Jump to content



S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernoby:πείτε τα όλα


HotPeanut

Recommended Posts

Ας εχει οτι θελει...:p...μονο η ατμοσφαιρα του παιχνιδιου με κανει να τα ξεχασω ολα...

Καθε φορα λεω αντε ας μπω λιγο να μπαιξω κανενα 20λεπτο...κ καταληγω να παιζω 7 ωρες ασταματητα...δεν μπορω να ξεκολλησω και ας το εχω τερματισει 3 φορες χωρις mod πανω...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lost Alpha project is frozen for indefinite time. We are sorry for any inconviences, but we can’t finish project till august in time.

1. We totaly lack all cooperation within the team

2. Some members have left us or are missing due to real life issues

3. Sadly, but we have lost interest in S.T.A.L.K.E.R. universe.

We will try to release what we have done till this moment in august, but it’s definatly won’t be full version. Most likely an unfinished buggy build.

Thanks to all fans who supported us and expected this mod to be released as was planned… but all dreams one day come to an end..

Dezowave Group - Headquarters

Η ζωη συνεχυζεται, οτι δεν μας σκοτωνει μας κανει πιο δυνατους και λοιπες μπουρδες :(:p

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

λοιπον παιδες επειδη τα αγορασα θελω να ρωτησω, πριν τα παιξω για πρωτη φορά, να βάλω ενα mod εξ αρχης η να τα παίξω μια ως εχουν και μετά mods? και αν μου προτεινεται mods θα ηθελα να μου προτεινεται καποια συγκεκριμενα γιατι αποσω εχω δει εχουν βγει μπολικα, και επισης το mod να μην κανει total conversion στο παιχνιδι, πχ να μην αλλαζει μηχανισμους, εχθρους, στορυ, τοποθεσιες, μονο θα ηθελα να εχει καλυτερο οπτικοακουστικο τομεα...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, αν το υποστηριζει χωρις προβληματα κτλ, ΘΑ το παιξω με gamepad :D

οσο για το σεναριο το γνωριζω οτι δεν παει ετσι οπως βγηκαν, αλλα θα τα παιξω με τη σειρα που βγηκαν.

Α και αποτι κατάλαβα το complete mod εινια για το soc, για τα αλλα 2 ειναι κατι αλλα γνωστα που βρήκα υποθετω ε? :p

τελεια :p

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις όρεξη για διάβασμα ο τύπος εδώ έχει γράψει ωραίο κατεβατό Steam Community :: Guide :: The Zone Manual: Every Mod You'll Ever Need for the True Ukranian Experience

Κι εγώ είμαι σε ίδια φάση με σένα και ψάχνομαι τι Mod να βάλω. Αυτό που με ξενέρωσε λίγο είναι το εξής:

The LOWER the difficulty, the harder the time bullets have of finding their mark. Thanks to a little value called hit_probability_gd_<difficulty> a certain percentage of bullets quite literally disappear from existence the second they're fired; on the lowest difficulty, Novice, shots fired by you and the enemy have only a 40% chance of registering a hit no matter how accurate you or your opponents are.
Επίσης γενικώς τα fanboys του stalker δε προτείνουν το complete mod γιατί λένε ότι αλλάζει(προς το χειρότερο) το experience του παιχνιδιού. Θα ψαχτώ λίγο ακόμα πριν αποφασίσω τι θα βάλω.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το SoC vanilla δεν μπορεσα να το προχωρησω πολυ, επαιζα στο master αλλα και παλι τα πιστολια + 9mm smg μου ειχανε σπασει τα νευρα με την αστοχια τους ακομα και σε αποστασεις μικροτερες των 50 μετρων !!

To καλυτερο πιστολιδι το εχει το lurk 1.1 παντως, παραμενει mod μαλιστα και οχι total conversion οποτε ανετα το φορτωνει καποιος απο το πρωτο playthrough ( εφοσον νιωθει απο PC fps :p ) , απλα το κανει αρκετα πιο hardcore και ρεαλιστικο, δεν υπαρχει καποια μαγικη ενδειξη που να σου δειχνει ποσο ορατος εισαι ουτε minimap και μπαρα υγειας.

Τα sound samples του mod επισης ειναι πολυ καλα, σε συνδυασμο με το hardware openAL και το x-fi cmss3d με σοβαρα ακουστικα η εμπερια ειναι απλα μαγικη ! 360ο surround, καταλαβαινεις ακομα και το υψος, δηλαδη αλλιως ακουγεται κατι οταν ειναι στο ιδιο επιπεδο με εσενα και αλλιως οταν σε βαρανε απο ψηλα. ( ΑΚΟΥΣ DICE ? )

Το Clear Sky παντως το τερματισα χωρις κανενα mod, δεν αισθανθηκα ποτε την αναγκη να "πειραξω" κατι, ασχετα αν εφτυσα αιμα μεχρι να βγω απο τους βαλτους στην αρχη ( οπως και οι περισσοτεροι παικτες αλλωστε )

Το Call of Pripyat ειναι αντικειμενικα το πιο "γυαλισμενο" και casual friendly της σειρας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.