Jump to content



UPS? Τι να αγοράσω?


Heatspreader

Recommended Posts

τις γνώμες μου στις είπα για τα ups όσο για τον overvolt τα 600 ευρώ θα τα έδινα μόνο αν έπαιρνα εγώ (κι όχι οι γονείς μου) 2000 ευρώ/μήνα. όσο γι ' αυτό που δεν κατάλαβες ότι καλύτερα να έπαιρνες 24άρα οθόνη κι όχι δεύτερη gtx(400ευρώ22''+500ευρώ=900ευρω+100=24'' οθόνη) προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

1) Αρχικα το UPS http://e-acorn.com/view_product.php?productid=5457&idcat=8&idsubcat=1&idsubsubcat=139

δεν λεει ποσα Watts ειναι και μου φενται περιεργο ενα 750VA να μπορει να με κρατησει, χωρις να λεω οτι δεν μπορει, απλα δεν γνωριζω απο αυτα.

2) Οσο για αυτο απο το Makro πραγματικα δεν ξερω ρε παιδια... Λετε?

3) AGRIMI αλλο πραμα η οθονη και αλλο πραμα η καρτα γραφικων. Με τι λογικι αυτη θα μπορουσε καποιος να πει να αγοραζα δινοντας μια προκαταβολη μια μηχανη. Μαλιστα η καλυτερη οθονη κατα τη γνωμη μου που μπορει να αγορασει καποιος, ειναι αυτη της υπογραφης μου. Πολυ λιγα λεφτα και τρομερη ποιοτητα και μεγεθος.

Αχ παιδια εχω αγχωθει πολυ με το UPS!!!! HELP!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Lafas1987. τελευταία απάντηση από μένα. σε είπα το έψαξα πολύ καιρό και για μένα. Σήμερα το πρωί το έψαξα και για σένα. και τα δύο ups που σου πρότεινα σηκώνουν το σύστημά σου σε sli αλλά τις powerware θα σηκώνει και την οθόνη σου. Για να σου δώσω να καταλάβεις ότι το σύστημά σου σε ψυχρή εκκίνηση με την οθόνη δεν ζητάει ούτε 600watt άρα το nrg guard 1000ap σε καλύπτει. Δες μήπως και το δικό σου ups σηκώνει 600 watt και άλλαξε μόνο μπαταρίες αν θες περισσότερη διάρκεια. όσο γι' αυτήν την στιγμή δεν χρειάζεται να αλλάξεις ups αφού δεν είσαι σε sli. πάρε πρώτα την άλλη κάρτα κι αν δεν σε σηκώνει άλλαξε μπαταρίες ή ups. αφτά Lafas1987 από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AGRIMI [Σήμερα, στις 12:11]

τις γνώμες μου στις είπα για τα ups όσο για τον overvolt τα 600 ευρώ θα τα έδινα μόνο αν έπαιρνα εγώ (κι όχι οι γονείς μου) 2000 ευρώ/μήνα.

Μπα !! Τι μας λες ορέ κουμπάρε !! :upside:

Λοιπόν άκου για να μαθαίνεις , το UPS ΤΕΛΙΚΑ μου στοίχισε 696 .

36 μήνες Δόσεις πλήρωνα και απο 540 μετρητής βγήκε στα 696 (Αλυσίδα Expert )

Ποιος σου ειπε εσένα οτι τα λεφτά τα βρίσκουμε στο δρόμο !!

Ποιος σου ειπε εσένα οτι τα καλά μηχανήματα χτίζονται σε μια μέρα ?

Ποιος σου ειπε εσενα οτι περιμένω τον μπαμπά μου να μου αγοράσει τα τελευταία καλαμπαλικια της κάθε εποχής ,ώστε να πουλάω φιγούρα στους φίλους μου .

Δουλειά ... Στέρηση ... Δόσεις .... και έτσι κτίζουμε τις υπογραφές μας κάτω από τις απαντήσεις μας μέσα στο φόρουμ .. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε σου είπε ότι δεν έκανες το σωστό για σένα ή τι κάνεις τα λεφτά σου αλλά 600 ή 500 ευρώ για ένα ups είναι προνόμιο που μπορεί να έχει κάποιος άνετος ή κάποιος επαγγελματίας που χρειάζεται να' χει ανά πάσα στιγμή τον υπολογιστή του ανοιχτό ακόμα και για το ένα λεπτό παραπάνω που θα του κοστίσει στην δουλεία του. από εκεί και πέρα αν εσύ το πήρες για παιχνίδια ή για την ελεύθερη ώρα σου δικαίωμά σου αλλά όχι και λογική για να αγοράσει κάποιος 20άρης για παιχνίδια 500 ευρώ ups.

Link to comment
Share on other sites

πάνω από 300Ε Ups είναι σαν να μην υπάρχει. Αυτό που έχω τώρα AGRIMI δεν με φτάνει σου λεω σε Full Load. Σέβομαι την άποψη σου, αλλά δεν έχεις καταλάβει για να μου λες ότι αυτό με φτάνει που έχω οπότε φοβάμαι και να την ακούσω.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το δικό σου έχει 1000v/500w ενώ το δικό μου έχει 1000v/600w. το δικό μου σηκώνει το σύστημά σου με sli και πάω και στοίχημα . είναι το καλύτερο της κατηγορίας του. αν δώσεις παραπάνω λεφτά θα πάρεις το powerware 5125 το οποίο είναι δοκιμασμένο να σηκώνει δύο συστήματα με 7800 gtx 2gb μνήμη το καθένα και 3 σκληρούς. και τρεις 8800gtx σηκώνει αυτό το τροφοδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

http://www.stock-house.gr/ProductShow.asp?Ctg=000700160009&Mciid=30706

Αυτό λες έ? Πολύ φθηνο ρε συ δεν είναι? Τώρα θα μου πεις κανα καντίλι και θα έχεις και δίκιο απο τη μια σου λεω πολύ φθηνό και από τη μία πολύ ακριβώ. Είναι στα αλήθεια 1050Watt????? ΕΠίσης κάποιος είπε ότι τα πολύ καλά τροφοδοτικά δεν είναι συμβατά με κάποια UPS... πως μπορώ να το τσεκάρω αυτό...? Ψήνομαι πολύ για αυτό πάντως...

Link to comment
Share on other sites

φίλε Lafas1987 το μοντέλο που βρήκες είναι το powerware 5125 1500i 1500v/1050w ενώ αυτό που σου πρότεινα είναι το powerware 5125 1000i 1000v/700w. Λοιπόν εμφανισιακά είναι το ίδιο ακριβώς σε sites είναι πιο καινούργιο, σε μετρήσεις το παλιό ήταν πολύ καλό άρα το καινούργιο και με την εγγύηση που το βρήκες και την τιμή τρέχα πάρτο. αφού δεν πιστεύω κι εγώ ότι το βρήκες σε τέτοια τιμή. θα το πάρω κι εγώ σε λίγους μήνες για τον καινούργιο μου υπολογιστή(ίδιος με τον δικό σου χωρίς sli). ευχαριστώ για το site(κατάστημα(δεν το γνώριζα)).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Lafas1987 [Σήμερα, στις 04:36]

http://www.stock-house.gr/ProductShow.asp?Ctg=000700160009&Mciid=30706

Αυτό λες έ? Πολύ φθηνο ρε συ δεν είναι? Τώρα θα μου πεις κανα καντίλι και θα έχεις και δίκιο απο τη μια σου λεω πολύ φθηνό και από τη μία πολύ ακριβώ. Είναι στα αλήθεια 1050Watt????? ΕΠίσης κάποιος είπε ότι τα πολύ καλά τροφοδοτικά δεν είναι συμβατά με κάποια UPS... πως μπορώ να το τσεκάρω αυτό...? Ψήνομαι πολύ για αυτό πάντως...

τσεκαρε manual τροφοδοτικου και site κατασκευαστη ups...αν το ups βγαζει εξοδο(πως το λεγανε ρε γμτ δεν θυμαμαι ονομασια ακριβως) καθαρο ημιτονο εισαι τζιτζι....το modified sinewave output να αποφυγεις

τσεκαρε το review του papakos για το enermax galaxy 1000w ,εγω απο εκει τα θυμαμαι αν τα θυμαμαι καλα αυτα που σου λεω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τροφοδοτικό που για να λειτουργήσει, θέλει καθαρά ημιτονο στην είσοδο για να λειτουργήσει. Εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά για αυτό στπ παρακάτω link:

http://www.stock-house.gr/ProductShow.asp?Ctg=000700160009&Mciid=30706

Δεν βρήκα κάποιο review όμως... Τι λέτε?

Να το αγοράσω?

Link to comment
Share on other sites

Εαν μιλάς για το APC που βλέπω ... πάρτο με κλειστά μάτια .

Το πιο πιθανό ειναι να εχει ληγμένη εγγύηση.

Αλλά, από εκεί και πέρα, ειναι θαυμάσιο , αρκεί να δουλεύει . !!

APC

http://www.stock-house.gr/ProductShow.asp?Ctg=00070016&Mciid=22431

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.