Jump to content



Ubuntu 7.04, αποριες.


cabrinha

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από thanos21 [Σήμερα, στις 09:01]

εγω να κανω μια τελευταια ερωτηση και μετα να τα παρατησω απο linux

μετα απο τη 5η εγκατασταση καταφερα να τα στησω και αυτο το αναθεμαστισμενο linux bootloader.

Αλλα πατωντας στην αρχη να φορτωσω ubuntu μενω σε μια μαυρη οθονη περιμενω 5,10,20 λεπτα αλλα τιποτα.

Και λεω μηπως δεν μπορει να διαβαση την οθονη nec20WGX2 που ειναι συνδεδεμενη με dvi ?τη αλλο να σκεφτω δεν ξερω

Οταν bootαρουν τα ubuntu για πρωτη φορα με τη αναλυση ξεκινανε ??? (το λεω αυτο γιατι στην εγκατασταση αν δεν πατουσα F4 να αλλαξω αναλυση δεν εβλεπα και εκει τιποτα μονο μαυρη οθονη)

Νομιζω πως δεν ενεργοποιεί την dvi. Δοκιμάσες να βάλεις το απλό καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την εγκατάσταση? κατέβασα και έκαψα το ubuntu-7.04-desktop-i386.iso, έκανα boot και όταν επιλέγω start or install δε με βγάζει σε κάποιο install screen... καταλήγει σε κάποιο command line... (Να πω ότι οι δίσκοι μου είναι σε raid0 αλλά δε χρειάζεται κάποιος driver, είναι μια επιλογή της p5wdh.) Πρέπει να κάνω κάποιο ειδικό partition? που κολλάει? το μόνο που έχω κάνει είναι να αφησω μερικά gb unformatted space.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.