Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

UKqR7.jpg

Hotel Food. Bonus points αν βρειτε τι είναι το κάθετι :p

Έχουμε και λέμε:

Τραπεζομάντιλο, αλατοπιπεριέρα, κουτάλι, πιρούνι, μαχαίρι, πιρούνι, πιρούνι, τσιγάρα, κινητό, ποτήρι, πιάτο, φαΐ.

trollol.png

Link to comment
Share on other sites

UKqR7.jpg

Hotel Food. Bonus points αν βρειτε τι είναι το κάθετι :p

Βλέπω πατάτες, ένα γεμιστό, γύρο, σπανακόπιτα, ρύζι με διάφορα λαχανικά, ένα κοτόπουλο (μαλλον), μια τζούρα γιαούρτι, πίτες και στα αριστερά κάτω κάτι μαυριδερά πράγματα που ή ειναι κάρβουνα, η ντολμαδάκια που κάναν σολάριουμ η κεφτέδες που μασκαρευτικαν σε κάρβουνα....

Link to comment
Share on other sites

Την πίτα από σουβλάκι (2/4 για την ακρίβεια) ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ;

EDIT: Και το κρεμμυδάκι!

Χα σε πρόλαβα, την πίτα την πρόσθεσα μετά. Το κρόμμυον ομολογω οτι το πέρασα στο ντούκου. Εγώ έχω αγωνία να μάθω τι ειναι αυτα τα μαυριδερα πράγματα κατω αριστερά....

Link to comment
Share on other sites

Χα σε πρόλαβα, την πίτα την πρόσθεσα μετά. Το κρόμμυον ομολογω οτι το πέρασα στο ντούκου. Εγώ έχω αγωνία να μάθω τι ειναι αυτα τα μαυριδερα πράγματα κατω αριστερά....

Είναι σουτζουκάκια με σως γιαούρτι που όντως αν δε με απατα η μνημη μου ήτανε άθλια. :p

Το γιαούρτοειδές πάνω είναι τζατζίκι.

Περίτεχνα κρυμμένο είναι και ένα κομμάτι πίτσα (η πίτα ίπταται γιατί πατάει πάνω του):

EwndJ.jpg

Επίσης δεν επρόκειτο για γεμιστό, αλλά για πατάτες φούρνου. :p

Link to comment
Share on other sites

Είναι σουτζουκάκια με σως γιαούρτι που όντως αν δε με απατα η μνημη μου ήτανε άθλια. :p

Το γιαούρτοειδές πάνω είναι τζατζίκι.

Περίτεχνα κρυμμένο είναι και ένα κομμάτι πίτσα (η πίτα ίπταται γιατί πατάει πάνω του):

EwndJ.jpg

Επίσης δεν επρόκειτο για γεμιστό, αλλά για πατάτες φούρνου. :p

Σωστά μάντεψα λοιπόν, σουτζουκακια που μεταμφιέστηκαν σε κάρβουνα. Οι πατάτες φούρνου γιατι μοιάζουν με γεμιστό; Ειναι γεμιστές με κάτι; Η ειναι under cover και αυτές;

Link to comment
Share on other sites

Enhance :p

iC49N.jpg

(γαρνιρισμενες με φέτα-ευρημα του σεφ)

A καλα.... Και το έφαγες αυτο το πιάτο βρε θηρίο; Αυτο το μείγμα ειναι απο αυτα που σε στελνουν στον καμπινέ μια ώρα αρχίτερα....

Link to comment
Share on other sites

επ τι παιχτηκε?

να ετοιμαζομαστε για γαστριμαργικη version του περασμενου χριστουγεννιατικου διαγωνισμου?

ε λοιπον, αυτο το τζατζικακι μοιαζει υποπτα με ceramique

και πανω απο τριτο μπιζελι σαν να ειδα ενα πρασινο cmos jumper απο μια VIA P4M900

Link to comment
Share on other sites

επ τι παιχτηκε?

να ετοιμαζομαστε για γαστριμαργικη version του περασμενου χριστουγεννιατικου διαγωνισμου?

ε λοιπον, αυτο το τζατζικακι μοιαζει υποπτα με ceramique

και πανω απο τριτο μπιζελι σαν να ειδα ενα πρασινο cmos jumper απο μια VIA P4M900

Αυτό το τζατζικάκι ειναι γιαούρτι που θα ήθελε πολύ να είναι τζατζίκι αλλά δεν του βγήκε....

Link to comment
Share on other sites

epic meal time

ασχετο

αλλα ενα δυο κλιπακια στην αρχη τα βρηκα αξιοπεριεργα και ισως τα εξελαβα και σαν αυτοσαρκαστικα

αλλα οσο συνεχιζει το κολπο με παρομοιο και κλιμακουμενο μοτιβο και τυχαινει μεγαλυτερης αναγνωρισης και προβολης τοσο πιο προστυχο ανουσιο και εκνευριστικο αρχιζει να μου μοιαζει

ισως θα ειχε ενδιαφερον να βλεπαμε να στηνουν κανενα τετοιο live σε καμια κοινοτητα υποσιτισμενων στην Αιθιοπια

ισως παλι το χιουμορ μου να ειναι πολυ λιγο ή ανοστο για να εκτιμησει τετοια θεαματα

Link to comment
Share on other sites

Έσο έτοιμος. :ph34r:

Παλι τρως εσύ ρε; Τι θα γινει με την πάρτυ σου;

Σαν Widescreen CRT θα γίνεις μωρή, και αντί για κιλά θα μετράς της ίντσες σου :p

(σημ: εννοειται πως περιμενω προσκληση :p ) Οχι για να φαω... αλλά για να δω πως καλιμπράρεις το σουβλάκι και το πάνελ με κρεμμύδι!

Έγινε επεξεργασία από Dr.Paneas
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.