Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

μαμησε τα Φανη

προβλεπω το παρόν thread να μονοπωλειται απο φωτο γραφειων και πληκτρολογιων τιγκα στα ντονατσακια

το "post yer picz" thread να γεμιζει φωτο απο παχυσαρκους Λαμπιτες πασαλειμενους με πραλινες

καποιοι θα αρχισουν το κραξιμο περι ξενοφερτων ανθυγιεινων γλυκυσματων και αμερικλανικης μενταλιτέ

οι αριστεριζοντες διεκδικωντας την πατροτητα του ζυμαριου του πιροσκι/donut θα αρχισουν τον πολεμο

η Αγαπη θα ποσταρει κανα mega do it yourself οδηγο κρητικων donuts με μελι/μυζηθρα και οφτο/στακα

κι Αστρο θα ποσταρει φωτο απο deep black nubian donuts ψημενων που αλλου, μα στα καρβουνα φυσικα....

ο μαστρο Σηφαλκος θα μας σιχτιριζει ολους απο το πρωι μεχρι το βραδυ που τον βαζουμε σε πειρασμο

κι ενας ΘViεctοorς μονο ξερει τι αλλο μπορει να μας περιμενει

Ρε άει $%^@# κι εσύ κι ο γρύλλος σου :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε.

Πηγα χθες στη μεταμορφωση, εφτασα εκει 20.45

Απ'εξω ειχε ουρα 14 ατομα και περιμενα 20 λεπτα για να μπω.

(υγ. αν ειχαν δυο κοπελες να εξυπηρετουν δεν θα υπηρχαν τοσο μεγαλες ουρες ;) )

Στο συνολο πηρα 10 μεγαλα με 6ε.

Δοκιμασα το ενα, μπισκοτο-σοκολατα, γενικα "βαρυ" ντονατ και πολυ στουμπωμενο για τα γουστα μου.

Η σοκολατα του και η γεμιση δεν με ξετρελανε.

Μετα η γυναικα μου σπασε τ'@@ και ξενερωσα δεν εφαγα αλλα.

Σχεση αποδοσης τιμης θα ελεγα καλη απ'την στιγμη που το πληρωνεις 0.60ε

Τώρα εμένα γιατί μου φαίνεται ότι έδωσες 6 Ε για να φας ένα ντονατ!:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Θεϊκό φαγητό τα γεμιστά, ειδικά δε αν τα φας κρύα.

Οι σωστές συνθήκες είναι :

Είσαι όλη μέρα στη θάλασσα, και πάς λυσασμένος για φαί κατά τις 3, τα γεμιστά είναι έτοιμα από τις 12 και ξεκουράζονται κάτω από μια μεγάλη πετσέτα πάνω στο τραπέζι, ανασηκώνεις το πανί και ορμάς , πρώτα στους ανθούς και μετά στα υπόλοιπα!

Αν το θυμηθείς κάθεσαι κι' όλας!!:yes4:

Link to comment
Share on other sites

Οι σωστές συνθήκες είναι :

Είσαι όλη μέρα στη θάλασσα, και πάς λυσασμένος για φαί κατά τις 3, τα γεμιστά είναι έτοιμα από τις 12 και ξεκουράζονται κάτω από μια μεγάλη πετσέτα πάνω στο τραπέζι, ανασηκώνεις το πανί και ορμάς , πρώτα στους ανθούς και μετά στα υπόλοιπα!

Αν το θυμηθείς κάθεσαι κι' όλας!!:yes4:

Μου θύμισες τις εποχές που γυρνούσα από το σχολείο και με περίμενε το ταψί έτσι ακριβώς, σκεπασμένο με πετσέτα. Η μάνα μου τα έκανε και με κιμά βέβαια, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Όχι πάλι... :hehe:

Έχω ζητήσει poll εδώ και καιρό για τα γεμιστά, αλλά η ΔΟ του thelab αρνείται... :p

Μάλλον γιατί το poll θα βγει υπέρ των γεμιστών χωρίς κιμά. :whistle2:

γεμιστα χωρις κιμα ΔΕΝ ειναι γεμιστα....

Για αυτο και τα λενε και Γιαλαντζι...

Το ονομα το διατηρουνε κατ'ευφημισμο :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Τα γεμιστά με κιμά γίνονται

Σε οτιδήποτε και να βάλεις κιμά, ωραίο θα είναι.

Τα σωστά φτιαγμένα γεμιστά, τα απολαμβάνεις χωρίς κιμά. Εγώ όπου έφαγα γεμιστά στο οικογενειακό και φιλικό περιβάλλον, ήταν χωρίς κιμά. Δεν αμφιβάλλω ότι με κιμά θα κόβουν κώλλους. Αλλά εκτιμώ περισσότερο φαγητά που καταφέρνουν να είναι ωραία, χωρίς να έχουν μέσα κρέας ή τυρί. (κλασσικά cheats μανάδων που boostαρουν φαγητά για να καταφέρουν να τα τρώνε τα παιδιά τους)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.