Jump to content



MSI NX6800GT-TD256 Αξίζει Τα Λεφτά;


badmojo99

Recommended Posts

Για χαρά σε όλους..Βρήκα αυτήν την κάρτα με 250 ευρώ λόγω αναβάθμισης του υπολογιστή ενός φίλου.Η κάρτα είναι μέσα στην εγγύηση.Υπόψην ότι έχω μία nVIDIA GeForce FX5200 και στα νέα παιχνίδια Test Drive Unlimited κα.. μου σέρνεται.Μπορείτε να μου πείτε αν αξίζει τον κόπο και τα λεφτά για να την πάρω;Θα κρατήσει καμια 5 χρονάκια χωρίς να αναβαθμιστώ;Ευχαριστώ εκ των προτέρων Chris From GREECE

Link to comment
Share on other sites

πως ελεγε και ο Πασχαλης Τερζης: " Δεν θελω τετοιους φιλους..."

σε καμια περιπτωση μην αγορασεις την καρτα απο το φιλο σου..νομιζω αυτο το ξεκαθαρισαμε..εγω μετα απο αυτο, ουτε με 20 ευρω δεν θα την αγοραζα..

(ασχετο:κατι τετοιες στιγμες,σκεφτομαι οτι αξιζει τελικα να συμμετεχεις σε τετοια φορουμ..)

αν θες πες μας απο τι αποτελειται ο υπολογιστης σου..κυριως τι cpu-τροφοδοτικο-ram εχεις,να δουμε τι μπορουμε να σου προτεινουμε απο καρτες γραφικων για να κανεις τη δουλεια σου ανετα..

καλως ηρθες στο TheLab

:hi:

Link to comment
Share on other sites

’μα είναι για τόσα λεφτά ας πάρει την 8800GTS 320MB... Δεν μας είπε όμως αν έχει AGP ή PCI express... Αν έχει AGP ας πάρει x1950 pro 512MB agp version.. Αλλιώς να πάρει 8800GTS 320MB για PCI express ασυζητητί... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από badmojo99

Θα κρατήσει καμια 5 χρονάκια χωρίς να αναβαθμιστώ;

+το οτι 5 χρόνια μόνο στα όνειρά σου θα κρατήσει κάποια κάρτα. Αυτές οι εποχές πέρασαν ανεπιστρεπτί...

Αν έχεις AGP, μια X1950pro στα ~170 (καινούρια) είναι η καλύτερη επιλογή.

Αν έχεις PCI-e, υπάρχουν πολλές επιλογές. Με την budget λύση να είναι μια 8600GT στα ~130 ή κάποια Χ1950ΧΤ/ΧΤΧ (~170/~230 μεταχειρισμένη) ή κάποια 8800GTS (καινούρια ή μεταχειρισμένη).

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους σας για τις απαντήσεις σας (ξεστράβωμά μου).Τελικά κατέληξα στην 1950pro και την περιμένω μετά την Πρωτομαγιά.Αξιζουν τελικά παρα πολύ αυτά τα forums.Νάστε όλοι καλά. Καλή Πρωτομαγιά και αναίμακτη.(Υπόψην τώρα μου την δίνει 50 ευρώ αλλά εγώ πείσμα ....δεν την παίρνω)

Chris From GREECE

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από badmojo99

Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους σας για τις απαντήσεις σας (ξεστράβωμά μου).Τελικά κατέληξα στην 1950pro και την περιμένω μετά την Πρωτομαγιά.Αξιζουν τελικά παρα πολύ αυτά τα forums.Νάστε όλοι καλά. Καλή Πρωτομαγιά και αναίμακτη.(Υπόψην τώρα μου την δίνει 50 ευρώ αλλά εγώ πείσμα ....δεν την παίρνω)

Chris From GREECE

ROFL, ωραίους φίλους έχεις. Από 250 στα 50...

Τι να τους κάνεις τους εχθρούς...

Link to comment
Share on other sites

Καλά εδώ που τα λέμε 50 ευρώ δεν είναι και άσχημα για αυτή την κάρτα.... Αλλά αφού σου έκανε αυτή την χαζομάρα πάρε εκεί την x1950pro να χαρείς παιχνίδι.... Φοβερές επιδόσεις...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι το αλλο...Αν ειχε σκοπο να διαθεσει τοσα χρηματα για καρτα γραφικων...

Γιατι πιστευω πως εξαρχης αν του την εδινε 50 θα την αγοραζε απο τον φιλο του ;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.