Jump to content



Νέος iMac


neuromancer

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Chosen

Αν ο θεός ήθελε να χρησιμοποιούμε iMacs, δεν θα μας έδινε 5 δάχτυλα σε κάθε χέρι...

untitledqo3.jpg

lol, όντως, να ρωτήσω μηπως ξέρει κανείς. Κοίταγα μια σελίδα στο macbook και ήθελα να δώ αν ένα μενού είναι flash ή όχι. Χωρίς δεξί κλικ τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bleo8onhs [Σήμερα, στις 18:27]

lol, όντως, να ρωτήσω μηπως ξέρει κανείς. Κοίταγα μια σελίδα στο macbook και ήθελα να δώ αν ένα μενού είναι flash ή όχι. Χωρίς δεξί κλικ τι γίνεται?

Αν είναι flash λογικά με δεξί κλικ θα σου βγάλει τις επιλογές για το flash, αλλιώς αν δε βγάλει τίποτα μάλλον είναι κανονικό.

Αν και φαίνεται και με το μάτι αν είναι η όχι flash. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kyma

Αν είναι flash λογικά με δεξί κλικ θα σου βγάλει τις επιλογές για το flash, αλλιώς αν δε βγάλει τίποτα μάλλον είναι κανονικό.

Αν και φαίνεται και με το μάτι αν είναι η όχι flash. ;)

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει κουμπί για να κάνεις δεξί κλικ!!!!!:hehe: :hehe: :hehe:

(Λογικά δεν θα υπάρχει συνδυασμος π.χ. Alt +κλικ αντί για δεξί κλικ? Αλλιώς παράξενα πράγματα)

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο σκεπτόμενος το γεγονός ότι όταν κάνω αναβάθμιση θα πρέπει να πετάξω την οθόνη (πχ μία 24αρα) - αν κάνω λάθος διορθώστε με - τρομάζω (και δεν αναφέρομαι - μόνο - στο χρηματικό της υπόθεσης).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Και μόνο σκεπτόμενος το γεγονός ότι όταν κάνω αναβάθμιση θα πρέπει να πετάξω την οθόνη (πχ μία 24αρα) - αν κάνω λάθος διορθώστε με - τρομάζω (και δεν αναφέρομαι - μόνο - στο χρηματικό της υπόθεσης).

οταν θα κανεις αναβαθμιση το παλιο μηχανημα τι θα το κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MarkG

οταν θα κανεις αναβαθμιση το παλιο μηχανημα τι θα το κανεις;

Το μηχάνημα ότι να ναι, για την οθόνη λέω.

Στο imac σε αναγκάζουν να πετάξεις και ολόκληρη την οθόνη (την οποία προφανώς έχεις πληρώσει).

Δεν είναι τρέλα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Το μηχάνημα ότι να ναι, για την οθόνη λέω.

Στο imac σε αναγκάζουν να πετάξεις και ολόκληρη την οθόνη (την οποία προφανώς έχεις πληρώσει).

Δεν είναι τρέλα αυτό;

Ξεχνάς οτι αυτό το μηχανημα δεν απευθύνεται σε χρηστη που κανει αναβαθμιση καθε χρόνο... Και τα Μac κρατανε την αξία τους, σε δυναμη και τιμή, περισσότερο απο τα PC...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

εννοείς για πώληση του παλιού;

sorry αλλά δεν είναι λύση αυτό καθώς δεν αναιρεί την εξ αρχής ανοησία του κατασκευαστή (apple)

μου φαινεται απλα θελεις να εισαι αρνητκος ;)

το μηχανημα (χωρις την οθονη) εισαι διατεθιμενος να το πεταξεις αλλα για την οθονη τρομαζεις.

και το να το πουλησεις δεν ειναι λυση (για καποιο λογο)

στη τελικη, παρε ενα mac mini

(βγαλανε νεα εκδοση με 2.0GHz Intel Core 2 Duo και μεχρι 2g μνημη)

http://www.apple.com/macmini/

η ενα mac pro

index_tower_20070313.png

http://www.apple.com/macpro/

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

nvidia καρτες παιρνουν αυτα?

http://www.apple.com/macpro/graphics.html

You have three powerful graphics cards from which to choose, including the NVIDIA GeForce 7300 GT (256MB), ATI Radeon X1900 XT (512MB), and NVIDIA Quadro FX 4500 (512MB). And you can fill your Mac Pro with as many as four GeForce 7300 GT graphics cards.

pci-express εχει, λογικα υπαρχουν και καρτες απο αλλες εταιρειες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην κοροϊδευόμαστε τώρα.

Θέλετε να μου πείτε ότι είναι λογικό να πετάω ή να προσπαθώ να πουλήσω μία οθόνη 24 που την πλήρωσα πχ 1.000 σε κάθε αναβάθμιση;

Ανεξάρτητα του κάθε πότε γίνεται η αναβάθμιση ή του πόσο εύκολα πουλιέται και σε τι τιμή το μηχάνημα ή η οθόνη είναι απλώς παράλογο.

Αν δεν το βλέπετε (ή δεν θέλετε να το δείτε) αυτό και είμαι εγώ ο αρνητικός πάω πάσο

ΥΓ Δεν μίλησα γενικά για τα mac αλλά ειδικά για το συγκεκριμένο και το θέμα της οθόνης (μην τα μπουρδουκλώνουμε όλα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Ρε παιδιά μην κοροϊδευόμαστε τώρα.

Θέλετε να μου πείτε ότι είναι λογικό να πετάω ή να προσπαθώ να πουλήσω μία οθόνη 24 που την πλήρωσα πχ 1.000 σε κάθε αναβάθμιση;

Ανεξάρτητα του κάθε πότε γίνεται η αναβάθμιση ή του πόσο εύκολα πουλιέται και σε τι τιμή το μηχάνημα ή η οθόνη είναι απλώς παράλογο.

Αν δεν το βλέπετε (ή δεν θέλετε να το δείτε) αυτό και είμαι εγώ ο αρνητικός πάω πάσο

ΥΓ Δεν μίλησα γενικά για τα mac αλλά ειδικά για το συγκεκριμένο και το θέμα της οθόνης (μην τα μπουρδουκλώνουμε όλα)

Βρε εδώ σου λέει ότι μπορείς να βάλεις μέχρι και την 7300GT σε Quad SLI και συ σκέφτεσαι την 24άρα; ’ντε όλα τα top της τεχνολογίας, οι Macolytes τα χαίρονται πρώτοι!

Μεταξύ σοβαρού κι αστείου, η top gaming GFX card που διατίθεται για τα Macs, είναι η Quadro FX 4500; Και δεν ντρέπονται καθόλου να την benchάρουν και με το Doom III...

Για λύπηση είναι οι καημένοι...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με αυτό το μέγεθος που έχει το imac, θα μπορούσε να έχει ένα dvi-in και να χρησιμοποιείται μόνο σαν οθόνη μόλις "γεράσει", και να μην το σκοτώσεις σαν άλογο.

Απ'την άλλη, με ένα mac αυτής της φιλοσοφίας, βγάζεις τουλάχιστον 3+ χρόνια (τώρα αν θέλετε να πάρετε imac για να παίζετε ut2007 νομίζω ότι κοιτάτε σε λάθος εταιρία). Εντάξει η 24άρα είναι λίγο υπερβολικό να την πετάξεις, κατά τη γνώμη μου το imac που αξίζει είναι με τη μικρή οθόνη των 17".

Σα φιλοσοφία όμως μου αρέσει πάρα πολύ και δυστυχώς ψήνομαι ελεεινά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

το imac που αξίζει είναι με τη μικρή οθόνη των 17".

στα νεο μοντελα το καταργησανε, εχουν 20"(που βγαινει στη τιμη που ειχε το 17" πριν) και 24"

ομολογουμενως τα παλια μοντελα 20" και 24" ηταν λιγο γωμαρια (μεγαλο παχος, μεγαλο περιθωριο γυρω απο την οθονη) αλλα αυτα τα παρουσιαζουν ως πιο λεπτα. πρεπει να το δει καποιος απο κοντα για να εχει σωστη αποψη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.