Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Απο τις καλυτερες πιτσες που εχω δοκιμασει εχει και το pizzadelia στη χωρα Ναξου.

Γαλατσι στη πλατεια του Αγιου Ανδρεα στο galeone.

Μακραν η καλυτερη, η πιτσα της μητερας μου ! ! !

Αν τωρα θελουμε να δουμε και μια απο τις καλυτερες πιτσες στο κοσμο...περαστε και απο εδω μια βολτα: [ame=http://www.youtube.com/watch?v=H_2UkgVW3zI&feature=related]Pizza Pilgrimage: Da Michele Pizzeria - YouTube[/ame]

!

Οποιος εχει τη δυνατοτητα να παει Ιταλια...ας περασει και απο εκει μια βολτα να μας πει τις εντυπωσεις του.

Έγινε επεξεργασία από xkabamarux
Link to comment
Share on other sites

Απο τις καλυτερες πιτσες που εχω δοκιμασει εχει και το pizzadelia στη χωρα Ναξου.

Γαλατσι στη πλατεια του Αγιου Ανδρεα στο galeone.

Pizzadelia δεν με ενθουσιασε που εφαγα περσυ το χειμωνα. Καποιο μυρωδικο στη σαλτσα με χαλαγε... Προτιμω Sussana!

Galeone εγγυηση! Εχει και φοβερο σκαλτσονε με τελειο αφρατο ψωμι!

Πολυ ωραια εχει και το La Piazza στην πλατεια Κεννεντυ

Link to comment
Share on other sites

Pizza Hut παιδες με λεπτό ζυμάρι

Τυρί μοτσαρέλα, σπέσιαλ σάλτσα ντομάτας, πράσινη πιπεριά, κρεμμύδι, φρέσκα μανιτάρια, ζαμπον μπέικον και φρέσκια ντομάτα. Μέγεθος XL

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι θα ηταν και οτι καλυτερο να τρωμε πιτσες απο γνωστες αλυσιδες.

Προτιμω τα μικρα μαγαζακια για πολλους και διαφορους λογους.

Για λογους υγειας, ηθικης κτλπ. http://www.independent.co.uk/life-style/food-and-drink/news/exposed-the-hygiene-scandal-on-the-high-street-846923.html

Αυτο το "καλουπωμα" ακομα και στο φαγητο μεσω των διαφορων αλυσιδων πρεπει να σταματησει εδω στην Ελλαδα. Δεν ειμαστε αμερικανακια...αλλα δυστυχως ζουμε σαν αμερικανακια και για αυτο φτασαμε εδω που φτασαμε.

Ο Ελληνας δεν ετρωγε ποτε απο αλυσιδες...οταν το εκανε του φορεσαν και τις αλυσιδες σε ολα τα επιπεδα.

Θυμηθειτε πως ηταν η ζωη και την αγοραστικη αξια του μισθου πριν ανοιξουν ολες αυτες οι αλυσιδες (μαζι με τις εγχωριες παντα) γρηγορου φαγητου.

Ψαξτε, βρειτε και δοκιμαστε μαγαζια ανεξαρτητα και δεν θα το μετανιωσετε.

Αγαπη δεν εχω κατι με το ποστ σου ή με εσενα...απλα εχω μεγαλο θεμα με τις αλυσιδες γενικα και για αυτο εγραψα οτι εγραψα μολις το ειδα. Αν ενοχλησα σε κατι ζητω συγνωμη απο ολα τα μελη.

Έγινε επεξεργασία από xkabamarux
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δεν το ανεφερα ως ζημια....προτιμώ τις συνοικιακές πιτσαρίες...

Και θα το ξαναποστάρω...θα ήμουνα 6-7χρονών και αποτότε μου έχει σκαλώσει στο μυαλό η γεύση και το άρωμα από την Pizza Sunset κάπου στο Ελληνικό νομίζω...

η κυρία Βέρα με τον άντρα της που νομίζω ήταν επαναπατριζόμενοι από Αμερική...οι παλαιότεροι εδώ μέσα ίσως να το ξέρουν...

μανιτάρι φρέσκο και ζύμη αλλού...σάλτσα θανάτου και αλλαντικά εύγευστα...όχι τσίχλες digital...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπη δεν εχω κατι με το ποστ σου ή με εσενα...απλα εχω μεγαλο θεμα με τις αλυσιδες γενικα και για αυτο εγραψα οτι εγραψα μολις το ειδα. Αν ενοχλησα σε κατι ζητω συγνωμη απο ολα τα μελη.

Κανένα πρόβλημα απολύτως :)

Link to comment
Share on other sites

40 εκατοστά πίτσα... δεν είναι πίτσα. Έχω φάει γύρο που ήταν μεγαλύτερος... :innocent:

Να ρωτήσω κάτι , αν δεν γίνομαι αδιάκριτος;

Την σούβλα την έφτυσες;

:beer::jump:

:o:O:O:O:O

:T::T:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.