Jump to content



2 βδομάδες χωρίς Win και είμαι καλά!!!


gdp77

Recommended Posts

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από G10 [Σήμερα, στις 18:34]

καλησπερα

θελω να αντικαταστησω στον φακελο etc/firefox/profile το αρχειο bookmarks ,με ενα αλλο που εχει ολα τα λινκ κλπ ,αλλα δεν γινεται με τιποτα η αντικατασταση.

τι πρεπει να κανω????

εδω οι απαντησεις δινονται πιο γρηγορα απο τις ερωτησεις

ενα μεγαλο πραβο στα παιδια:clap:

Link to comment
Share on other sites

επισης τωρα που το ειδα στο device manager μου αναφερει σαν mobo τηνhttp://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=14&l3=172&l4=0&model=454&modelmenu=1

ενω εγω εχω αυτηhttp://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=15&l3=148&l4=0&model=789&modelmenu=1

στο site της nvidia δεν υπαρχουν drivers για nf4

τι μπορουμε να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με ktorrent.......

αφου τρεχει μια χαρα και κατεβαζει με φυσιολογικες ταχυτητες μετα απο περιπου μια ωρα κλεινει και βγαζει ενα μηνυμα λαθους...το εχω εγκαταστησει με τους εξης δυο τροπους

1-μεσω Applications > Add /Remove

2-δεινοντας σε terminal τις εξης εντολες

# sudo apt-get update

# sudo apt-get upgrade

# sudo apt-get install ktorrent

και στις δυο περιπτωσεις κατεβαζει την εκδοση 2.1 ενω στο σιτε εχει βγει η καινουρια 2,1,4 την οποια και κατεβασα αλλα τωρα δεν ξερω πως να κανω την εγκατασταση...το αρχειο που κατεβασα λεγεται ktorrent-2.1.4.tar.gz

τι θα πρεπει να γραψω στο Terminal για να γεινει η εγκατασταση????

Link to comment
Share on other sites

1-σ'ευχαριστω για το λινκ

2-http://ktorrent.org/index.php?page=downloads

αν δεις εκει που εχει τα λινκ για ubuntu ουτε που δουλευουν και καποιες εντολες που εχει tar -xvzf ktorrent-X.Y.tar.gz κλπ ουτε και με αυτες γινεται δουλεια οποτε καπου πρεπει κ εγω να ρωτησω για περισσοτερες ινφο

3-και αν σκεφτεις οτι η απαντηση ηρ8ε μεσα σε 7 min σιγα την αναμονη

;)

Link to comment
Share on other sites

Πω εβγαλα τα vista 64 μιας και ειχα αρχιζει να σπαζομαι εβαλα το ubuntu 64 και εχω χασει την μπαλα.

Δεν εχει exe? Ελεος, πως κανω εγκατασταση κατι? Διαβασα κατι που βρηκα στο νετ και δεν καταλαβα τιποτα. Μια βοηθεια στον αοματο :<

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση θα κάνεις μέσα από το add/remove programs. Ό,τι χρειαστείς είναι εκεί. Από κει και πέρα σε μερικές εξεζητημένες περιπτώσεις υπάρχουν έτοιμα script-άκια. Λέγε τι θες να εγκαταστήσεις και εμείς θα σου λέμε...

Καλή αρχή με το Ubuntu και υπομονή! Δεν είναι Windows...

Link to comment
Share on other sites

Επισης και στο synaptic εχει οτι θελεις. Απλα αφου βρεις ποιο θελεις το λες να σου το περασει. Διαφορετικα αν δε το βρεις εκει θα πρεπει να κατεβασεις τον source και να τον κανεις μονος compile. Aν θελεις να τρεχεις .exe (aka windows programms) απλα πηγαινεις στο synaptic και ψαχνεις για wine. Aυτο αλλα τα τρεχει κανονικα αλλα οχι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.