Jump to content



Τι βλέπαμε στην τηλεόραση όταν ήμασταν παιδιά!


jpavly

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply
Oτι βλεπαμε παιδια....μεγαλη λιστα,δεν θα κατσω να τα γραψω ολα

Ενα με ρομποτακια που παλευαν σε αρενα πως το λεγανε?

Plawres Sanshiro , ψαξου στο www.animeclipse.com :)

τα πρωτα 12 επεισοδια που ητανε σε ελληνικη μεταγλωτισση τα εχει ανεβασει ο profsinistro στο youtube

Οσο για το robotech ψαξε για τα επισοδεια της σειρας super dimensional fortress macross, ειχα βρει και τα 5 dvd στο ebay, αυτο που μου εχει μεινει ειναι τα πολυ ομορφα τραγουδια της minmay και ο γυναικας roy focker :hehe: , εξισου καλη ειναι και η ταινια macross : do you remember love που επισης προβληθηκε στην ελληνικη τηλεοραση

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Ότι και να γράψει κανείς είναι λίγο. Υπάρχουν σχεδόν τα πάντα όσα ίσως ξεφύγανε στα προηγούμενα posts μέσα στο καταπληκτικό βιντεάκι που βρήκε ο Astro, οπότε τι άλλο μένει;

Ίσως δύο επιστημονικής φαντασίας. Το κλασικό Star Trek, και το V. Και βέβαια μην ξεχνάμε το καταπληκτικό Cosmos του Carl Sagan. Ίσως ο μόνος άνθρωπος που μπορούσε να μου εξηγήσει σε τόσο μικρή ηλικία τα μυστικά του σύμπαντος με τρόπο κατανοητό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ο θησαυρος της Βαγιας!

το θυμαστε?

:bigsmile:

Απο τα καλύτερα την εποχής.

+

Ο Κήπος με τα Αγάλματα

Θέταρο της Δευτέρας

Στούντιο Φούσκοι

Όλες τις ασπρόμαυρες σειρές βασισμένες σε λογοτεχνικά έργα..(λωξάντρα - Συμβολαιογράφος - και τοοοόσα άλλα)

ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ

Διαστημόπλοιο ΑΡΓΩ

ΟΔΥΣΕΕΙΑ του ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ.....( αρε ΝΟΝΟ)

ΓΚΑΛΑΚΤΙΚΑ

ΙΠΠΟΤΗΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ

ΝΤΙΟΥΚΣ

ΚΟΚΚΙΝΟΙ ΓΙΓΑΝΤΕΣ - ΑΣΠΡΟΙ ΝΑΝΟΙ

ΜΟΥΣΙΚΟΡΑΜΑ

Το 90% της ζώνης "Εκπαιδευτική τηλεόραση"

ΜΠΟΛΕΚ κ ΛΟΛΕΚ

Σταματάω γιατί θα αδικήσω τόσα άλλα που ξεχνάω....

Link to comment
Share on other sites

Μερικά:

Bravestar, Ducktales, Kabamaru, Silverhawks, Voltron!!! (είχα και το παιχνίδι που ένωνες τα λιοντάρια και φτιαχνόταν ο Voltron), Grendizer (επίσης και το παιχνίδι), Φρουτοπία, Τεν Τεν, Transformers, Thundercats, Sport Billy k.a.

Πάντως αυτό που σηκωνόμουν κάθε πρωί σαν τρελλός 7.30 για να δώ τα Ducktales...ωραία χρόνια...:bye::bye:

Link to comment
Share on other sites

Σειρες δεν βλεπατε??(η απλα δεν προσεξα?: P)

Θανο λειβαδιτη στο "Η βεντετα" και "Οι ιεροσυλοι"

(η μουσικη απο τη βεντετα μου εχει μεινει ακομα..)

http://www.youtube.com/watch?v=x4FYEJc_Gj8

http://www.youtube.com/watch?v=LQpb68PzmqA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ βλέπω (:hehe:) και έβλεπα από cartoons τα:

Pokemon,scooby doo - yu-gi-oh (πιο μεγάλος),στρουμφάκια,μάγια η μέλισσα,thundercats,bob the builder,ένα cartoon με μια μικρή μάγισσα ούτε που θυμάμαι πως το λένε,flinstones και άλλα που έβαζε το σταρ-άλτερ στο διάστημα 2000-2006-7 και ότι βάζει τώρα,άλλα ονόματα δεν θυμάμαι.:no:

Από σειρές:

Knight Rider,Rex,Dukes -καμιά βιντεοκασέτα γιατί στην tv όσο έβλεπα δεν πολυέπαιζε,και στο διάστημα 1999-2004-5 ότι βλακεία έβαζαν στην tv σε διάφορα κανάλια,και μετά από 2003-4 ως τώρα βλέπω σειρές όπως csi κτλ.

Βέβαια ξεχνάω πάρα πολλά είμαι 100% σίγουρος,αλλά δεν μου έρχονται.:...:

Πάντως βλέπω ότι σχεδόν όλοι βλέπαμε τα ίδια. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.