Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Η επόμενη ψηφοφορία θα είναι: "Παστίτσιο. Με κιμά ή χωρίς;"

Αναμένουμε τις γραφικές δηλώσεις σας.

Εκφέρει γνώμη για φαΐ τώρα και ο Αστροκάφτης...

ΜΜΜΜΜΜάλιστα.... !

Κουβέντα μπόλικη φαί 0.....

Τα αποτελέσματα της έκθεσης...3 μπύρες κάτι λουκάνικα κ ένα hot-dog..

20120929220917.jpg

ούτε το λουκάνικο δε θυμάμαι πως λέγεται ...ωραίο ήταν και χωρίς να πας τουαλέτα..μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα χτες στο ντονατσαδικο στην κυψελη. Πηραμε ενα μισοκιλο με γεμιση σοκολατα, αλλο ενα με πιροσκι λουκανικο κ ενα μεγαλο με μπισκοτο. Συνολο 5.60€.

Εφαγα ενα πιροσκι χτες, αρκετα καλο. Ντονατσακι σοκολατα δαγκωσα απ αυτο που ετρωγε η κοπελα μου αλλα ηταν παγωμενο ακομα, παρ ολα αυτα μου αρεσε αρκετα κ ειχε αρκετη σοκολατα. Απο το μπισκοτο δεν δοκιμασα.

Θα φαω σημερα ενα μικρο με σοκολατα να σας πω (για κανενα αλλο λογω, μονο για την ενημερωση).

Πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ καλες.

Σημειωση.

Τα μικρα πωλουνται παγωμενα σε σακουλες 15τεμ (0.5kg) και θελοτν καμια ωρα ξεπαγωμα εκτος ψυγειου. Τα μεγαλα, πωλουνται κανονικα ετοιμα για καταναλωση.

edit:

Μολις εφαγα ενα ντονατσακι σοκολατας. Αυτο δεν ειχε αρκετη γεμιση, ενα αλλο που σκαλισε η αδερφη μου ειχε μπολικη, τουλαχιστον 2πλασια απο το δικο μου. Απο ποιοτητα δεν με χαλασε κατι, ισα ισα που θα ελεγα οτι ειναι αντιστοιχα του max perry, τουλαχιστον δεν καταλαβα διαφορα, ουτε στη σοκολατα ουτε στο ζυμαρι.

Γευση 8.5/10

Ποιοτητα 8.5/10

Τιμη 10/10

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

υλικα:

1 μετριου μεγεθους καροτο

4 σκελιδες σκορδο

αλατι

πιπερι

ελαιολαδο

το χυμο απο ενα λεμονι

εκτελεση:

Τριβουμε στο τριφτη το καροτο και το σκορδο στο ψιλο. Τα βαζουμε σε ενα μπωλ και προσθετουμε οσο αλατι-πιπερι-ελαιολαδο θελουμε. Τελος ριχνουμε και το χυμο απο το λεμονι. Ανακατευουμε πολυ καλα. Δεν θελουμε το μειγμα μας να βγει πολυ νερουλο, θελουμε να βγει σαν παστα ελιας περιπου.

Για οσους τους αρεσουν τα πικαντικα μπορουν να προσθεσουν και μπουκοβο (ειτε το καυτερο ειτε το γλυκο).

Συνηθως το αλειφουμε πανω σε ψημενο ψωμι και συνοδευουμε διαφορα πιατα ή κρασι.

Οποιος το δοκιμασει ας γραψει τις εντυπωσεις του.

Καθοριστικο ρολο παιζει η ποιοτητα του ελαιολαδου. Προσοχη σε αυτο.

Καλη συνεχεια.

Έγινε επεξεργασία από xkabamarux
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ μετα την νυχτερινη εξοδο και μασα με πιασε υπογλυκαιμια.

Οπωτε μιας και πετυχα μια εστια

ανοιχτη ειπα να χτυπησω τα αγαπημενα μου εκλαιρ.Μεγαλα δεν ειχανε ετσι πηρα 6 μικρα.

3 φαγωθηκαν απο την αφεντια μου on the way home , 1 κερασα σε κατι gals που σταματησαν διπλα μου

στο φαναρι και τα αλλα 2 σημερα.

Απλα 10/10 τα εκλαιρακια.Δεν μπορω να σχολιασω παραπανω γιατι με λογια δεν περιγραφονται.

Ο κορμος ομως.. χμμ δεν με εντυπωσιασε για αυτο εμεινε μεχρι σημερα.

Μαλλον επεσα σε ελλατωματικο batch :p

post-3128-1416076641,3228_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα κανά delivery παίζει;:drool:

Φίλε το φαγητό έχει "κολασμένη" όψη, και φαντάζομαι και γεύση!:dance3:

Υποψιάζομαι ότι έφαγες με παρέα που εχει πιο ευαίσθητο στομάχι από σένα!:flower:

Το καγιέν (ή τέλος πάντων, το κοκκινοπίπερο ) το έβαλες μόνο στο πιάτο σου! :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ μετα την νυχτερινη εξοδο και μασα με πιασε υπογλυκαιμια.

Οπωτε μιας και πετυχα μια εστια

ανοιχτη ειπα να χτυπησω τα αγαπημενα μου εκλαιρ.Μεγαλα δεν ειχανε ετσι πηρα 6 μικρα.

3 φαγωθηκαν απο την αφεντια μου on the way home , 1 κερασα σε κατι gals που σταματησαν διπλα μου

στο φαναρι και τα αλλα 2 σημερα.

Απλα 10/10 τα εκλαιρακια.Δεν μπορω να σχολιασω παραπανω γιατι με λογια δεν περιγραφονται.

Ο κορμος ομως.. χμμ δεν με εντυπωσιασε για αυτο εμεινε μεχρι σημερα.

Μαλλον επεσα σε ελλατωματικο batch :p

[ATTACH]52543[/ATTACH]

Εστία ε;:hehe:

Ωραία γλυκά κάνουν οι άτιμοι και πάντα φρέσκα,δύσκολα να πετύχεις μπαγιάτικο!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23078]k_ardu[/MENTION]

Ε αφου τα ξες :D

Tα γλυκα τους καθε μερα τα αλλαζουν δεν μενει τπτ πανω απο μια μερα. ;)

Μαλλον αυτος/η που τον εφτιαξε δεν ειχε κεφια η -->:yawn:

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION] βαλε και 1 ~2 ντοματες.Οχι παραπανω γιατι βγαζουν νερο και λασπιζει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.