Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Σήμερα το πρωί, μαζί μου, ξύπνησε και ο μάγειρας που έχω μέσα μου! Είχα σιγουρευτεί από χθες ότι έχω όλα τα υλικά και έφτιαξα Bretzel. Βγήκαν 12 μεγαλούτσικα Bretzel, αλλά μόνο αυτά (τα πιο μικρά) επέζησαν μέχρι τη φωτογράφηση!

Bretzel1.jpg

Bretzel2.jpg

Bretzel3.jpg

Η συνταγή βρίσκεται εδώ και ακολουθήθηκε πιστά.:magic:

Ξέχασα να πω ότι σε γεύση βγήκαν ίδια με αυτά που σερβίρονται στη μπυραρία!

Link to comment
Share on other sites

Είναι η καλύτερη πίτα που έχω φάει εδώ πάνω. Έχω ξεχάσει πως είναι ο "ΣΕΦ".. Την άλλη εβδομάδα κατεβαίνω και θα "θυμηθώ" πως είναι για να κάνω τη σύγκριση :triniti:.

Πότε θα ρθεις να σου μαθω να τρως γύρο; :p

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες πλάκα μου κάνετε;

μικρά τα θεωρείται; (τα δύο από πάνω είναι δικά μου:p)

από τότε που έχω έρθει Κομοτηνή δεν έχω πάρει δύο πιτόγυρα πάντα ένα παίρνω και σκάω.

σήμερα είπαμε με τον racer να πάρουμε 2 για τη καφρίλα αλλά δεν νομίζω να ξαναπάρω.

το θεωρώ κρεπάλη..

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες πλάκα μου κάνετε;

μικρά τα θεωρείται; (τα δύο από πάνω είναι δικά μου:p)

από τότε που έχω έρθει Κομοτηνή δεν έχω πάρει δύο πιτόγυρα πάντα ένα παίρνω και σκάω.

σήμερα είπαμε με τον racer να πάρουμε 2 για τη καφρίλα αλλά δεν νομίζω να ξαναπάρω.

το θεωρώ κρεπάλη..

Όταν δεις τα σουβλάκια στην Θεσσαλονίκη θα καταλάβεις γιατί είναι μικρά αυτά.. Ρε [MENTION=51]jax7480[/MENTION] [MENTION=35]chroma[/MENTION] πως το λένε εκείνο το μαγαζί που στα έφερνε και δεν έκλεινε η πίτα; Ξεχείλιζε ο γύρος βασικά..

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες πλάκα μου κάνετε;

μικρά τα θεωρείται; (τα δύο από πάνω είναι δικά μου:p)

από τότε που έχω έρθει Κομοτηνή δεν έχω πάρει δύο πιτόγυρα πάντα ένα παίρνω και σκάω.

σήμερα είπαμε με τον racer να πάρουμε 2 για τη καφρίλα αλλά δεν νομίζω να ξαναπάρω.

το θεωρώ κρεπάλη..

Νομίζω ότι πρέπει να σε επαναφέρω στην τάξη...

IMG_0599_small.jpg

:p

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη όλα τέτοια έχουμε και μεγαλύτερα :D :D(αν και δεν ξέρω άμα αυτό είναι από θεσσ..αμα δεν είναι τότε θεσσαλονικίζει :p )

Θεσσαλονίκη - Τούμπα. Capital of Real Gyros. :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.