Jump to content



AMD Company Rummors and Facts


gdp77

Recommended Posts

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

πολύ καιρό τώρα βλέπω διαφορά π.χ super pi 1mb test και τον phenom να βγάζει 36sec και

εγώ με τον opteron 146@2700mh να βγάζω 31sec και σήμερα τα τεστ της anandteck δίνουν πάλη διάφορα και την amd να εξακολουθεί να έχει πλήρη σιγή στο θέμα όλα αυτά μου θυμίζουν της εποχές που ήταν να σκάσει ο Α64 που πάλι μουρμούραγαν και πάλι την έφαγαν..............τέλος πάντων νομίζω πώς είναι νωρης ακόμα καλά καλά δεν έχει έρθει και δεν έχουμε ούτε ένα σοβαρό mobo να τον υποστιριξει θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=205425 :/

δηλαδη τελικα τα bugs που "διορθωνονταν" με bios update απο το "Β1" θα τα φαμε στη μαπα και με το "Β2" ??? (γιατι στο τελος αναφερει οτι στο Β3 που θα εχουν διορθωθει, θα ανταγωνιζεται clock/clock τους core :( ) .

waiting B3..:TD:

Link to comment
Share on other sites

οντως ωραια αλλα δεν φτανει μονο αυτο. πρεπει να αποδιδει κιολας! και αν οπως ειδα ο νεος 4πυρηνος σε πολλα τεστ ειναι ακομα πισω απο τον 2πυρηνο 6400+,και σε αρκετες περιπτωσεις και απο μικροτερα μοντελα της amd, τοτε δεν μπορω να πω οτι, εγω τουλαχιστον,ειμαι ευχαριστημενος! και ειδικα οταν η επισημη παρουσιαση γινεται σε ολοκληρωμενη πλατφορμα AMD! βεβαια δεν ειναι και εντελως απογοητευση..! διατηρω σταση επιφυλαξης μεχρι

1ον να μπουν κανονικα στην αγορα, στα χερια του αγοραστικου κοινου και ιδιαιτερα οσων ειναι γνωστες, και

2ον να βγουν νεα ΒΙΟΣ, νεοι drivers κλπ

ωστε να μπορεσουμε να εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.

Και σαφως να λαμβανουμε υποψιν οτι- τουλαχιστον απο οτι καταλαβα εγω απο τα πρωτα δημοσιευματα- οτι δεν προκειται για high end μοντελα, αλλα για mid range. αν κανω λαθος διορθωστε με!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.