Jump to content



AMD Company Rummors and Facts


gdp77

Recommended Posts

Οι Α64 παλαψαν σκληρα για να διοξουν τη ρετσινια της θερμοκρασιας των κ7.

Οι φενομ θα δημιουργησουν μια αλλη.... της ασταθειας και των reboot......

Δωσε overdrive στον λαο....... :fist:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Και τις π@π@ριες το να κλείσει η AMD δεν υπάρχει περίπτωση...ακόμα και αν φτάσει στο σημείο αυτό θα αρχίσει να πέρνει επιδοτήσεις ;) ...τόσα χρόνια πριν πώς άντεξε δλδ?Όπως το έκανε τοτε θα μπορέσει να το κάνει και στο μέλλον...δεν κλείνει έτσι εύκολα...και δεν πουλάει μόνο cpu+vga για end user PC's

Στα διαλα πια...όπως λέει ο καθής το μακρύ του και το κοντό του..έτσι το πα και γώ.

Με αυτά που λές πάλι θα εκτεθείς.... Οσο για τις μετοχές, ήμουν μέτοχος στην AMD, μέχρι την ημέρα που ανακοινώθηκαν τα benchmarks του Core 2. Σε αυτό το επίπεδο δεν υπάρχει κανένας συναισθηματισμός...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

να εκτεθώ παλι?

Γιατί να εκτεθώ?

Δικια μου ειναι η ΑΜΔ?

Μήπως τελικά δεν είναι π@π@ριές ο κίνδυνος να κλείσει η AMD? Μήπως αυτά που γράφεις συγκαταλέγονται στους χαρακτηρισμούς σου? Διότι δεν φαίνεται να έχεις ασχοληθεί καθόλου με το θέμα. Απλά ρίξε μία ματιά στο χρέος της AMD αυτή τη στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από StriderGT

Μήπως τελικά δεν είναι π@π@ριές ο κίνδυνος να κλείσει η AMD? Μήπως αυτά που γράφεις συγκαταλέγονται στους χαρακτηρισμούς σου? Διότι δεν φαίνεται να έχεις ασχοληθεί καθόλου με το θέμα. Απλά ρίξε μία ματιά στο χρέος της AMD αυτή τη στιγμή...

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν έχω στόχο τη προσωπική κόντρα, αλλά είναι μάλλον ατυχές να θεωρείς την άποψη του άλλου παπ... Ειδικότερα χωρίς κανένα σοβαρό επιχείρημα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει παλαιότερα μετοχές της AMD, τις οποίες πούλησα όταν ανακοινώθηκαν τα benchmarks του Core 2 από το anandtech.

Μάλιστα. Αν είσαι Ελλάδα μπορείς απλώς να μου πεις μέσω ποιου μεσάζοντα ψώνισες τεμάχια σε μετοχή του NASDAQ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Και?

Θεωρείς πως επειδή εσύ πούλησες τις μετοχές σου, έτσι θα κάνουν και όλοι οι άλλοι και η AMD θα βαρέσει λουκέτο?

Επειδή το παίζεις έξυπνος, δεν πούλησα τις μετοχές μου επειδή πίστευα ότι θα κλείσει η AMD (αν και αυτό το σενάριο είναι πάντα πιθανό σε τόσο ανταγωνιστικό περιβάλλον), αλλά επειδή πίστευα ότι θα μειωθεί η αξία της μετοχής της. Για την ιστορία έκτοτε έχει πέσει περίπου στο 1/4... Και πάρα μα πάρα πολλοί άλλοι έπραξαν το ίδιο με εμένα. Το γεγονός οτι η AMD αντιμετωπίζει τεράστια χρέη και έχει πρόβλημα βιοσιμότητας -λουκέτο- φυσικά και δεν οφείλεται στο γεγονός ότι εγώ πούλησα τις μετοχές μου. Η κακή πορεία της AMD αποτειπώνεται και στην χρηματηστηριακή της αξία... Στο χρηματηστήριο όμως αυτό που μετράει είναι η πρόβλεψη. Τέλος σε αυτό το επίπεδο δεν υπάρχει κανένα cookie για τα fanboys της εκάστοτε εταιρείας...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LL_NEO

Μάλιστα. Αν είσαι Ελλάδα μπορείς απλώς να μου πεις μέσω ποιου μεσάζοντα ψώνισες τεμάχια σε μετοχή του NASDAQ?

Σε οποιαδήποτε μεγάλη ελληνική χρηματηστηριακή και αν απευθυνθείς μπορούν να σου ανοίξουν λογαριασμό διεθνών αγορών. Για Nasdaq/NYSE συγκεκριμένα, απλά χρειάζεται μία υπέυθυνη δήλωση ότι δεν έχεις φορολογικό μητρώο στις ΗΠΑ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από StriderGT

Σε οποιαδήποτε μεγάλη ελληνική χρηματηστηριακή και αν απευθυνθείς μπορούν να σου ανοίξουν λογαριασμό διεθνών αγορών. Για Nasdaq/NYSE συγκεκριμένα, απλά χρειάζεται μία υπέυθυνη δήλωση ότι δεν έχεις φορολογικό μητρώο στις ΗΠΑ...

και το κοστος εχουν τωρα ?

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι πάντως ότι η AMD δεν πρέπει να πέσει σε "ξένα" και "περίεργα" χέρια... άρα δύσκολα κλείνει. Οι Αμερικάνοι την χρειάζονται την amd.

Διαβάστε και αυτό... που δείχνει κάποιες σοβαρές φοβίες των Αμερικάνων.

"Mubadala Development will not get a seat on AMD's board. But the deal will prompt worries that if technology spending slows, as many industry-watchers expect it to, America's high-tech industry will suffer, and more resource-rich countries will take the chance to buy their way into it."

Αναφέρετε στον ’ραβα που αγόρασε 8.1% τις AMD την στιγμή που η εταιρία χρειαζόταν κάποια χρήματα μετά την εξαγορά της ATi....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από StriderGT

Επειδή το παίζεις έξυπνος, δεν πούλησα τις μετοχές μου επειδή πίστευα ότι θα κλείσει η AMD (αν και αυτό το σενάριο είναι πάντα πιθανό σε τόσο ανταγωνιστικό περιβάλλον), αλλά επειδή πίστευα ότι θα μειωθεί η αξία της μετοχής της. Για την ιστορία έκτοτε έχει πέσει περίπου στο 1/4... Και πάρα μα πάρα πολλοί άλλοι έπραξαν το ίδιο με εμένα. Το γεγονός οτι η AMD αντιμετωπίζει τεράστια χρέη και έχει πρόβλημα βιοσιμότητας -λουκέτο- φυσικά και δεν οφείλεται στο γεγονός ότι εγώ πούλησα τις μετοχές μου. Η κακή πορεία της AMD αποτειπώνεται και στην χρηματηστηριακή της αξία... Στο χρηματηστήριο όμως αυτό που μετράει είναι η πρόβλεψη. Τέλος σε αυτό το επίπεδο δεν υπάρχει κανένα cookie για τα fanboys της εκάστοτε εταιρείας...

Αφού το "παίζω" έξυπνος, απάντησε στο χαζό Γιωργάκη.

Νομίζεις ότι η AMD είναι μια νέα 3DFX που θα επιτρέψει τη χρεωκοπία της έτσι απλά?

Έρχεσαι εδώ μέσα, μας λες για τις μετοχές σου, πετάς και μια (ακόμη) πρόβλεψη για το λουκέτο της AMD και φεύγεις. Εσύ που έχεις στοιχεία γι αυτά που λες?

Και μην ακούσω για μετοχές και αρχίσω να σου φέρνω παραδείγματα κολοσσών που χάσαν τα πάντα και μισοπεθαμένων που αναστήθηκαν στο άψε σβήσε.

Link to comment
Share on other sites

την εχετε γλωσσοφαει την εταιρια να πουμε , θα κλεισει θα κλεισει θα κλεισει θα κλεισει θα κλεισει , ε δε κλεινει λεμε το πολυ πολυ να αλλαξει μανατζμεντ και να τη διοικουνε αλλοι. ρε φαγωμαρα ρεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.