και να μην μου έδειναν μια ψύκτρα από τον σορό? ΄Ηδη έχω μία στο συρτάρι του γραφείου μου. Για να σου δώσω να καταλάβεις τι παίζει , τους έδωσα πίσω πριν κανέναν εξάμηνο ddr1 (4*512) και μου τις υπολόγισαν στην αρχική τιμή που τις είχα πάρει το 2005 στα 210 , τα οποία μου τα αφαίρεσαν απο την αρχική τιμή του νέου επεξεργαστή μου - 6600.

ΑΝ7 OverClocker, όπως είπα και πριν δεν είναι παράλογο αυτό που λές και έχεις μεγάλο δίκιο, αλλά ο καθένας όταν αποφασίζει να πάρει ένα ρίσκο αξιολογεί τα + και τα -. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe

to make the story short.....Εγώ αγοράζω συνήθως απο ενα και μόνο μαγαζί, όπου και τους έχω αφήσει τα τελευταία δύο χρόνια πάνω από 6 χιλιάρικα είτε για δικά μου είτε για άλλων φίλων πράγματα. Λες να είναι τόσο χαζοι και να μην μου έδειναν μια ψύκτρα από τον σορό? ΄Ηδη έχω μία στο συρτάρι του γραφείου μου. Για να σου δώσω να καταλάβεις τι παίζει , τους έδωσα πίσω πριν κανέναν εξάμηνο ddr1 (4*512) και μου τις υπολόγισαν στην αρχική τιμή που τις είχα πάρει το 2005 στα 210 , τα οποία μου τα αφαίρεσαν απο την αρχική τιμή του νέου επεξεργαστή μου - 6600.

ΑΝ7 OverClocker, όπως είπα και πριν δεν είναι παράλογο αυτό που λές και έχεις μεγάλο δίκιο, αλλά ο καθένας όταν αποφασίζει να πάρει ένα ρίσκο αξιολογεί τα + και τα -. ;)

βρε αδερφέ...και γώ μαζί σου...σε άλλον αναφερώμουν...

και πιο πριν που το έλεγα..και τλκ είπες οτι παίζει...σε έπιασα ότι δεν μασάς σε αυτά ;)..απλα μερικοί δεν καταλαβαίνουν..

Το ότι μπορείς εσυ-εγώ δεν σημαίνει ότι μπορούν όλοι..για αυτό εγώ δεν ήθελα να προτρέψουμε κάποιο μέλος να το κάνει χωρίς να ξέρει τι προβλήματα μπορεί να έχει ;)

ελπίζω να με πιάνεις τι εννοώ

Link to comment
Share on other sites

Aπλα εγώ κολλησα ένα πορτικαλι(με ένα διπλο αυτοκολλητο) fan απο αυτα του thermaltake (αυτο που φυσούσε προς τα πανω) ακριβως κατω απο την καρτα καθετα με αυτην, όπως φαινεται στο αθλιο σχηματάκι που παραθέτω.

Με κόκκινο η vga - Μπλε τα fans.

5c - 7c load-idle πολυ ευκολα και απλα.

A, έχω βγάλει και 1 καπακι απο pci στο πισω μερος του κουτιού για να φευγει ο αέρας.

Η περιοχή κατω απο την vga ειναι πολυ ζεστή και ο αέρας εγκλοβιζεται για αυτο και ανοιξα ενα pci κατω απο αυτο της ψυκτρας τηε καρτας.

post-4508-1416073071,3061_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.