Jump to content



S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernoby:πείτε τα όλα


HotPeanut

Recommended Posts

**** θελω να παω διακοπες ουκρανια :p

oblivion lost δεν μου αρεσε το μοντελο βαλιστικης, ειδικα με scope βαραγανε τα rifle σαν laser, για να υπαρχει balance ανεβασαν τα HP στους μεταλαγμενους κατα ΠΟΛΥ, επισης καποιες μαχες γινανε αισθητα πιο δυσκολες, για παραδειγμα πριν βγεις στο agropom εκει που συναντας τον πρωτο controller, αμα βαλεις το mod θα εχεις αλλα 30 ποντικια να του κανουν παρεα :S

Εκατσα και εβγαλα ολο το game με το OL 2.3, weather overhaul και κατι αλλα μικρα mods που δεν θυμαμαι, ειδα και το fail τελος ( πηγε ο λακαμας και ειπε " I want ..... immortality ! " :p )

Τι να σου πω, με το lurk περασα απειρως καλυτερα και ας μην ειχε blowouts

Ριξε μια ματια σε priboi story λεω ή αμα θες ντε και καλα ξαναζεσταμενο φαγητο τσεκαρε το stalker rebalanced, πανε χρονια απο τοτε που ασχοληθηκα μαζι του, ισως να εχει βελτιωθει, μου αρεσε αρκετα γιατι ειχε μεγαλη ποικιλια απο guns σαν το lurk, κρασαρε ομως συνεχεια :S

Link to comment
Share on other sites

wow..ωραιος..

Ενταξει θα το αρχισω με το lurk 1.1 τοτε..

Κατεβασα και το CS Complete για μετα..

Οταν ερθει η καρτουλα θα τα αρχισω.

Ουκρανια και γω θελω να παω..μεσα ειμαι...σοβαρα..:p

Link to comment
Share on other sites

Το Lost Alpha θα κυκλοφορίσει επίσημα (στα ράφια) ή είναι free mod? Είναι stand-alone ή παίζει με κάποιο από τα 3 επίσημα?

χρειαζεται να εχεις το SoC :)

Lost Alpha FAQ » Dezowave Group - Headquarters

Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει πολυ η δουλεια σε αυτο το MOD βλεποντας το βιντεο-δεν το εχω δοκιμασει ποτε-

Φαινεται "ρεαλιστικος" ο τροπος που κινειται και το περιβαλλον εχει την απαραιτητη "σαπιλα".

Εχει και αλλαγμενα βαλιστικα με μια ματια...

Μονο το motion blur στο χαρακτηρα με χαλαει προσωπικα.

Θα το χω στα υποψην.

Link to comment
Share on other sites

Το Shadow of chernobyl το είχα δοκιμάσει με κάμποσα mods. Όλα είχαν διαφορετική προσέγγιση. Complete, Super mod pack 2,4 λίγο από L.u.r.k.(δεν μου έτρεξε ποτέ σωστά και για αυτό το άφησα,έφταιγε βέβαια το hardware :p) και το Autumn Aurora.

Το Autumn aurora έχει πολύ ωραία γραφικά. φαίνονται και στο video.Το Super mod pack είχε αλλάξει πολλά και θα άλλαζε ακόμα περισσότερα στην v2,5 που ακόμα να βγει... :wall:

Τώρα αν θέλεις επιπλέον περιοχές, περιμένεις το Lost Alpha ή δοκιμάζεις το Narodnaya Solyanka. Δεν το έχω δοκιμάσει, γιατί δεν είχα βρει το θάρρος να κατεβάσω τα άπειρα κομμάτια που το συνθέτουν, μιας και δεν υπάρχει έτοιμο προς κατανάλωση :p Έχει τις περιοχές των clear sky και call of pripyat, δεν είμαι σίγουρος αν έχει και επιπλέον..

Στο παραπάνω βίντεο αλλά και σε αυτό εδώ

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=CviUTCf-mS4]S.T.A.L.K.E.R. Autumn Aurora + Narodnaya Solyanka Mod - Bandits on ATP - YouTube[/ame]

έχει συνδυάσει narodnaya solyanka με autumn aurora. Υπάρχουν αρκετά θεματάκια, αλλά αν γινόταν καλύτερη συγχώνευση τα αποτελέσματα θα ήταν πιστεύω εντυπωσιακά.

Link to comment
Share on other sites

Εχθες περασα το soc κ μετα απο κανενα μισαωρο περασα το lurk 1.1..απο 160 fps επεσα στα ~80 καπακι....ωραιο φαινεται παντως..εστω κ λιγο που το επαιξα..

Θελω να βρω ενα weight mod ομως να δουλευει με το lurk..εβαλα 2-3 αλλα ειχα κατι θεματακια..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γινεται της τρελλης με τα artifacts στο Lurk η ειναι η ιδεα μου?

Σε καθε γωνια εχει και απο ενα..το περισσοτερα βεβαια ειναι jellyfish..

Δυνατο το mod παντως..μολις βγηκα απο X 16 που πηρα τα εγγραφα..

xr3da20120516103521316.jpg

Uploaded with ImageShack.us

xr3da20120516103446275.jpg

Uploaded with ImageShack.us

post-4728-1416076203,7995_thumb.jpg

post-4728-1416076204,3825_thumb.jpg

post-4728-1416076204,4275_thumb.jpg

post-4728-1416076204,5629_thumb.jpg

post-4728-1416076204,6067_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.