Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Ε και πεινούσα λίγο στην Ιταλία τις προάλες, και είπα να φάω κάτι στα γρήγορα για τον δρόμο.

Δεν ξέρω ΑΝ βλέπετε πόσο είναι το σνίτσελ, είναι 1 σκαλί πάνω απο πλακάκι πεζοδρομίου.

img-20140907-wa0007-12443.jpg

Υπήρχε παλιά ένα κατάστημα στην Πατησίων, δίπλα από την ABC (ντίσκο) το οποίο λεγόταν Skippy's και είχε σήμα το καγκουρό. Το είχε ένας τύπος από την Αυστραλία (μάλλον ομογενής). Οι μερίδες του ήταν τόσο απίστευτα μεγάλες που δεν έχω ξαναπετύχει ποτέ και πουθενά κάτι παρόμοι. Το σνίτσελ παρμεζάνα που έκανε αποτελούνταν από ένα κομμάτι μεγάλο σαν αυτό αλλά πιο παχύ που ήταν γεμάτο λιωμένη παρμεζάνα από πάνω και...(μισό να πάρω μια ανάσα) είχε ολόκληρο το πιάτο σκεπασμένο με πατάτες τηγανητές και μαρουλοσαλάτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και αδειανά σάντουιτς; Εμείς τα λέμε ψωμί! :innocent:

Τα σάντουιτς συνηθίζεις να τα φτιάχνεις όπως τα γεμιστά ? Κόβεις καπάκι σε καρβέλι και αφαιρείς ψύχα ?

Αν ναί και το τρώς όλο μόνος σου, τότε σε κόβω τολμηρό από στομάχι...:banging:

EDIT :

Μόλις δοκίμασα club sanwich, αντί για ψωμί του τόστ, έβαλα κάτι καινούρια που είναι πίτες για σουβλάκι τετράγωνες αλλά σε εμβαδό είναι 2x από στάνταρ φωμί του τόστ.

Γαλοπούλα βραστή, milner, φρέσκο μανιτάρι σωτέ, αυγό βραστό, μπέηκον, ντομάτα, σαλάτα πράσινη, μαγιονέζα, κέτσαπ....

έφαγα οριακά τα 2 κομμάτια.....μασίφ....

PitClub_comparison_can_th_zps33b1edaa.jpgPitClub_th_zps3591f1f5.jpg

Έκανα και μια γκάφα, ασυναίσθητα ακούμπησα πάνω στη μία πίτα με το τυρί την άλλη και κόλλησε...οπότε πάει η σύνθεση...έχω άλλη μια παρτίδα, απλά θα φροντίσω να έχω και ένα καλεσμένο για το ver2.0 του Πίτα-Club...

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.