Jump to content



Το ΠΡΩΤΟ POWER (1200Watts) Ελληνικό Τροφοδοτικό...


hipro5

Recommended Posts

  • Replies 339
  • Created
  • Last Reply
...το σατα δεν ειναι με 12 , 0 και 5 βολτ (καποιος τοπε) εχει και 3,3 βολτ...

Αν έχει και 3,3 πως γίνεται και υπάρχουν οι adaptorες από 4-pin molex σε sata? To 3.3 από που το παίρνουν?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice [Σήμερα, στις 00:59]

οντως σουπερ τιμη , επεσε πολυ ε...

γιωργο με το μικρο αδερφακι του τπτ ε?

Εσυ το λες απο την αποψη οτι ψαχνεσαι για τροφοδοτικο των 200ευρω?

Προσωπικα, αν ημουνα στη φαση "ψαχνω τροφοδοτικο με 200" δεν θα το σκεφτομουνα καν. Θα χτυπαγα ανετα του Γιωργου με +100. Ειδικα αν ειχα ταβλα να βγαλω και κανα "νουμερακι" που και που....

Αλλιως παρε ενα etasis 750 με 99ε και οταν κανεις quad Xfire, ξαναελα για το 1200...

Παντως πολυ καλη πτωση που το φερνει στα επιπεδα του chieftec 1200w.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 10:22]

Πρώτη φορά βλέπω review στο jonnyguru που να μην έχει μετρήσεις και να δηλώνουν αδυναμία μέτρησης του τροφοδοτικού.

Ας πάνε να αγοράσουν ένα Chroma.

Επίσης πρώτη φορά βλέπω να μην ανοίγεται το κουτί, να μη μας δείχνουν τα εξαρτήματα και να μη μετράνε ούτε το Power Efficiency.

Μόνο μας λένε ότι είναι 85 και μας εξηγούν τι σημαίνει αυτό στη δεύτερη σελίδα.

http://www.guru3d.com/article/psu/474/2/

για τον απλο λογο οτι το λινκ που εχεις δωσει δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τον jonnyguru ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ε μιας και ποσταρουμε τσουρεκια ας βαλω και εγω το δικο μου τσουρεκι....

για οσους δε προλαβαν να το παρουν με τη κουβερτουρα, αυτη θα ειναι:

outlined1200zp9.jpg

φιλε ατιμαν, ειχα εντελως διαφορετικη αποψη για εσενα ακομα και οταν σκοτωνοσουνα στα θρεντ περι ατι.

Διαβαζοντας τα λεγομενα σου σε αυτο το θρεντ.... τι να πω... :TD:

Link to comment
Share on other sites

μην παιζετε με τις λεξεις.

καλως ή κακως οδηγηθηκαμε σε αυτο το σημειο

(να βαφτιζει ο καθενας made in ''ΜΥ ανήλιαγη υπόγα'' )

....ενα προιον για να προσδίδει συγκεκριμένη ταυτότητα με διαφορετικα παντα κριτηρια.

αλλος το βαφτιζει made in china για να δικαιολογει την χαμηλη του αξια.

αλλος το βαφτιζει made in EU που EU μπορει να σημαινει Portugal/Malta για να προσδιδει κυρος παρ οτι στη Μαλτα και στην Πορτογαλια τα εργοστασια σε καποιες περιπτωσεις ειναι χειροτερα και απο τα δικα μας.

ο hipro5 το βαφτιζει (κατα την αποψη μου) Made in Hellas γιατι απο την 1η μερα που γνωρισα τη φιλοσοφια του hipro5 ειναι να διαφημιζει το ελληνικο στοιχειο πανω στις τεχνολογιες.

αρα για μενα δεν με νοιαζει εαν εγινε σε εργοστασια της Κινας ή της Κατω Ραχουλας.

εμενα με νοιαζει που την επιλογη των υλικων την εκανε ο guru της overclocking κοινοτητας που σε καμια περιπτωση δεν θα θελει να κοροιδεψει για την αξιοπιστια του οταν απευθυνεται σε ενα τοσο απαιτητικο κοινο που ΣΙΓΟΥΡΑ αρκετοι θα μπουν στον κοπο να το ανοιξουν για να το τσεκαρουν.

για μενα λοιπον ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ για την αξιοπιστια του.

ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΤΥΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ισως να χωρανε.αλλα εκει που ξεκιναει καμια φορα η τυπικοτητα ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ οι ΚΑΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ.

....εδω βγηκε κινεζικο smart με το σημα της mercedes επανω και πουλιεται κανονικα στην Ελλαδα στη μιση τιμη......τι να λεμε τωρα?

το ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΩΡΑΕΙ σε αυτο το θεμα ειναι τα ΜΠΡΑΒΟ στον hipro5 για την δημιουργια ενος ακομα προιοντος που σπαει κοκκαλα και που ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ πραγμα πανω του να ειναι τα ΠΡΩΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ........και ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι από αλλού ξεκίνησε το topic και αλλού έφτασε, κοινός θα πρέπει κάποιος να αρχίσει να σβήνει post (και το δικό μου ίσως) να πω την προσωπική μου άποψη για το προϊόν που γίνετε το θέμα!

Εγώ πιο πολύ θα εμπιστευτώ τον hipro που από την μέχρι στιγμής πορεία του μας έχει αποδείξει ότι φροντίζει κυριολεκτικά για εμάς να έχουμε ότι πιο σωστό και αξιόπιστο υπάρχει στην αγορά των Η/Υ!

Παρά την κάθε εταιρεια του εξωτερικού που μόνος στόχος είναι το κέρδος!!!

Τί με νοιάζει εμένα σαν αγοραστεί αν λέει επάνω made in hellas ή made in baglades ή made in ouganda! ΣΩΣΤΟ να είναι και να κάνω την δουλειά μου αξιόπιστα!!!

Άλλωστε αν θυμάστε από την εποχή του Booster είχε δεχτεί "χτυπήματα" ο hipro...

Εγώ εμπιστεύομαι τον hipro, αν και δεν τον γνωρίζω πέραν από 1-2 φωτό του που είδα, ΔΕΝ μου δίνει καθόλου την αίσθηση ότι βγάζει προϊόντα για να μας "δουλέψει", όπως μερικοί αφήνουνε να εννοειθεί. Σε αντίθεση με μεγάλες εταιρίες του χώρου που σου λένε 2-5 χρόνια εγγύηση και στους 6 μήνες καπούτ το προϊόν ή που για να λέμε του στραβού το δίκιο, αντιγράφουνε η μία την άλλη.

Όσο για τους δύσπιστους και ξερόλες μαϊντανούς, έχω μόνο να πω ότι, αν δεν γουστά μην αγορά! Απλό!!! Πάρε άλλης εταιρείας και μετά βγάλε post κλαίγοντας ότι δεν περναέι η εγγύηση ή ότι μαζί με το τροφοδοτικό σου κλαίς και όλο το pc!

Όπως και αν έχει σχεδιαστεί το PSU του hipro, είμαι 1000% σίγουρος ότι θα είναι μακράν καλύτερο από κάθε άλλο!!!

Καλή συνέχεια hipro, καλή συνέχεια παιδιά και καλή λευτεριά στους "ξερόλες"...

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να πληρωθω τελος του μηνα να τσιμπησω ενα 1200αρι ... SLI και 12 SATA 500gb σκληροι θελουν κατι αξιοπιστο πως να το κανουμε ... το θεμα ειναι τωρα UPS που θα βρω να σηκωνει ολο αυτο το φορτιο και ποσο παει το μαλλι ... α ρε george παλι σε τρεχαματα με βαζεις :p

Οσο για τις DDR3 κατι μου λεει οτι θα ειναι "κρεμ ντε λα κρεμ" ... ποτε περιπου θα βγουν αυτες?

Link to comment
Share on other sites

Θα δωθούν ΔΥΟ τροφοδοτικά σε άτομο ανάμεσά μας να τα κάνει review......Ένα 1200άρη κι ένα 750άρη στις τελικές τους μορφές......

Αυτό το άτομο ΠΑΝΤΑ ανοίγει τα πάντα και φωτογραφίζει τα πάντα......

Review μέχρι τώρα δεν είχε γίνει γιατί δεν είχαμε την ΤΕΛΙΚΗ συσκευασία του και άλλες τέτοιες λεπτομέρεις.... :)

Λογικά τη βδομάδα που μας έρχεται περιμένουμε τις καινούργιες παρτίδες να έρθουν και "καπάκι" θα γίνει και review του τελικού προϊόντος....... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.