Jump to content



Το ΠΡΩΤΟ POWER (1200Watts) Ελληνικό Τροφοδοτικό...


hipro5

Recommended Posts

  • Replies 339
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Zarras

ναι ρε το ξερω, απλα οπως εγραψα και στη αρχη "teasing time"

υγ. δεν ξερω αν το 460 σηκωνει τοσα, παντως εμενα με αυτα και με 600αρι, στο crysis μετα απο μιση ωρα το πισι εκλεινε ξερα..... Δεν ξερω βεβαια με το μονταρισμα που λες επαιρνε αλλα +200w λολ

σε ένα δικό μου αναφέρεται με e6600+4.3g, 8800gts, 2x1gb, 4 hdd, 1 οπτικό, την υδρόψυξη της κάρτας κ του chipset που είναι 12V, λάμπες, fdd, φανς κουτιού και πρόμι, 2 lcd οθόνες κλπ... ένδοξο enermax 465:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 10:15]

σε ένα δικό μου αναφέρεται με e6600+4.3g, 8800gts, 2x1gb, 4 hdd, 1 οπτικό, την υδρόψυξη της κάρτας κ του chipset που είναι 12V, λάμπες, fdd, φανς κουτιού και πρόμι, 2 lcd οθόνες κλπ... ένδοξο enermax 465:D

looool

δικό μου το σύστημα, αλλά ο μικρός Γιαννάκης ξέχασε να κάνει logout...

καλά είμαι πολύ :innocent: :innocent: :innocent:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

3 ωρες crysis,

το exhaust της vga εβγαζε καυτο! αερα,

τα fanakia που τραβανε τον αερα απο το mobo εβγαζαν σπιθες απο τη ζεστη

θερμοκρασιες στο NB και στα παπαρακια που δινουν ταση στο mobo στο θεο....

βαζω το κουλο μου πισω απο το psu να δω ποσο ζεστο αερα βγαζει...

και omg oxi απλα δεν εβγαζε ζεστο αερα.... αλλα δεν εβγαζε αερα καθολου!!!!

To fan του Psu υπολειτουργουσε γιατι πολυ απλα ολο αυτο το φορτιο το ειχε για ΠΛΑΚΑ!!!

οποτε καν δε χρειαζοτανε να ανεβασει στροφες, ο λιγοστος αερας που εβγαινε ηταν μπουζι!

Το ιδιο εγινε οταν το πλακωσα με orthos, pi, παραλληλες αντιγραφες αρχειων, 3d bench που τα εβαλα να παιζουν ολα μαζι, το Psu συνεχισε να μην καταλαβαινει χριστο! (αφου σκεφτομαι τον κρυο αερα που βγαζει να τον γυρναω μεσα στο case για να το ψυχει και αυτο λοοολ)

Σκεφτομαι να βαλω το θερμοσιφωνα επανω.....

επισης ειναι το 1ο psu που παιρνω και μου "καθονται" ολα τα καλωδια ακριβως οπως τα θελω!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που λέει πώς δίνει είναι ένταξη η τιμή... Κρατάμε στο μυαλό πώς στο οποιοδήποτε κορυφαίο προϊών, η τιμή του δεν αυξάνει αναλογικά με την τιμή των υποδιαίστερων αλλά λογαριθμικά.....Το μόνο που θα πρέπει να γίνει κατά την γνώμη μου είναι να δικαιολογήσει, όπως τουλάχιστον η τιμή του υποστηρίζει, πως είναι η κορυφήΊδωμεν στα δοκιμαστικά και στα συγκριτικά..

Κατά τα άλλα να πω και εγώ ένα μπράβο στον κατασκευαστή και να του ευχηθώ καλή επιτυχία στο επιχειρησιακό ρίσκο που πήρε στο να ξεκινήσει όλη αυτή την ιστορία και μάλιστα από τα 1200W

;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe [Σήμερα, στις 16:15]

Για αυτά που λέει πώς δίνει είναι ένταξη η τιμή... Κρατάμε στο μυαλό πώς στο οποιοδήποτε κορυφαίο προϊών, η τιμή του δεν αυξάνει αναλογικά με την τιμή των υποδιαίστερων αλλά λογαριθμικά.....Το μόνο που θα πρέπει να γίνει κατά την γνώμη μου είναι να δικαιολογήσει, όπως τουλάχιστον η τιμή του υποστηρίζει, πως είναι η κορυφήΊδωμεν στα δοκιμαστικά και στα συγκριτικά..

Κατά τα άλλα να πω και εγώ ένα μπράβο στον κατασκευαστή και να του ευχηθώ καλή επιτυχία στο επιχειρησιακό ρίσκο που πήρε στο να ξεκινήσει όλη αυτή την ιστορία και μάλιστα από τα 1200W

;)

Nα συμπληρώσω όμως κάπου πήρε το μάτι μου ότι θα βγει αρχικά σε "μειωμένη - φιλική τιμή" και μετα θα αυξηθεί κιαλλο (;;;; ) . Που θα κυμανθεί δηλαδή;;;

Αν κάνω λάθος sorry....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η τιμή ειναι κάπως τσιμπημένη αλλα δικαιολογημένη πιστεύω καθώς δεν εχει πιάσει ακόμα το σημειο που λογω αυξημένης παραγωγής μπορει να μειωθει η λιανική τιμή.... θα γινει και αυτο με τον καιρό...

εξάλλου δεν νομίζω και λόγω WATT οτι απευθύνεται σε medium range συστήματα/πορτοφόλια... αμα εχεις σύστημα 4000/5000 το να δώσεις για την καρδια του PC σου 390 ειναι μια χαρά (ασχέτως αν το περίμενα γυρω στα 350).... πάντως ειναι τουμπανο και όσοι ενδιαφέρονται καλο ειναι να το προτιμήσουν καθώς απο πίσω ειναι και Ελληνικο μυαλό και μια υποστήριξη καλο ειναι να υπάρχει...από τα να δώσω 350 για ενα αντίστοιχο PSU by USπροτιμω να πάνε σε προιόν made by Greek Hipro.... που όπως δειχνει ειναι και καλύτερο ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

αμα εχεις σύστημα 4000/5000 το να δώσεις για την καρδια του PC σου 390 ειναι μια χαρά (ασχέτως αν το περίμενα γυρω στα 350)....

"""γκουχ""" :p

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=630574#post630574

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

"""γκουχ""""

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=1038982

359,00 :):)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Εντάξει η τιμή ειναι κάπως τσιμπημένη αλλα δικαιολογημένη πιστεύω καθώς δεν εχει πιάσει ακόμα το σημειο που λογω αυξημένης παραγωγής μπορει να μειωθει η λιανική τιμή.... θα γινει και αυτο με τον καιρό...

εξάλλου δεν νομίζω και λόγω WATT οτι απευθύνεται σε medium range συστήματα/πορτοφόλια... αμα εχεις σύστημα 4000/5000 το να δώσεις για την καρδια του PC σου 390 ειναι μια χαρά (ασχέτως αν το περίμενα γυρω στα 350).... πάντως ειναι τουμπανο και όσοι ενδιαφέρονται καλο ειναι να το προτιμήσουν καθώς απο πίσω ειναι και Ελληνικο μυαλό και μια υποστήριξη καλο ειναι να υπάρχει...από τα να δώσω 350 για ενα αντίστοιχο PSU by USπροτιμω να πάνε σε προιόν made by Greek Hipro.... που όπως δειχνει ειναι και καλύτερο ;)

Δεν λέω ρε παιδί μου να το υποστηρίξουμε αλλά και σε αυτή την περίπτωση ακριβούτσικο το άτιμο με λίγο σφίξιμο κάτι θα γίνει σε κανένα δύο τρις μήνες :worship: :magic:

για τον χιπρούλη ρε γμτο:T: :T: :T: :magic:

Link to comment
Share on other sites

Για δες καλύτερα τι έγραψα....

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 20:49]

δεν νομίζω και λόγω WATT οτι απευθύνεται σε medium range συστήματα/πορτοφόλια... αμα εχεις σύστημα 4000/5000 το να δώσεις για την καρδια του PC σου 390 ειναι μια χαρά (ασχέτως αν το περίμενα γυρω στα 350)....

Για να έχεις σύστημα που να χρειάζεσαι και τροφοδοτικο 1200W.... μάλλον τα 390 που ζητάει ειναι καλη τιμή για το πορτοφόλι σου... το να σκέφτεται να το πάρει κάποιος με AGP κάρτα, P4 κτλ... εεε τσάμπα θα πάει τόσο power... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.