Jump to content



Νέος iMac


neuromancer

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Καλα ζωγράφισε πάλι η APPLE... o μινιμαλίσμός στο μεγαλείο του...

βέβαια όσο το βλέπω ετσι φινετσάτο...τόσο μου έρχεται να πάρω ένα σφυρί και να το κοπανάω... :D Υπερβολικά αψεγάδιαστο το άτιμο....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 04:30]

αρκετα γαμπριατικο θα λεγα...με τιποτα..για μενα ετσι..

Εμ αυτό το μηχανήμα για αυτο το είπα φινετσάτο και αψεγάδιαστο... θέλει και μια αιθέρια μο@@να να το χειρίζεται με τα δαχτυλάκια της, σε κάνα γυάλινο γραφειάκι, με ελαφρια ρουχα και τέτοια.... οχι εσένα που εισαι hardcore τυπάς :p

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να φορτώσει κάποιος σε αυτο το πραγρα Windows?

Γιατί μου φαίνεται ότι είναι για μόνο ολίγους.Ποιος βάζει αυτό το πράγμα σπίτι του και πιος δεν χρησιμοποιεί windows?

Link to comment
Share on other sites

lol για τη συγκριση.

αν το σκαλισεις αρκετα, ισως και να καταφερεις να τα φορτωσεις τα XP, αν και τρεχουν κατευθειαν μεσα απο το λειτουργικο. αλλα ποιος ο λογος; για τα παιχνιδια;

αρχιζω και το σκεφτομαι σοβαροτατα, ειδικα μετα το φορητο του αδερφου μου.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο design καταρχάς, μ'αρέσει.

Αλλά φαντάζομαι...

Φωτογραφία από αυτό το imac με Windows να τρέχουν, το Coretemp να δείχνει τον Intel Core 2 Duo και το AMDGPUClock ανοιχτό για να πειράξουμε την κάρτα...

Πριν από κάποια χρόνια θα μας έλεγαν ιερόσυλους...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω από πότε κοιτάμε τα PC σαν να είμαστε γυναίκε (sic). Σαν τη Sarah Jessica Parker (Sex & the City) με το Mac στο κρεβάτι δηλαδή :hehe:

Sorry fellah's, αλλά εγώ προσωπικά, άμα δεν έχω τις PCI μου, τα κατσαβίδια μου και όλο το "μπελά" δεν θέλω PC.

Α, PC λέμε, σωστά.

Edit: Mistyped ντε, δίπλα είναι :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Σκίουρος

Γίνεται να φορτώσει κάποιος σε αυτο το πραγρα Windows?

Γιατί μου φαίνεται ότι είναι για μόνο ολίγους.Ποιος βάζει αυτό το πράγμα σπίτι του και πιος δεν χρησιμοποιεί windows?

http://www.parallels.com/

τρεχεις windows παραλληλα με το mac, σε παραθυρο η full screen, με copy/paste, file sharing, ανοιγμα αρχειων απο τον finder στο windows (πχ μπορεις να το βαλεις να ανοιγει τα αρχεια office στα windows αντι για το office του osx)

απλα θελει 1G μνημη παραπανω αν δε θες να απασχολεις το δισκο

μπορεις να βαλεις και bootcamp βεβαια οπου θα τρεχεις μονο windows σε κανονικο installation

http://www.apple.com/macosx/bootcamp/

παντως να προσεχεις. εγω πηρα ενα macbook με τη προοπτικη να του βαλω windows και τελικα μονο office ανοιγω στο windows και ολα τα αλλα τα κανω στο os x.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

lol για τη συγκριση.

αν το σκαλισεις αρκετα, ισως και να καταφερεις να τα φορτωσεις τα XP, αν και τρεχουν κατευθειαν μεσα απο το λειτουργικο. αλλα ποιος ο λογος; για τα παιχνιδια;

αρχιζω και το σκεφτομαι σοβαροτατα, ειδικα μετα το φορητο του αδερφου μου.

Και γώ μετά από ένα macbook που δούλεψα, to σκέφτομαι όλο και περισσότερο. Τουλάχιστον για το γραφείο. Αν είχε και κανένα cad της προκοπής θα ήταν τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

αν το σκαλισεις αρκετα, ισως και να καταφερεις να τα φορτωσεις τα XP

δε χρειαζεται σκαλισμα, το bootcamp ενα installation ειναι

μπορεις να περιμενεις το φθινοπωρο που θα βγει το νεο osx (Leopard) και θα το εχει και ενσωματωμενο

http://www.apple.com/macosx/leopard/features/bootcamp.html

αν και με λιγη μνημη (80ευρω για 2gb για το macbook μου) ειναι καλυτερο το parallels γιατι εχεις και τα δυο ταυτοχρονα...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα και τα καινούργια iMac.

Εγώ πήρα καινούργιο υπολογιστή και προσπαθώ να βάλω Mac αλλά δυστυχώς δεν μπαίνει γιατί δεν καλύβει το hardware που έχω. :(

Ελπίζω το Leopard να μπαίνει... :)

Πάντως καμία σχέση τα Apple με τα απλά pc σε κομψότητα. Δεν συγκρίνονται επίσης και τα windows με το τέλειο (κατά τη γνώμη μου) Mac.

Ωστόσο συμφωνώ και εγώ ότι αν δεν μπορείς να πειράξεις λίγο το pc, τί να το κάνεις; :(

Έτσι θέλω να τα συνδυάζω και τα δύο.. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.