Jump to content



Εξαρτήματα Dremel στο Lidl με 4.99


GriGaS

Recommended Posts

Μια ενδιαφέρουσα προσφορά στο Lidl για όλους τους modders

06_4174_b.jpg

Σετ μίνι εξαρτήματα εργαλείων

* Περιλαμβάνονται διάφορα πρόσθετα εξαρτήματα για κοπή, διάτρηση, λείανση, γυάλισμα, χάραξη, φρεζάρισμα και καθαρισμό

* Σετ 100 τεμαχίων

Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον και θα το χτυπήσω μιας και μου τελειώσαν τα τροχάκια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από grigas

Μια ενδιαφέρουσα προσφορά στο Lidl για όλους τους modders

06_4174_b.jpg

Σετ μίνι εξαρτήματα εργαλείων

* Περιλαμβάνονται διάφορα πρόσθετα εξαρτήματα για κοπή, διάτρηση, λείανση, γυάλισμα, χάραξη, φρεζάρισμα και καθαρισμό

* Σετ 100 τεμαχίων

Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον και θα το χτυπήσω μιας και μου τελειώσαν τα τροχάκια...

Υπαρχουν διαθεσιμα ή θα φερουν?

Link to comment
Share on other sites

Επιδει οτι πληρωνεις παιρνεις ...

Για αυτο αγοραζω μονο γνησια ανταλλακτικα για το dremel ;)

Τα αντλλακτικα τον 5 ευρω απεχουν κατα πολυ απο τα γνησια σε θεμα αντοψης και ποιοτητας ....

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αυτο δεν εχει να λεει, το θεμα ειναι οτι δινεις το υποδεκαπλασιο απο αποψη τιμης

ακομα και 5 φορες μικροτερης αντοχης να ειναι, που δεν παιζει, παλι κερδισμενος βγαινεις.

Βεβαια ολα αυτα αν εισαι ερασιτεχνης κ dremeliazeis μια στο τοσο

η προσφορα ισυει σημερα η σε 10 μερες?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει αναφερθει ξανα η συγκεκριμενη προσφορα

αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του

μονο και μονο για το κουτακι...

ασε δε τους δισκους κοπης και τα κυλινδρικα γυαλοχαρτακια

μπορει να μην ειναι ποιοτητας Dremel

αλλα δεν ειναι και γτπ

και για οσους δεν τα προλαβουν στα Lidl

παιζει το ιδιο το σετακι στα 11 στα Praktiker

αντε και καλες μοντες :p

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κουτάκι γίνεται πάντα ανάρπαστο. Όταν το πράκτικερ το έφερε στα 6 ευρά περίπου, εξαφανίστηκε, μετά στα 11 πάλι εξαφανίστηκε. Συνίσταται ανεπιφύλακτα. Εντάξει, κάποια στιγμή κι εγώ πήρα αυθεντικούς δίσκους κοπής και όντως έχουν μεγαλύτερη αντοχή

Πάλι όμως το πηλίκο οικονομίας γέρνει κατά πολύ υπέρ της κίνας.

Βρε Κοπρίτη μιας και φαίνεται να το έχεις πάρει. Αυτό το μπουκαλάκι που έχει μέσα με κάτι στέρεο υποτίθεται ότι είναι αλοιφή γυαλίσματος?

Για τι είδους υλικά? Και πρέπει να είναι έτσι σκληρή ή απλά έτσι κατάντησε?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως πρέπει να στηθείς έξω απο το LIDL απο το πρωϊ και με το που ανοίξει να "ορμήσεις"...κάθε φορά που έχω πάει την ίδια μέρα της προσφοράς και κατα τις 17:00 που έχω σχολάσει δέν βρίσκεις ούτε το δείγμα!!!

Βέβαια όπως πάντα θα κάνω και μία προσπάθεια σήμερα!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, δεν κανει καποιος μια παρουσιαση να μας πει τι κανει το καθενα γιατι η αληθεια ειναι οτι ψιλομπερδευτικα με ολα αυτα που εχει μεσα! :confused:

Link to comment
Share on other sites

μεγαλε αν εχεις καμια ψηφιακη βγαλε μια φωτο και μετα αν μπορεις βαλε εναν αριθμο διπλα στο καθενα...

μετα θα μας τα εξηγησει ποιο ευκολα ενας που ξερει...

(ελπιζω δηλαδη....)

Link to comment
Share on other sites

1-5 χαρακτικά για να δώσεις σχήμα, όπως σε γλυπτά.

6-15 διάφορα λειαντικά, σαν γυαλόχαρτο. Σε μέταλλο γίνονται σμπαράλια όμως.

16-18 συρματένιες βούρτσες για τρίψιμο. Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να βγάλεις μπογιά από το μέταλλο πχ.

19-21 πλαστικές βούρτσες, για τρίψιμο πάλι, αλλά πιο μαλακές επιφάνειες και με μικρότερη δράση.

Το 23 είναι δίσκος κοπής μεταλλικός, αλλά μόνο για κανά ξύλο τον έχω ικανό.

Το 22 είναι βάση για δίσκους κοπής.

Το 25 παίρνει τα σφουγγαράκια του 29.

24 + 27 γυαλόχαρτα.

Αυτό που λέει 28 είναι γυαλόχαρτο. Εγώ το χρησιμοποιώ για να λειάνω τις κομμένες λαμαρίνες μην έχουμε κανένα κόψιμο.

Το 29 είναι για γυάλισμα.

Το 30 είναι ο απλό δίσκος κοπής. Σε μέταλλο τρώγεται για πλάκα, είναι όμως πολύ λεπτός και πολύ καλός σε plexiglass.

Το 31 δεν το έχω πετύχει.. τι είναι; κάποια κρέμα λιπαντική ή στίλβωσης;

Το 32 είναι ο ενισχυμένος δίσκος κοπής. Αυτόν χρησιμοποιούμε για μέταλλο

:)

Αρχική απάντηση από athlon=greek

ειναι καλα αυτα τα τρυπανακια;Για ξυλο ή μπετον χρησιμοποιουνται;Το σετακι ειναι καλο για μικρομοντες το αγορασα κια εγω πιο παλια απο εκει...

Το μπετόν με τίποτα. Μόνο με κρουστικό και το dremel δεν είναι κρουστικό. Ξύλο άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από athlon=greek

ειναι καλα αυτα τα τρυπανακια;Για ξυλο ή μπετον χρησιμοποιουνται;Το σετακι ειναι καλο για μικρομοντες το αγορασα κια εγω πιο παλια απο εκει...

Για μεταλλο ειναι νομιζω για case modding οτι πρεπει ειναι...μονο και μονο για το κουτακι αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.