Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Στην ελληνική πρεσβεία να γινει η καταγγελία

Δε στέλνετε καλύτερα κάνα μέιλ στην Όλγα; Της αρέσουν κάτι τέτοια, μπορεί να πάει επιτόπου να μαγειρέψει παπουτσάκια μαζί με το συνεργείο του Mega. Opa Olga Style!

[MENTION=6825]theo_mich[/MENTION] πού, πόσο; Είχαμε πάρει πρόσφατα ένα πλευρό (2.5kg, έβγαλε 4-5 μπριζόλες) νωπό Black Angus από Μάκρο και το είχαμε κάνει λουκούμι στα κάρβουνα, αλλά κι αυτό μοιάζει ό,τι πρέπει. Ειδικά όταν βαριέσαι κόψιμο, ψήσιμο κτλ.

Α, και μια στοκ φωτογραφία που κοιτάω μέρες τώρα. Αν δεν έχουν καραβιδόψυχα ή κωλοχτύπα, την παρακάτω μπριζόλα την παραγγέλνεις άνετα πριν την ηλεκτρική καρέκλα... :drool:

xbAolON.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σε greek restaurant που είχα φάει, είχα καλύτερη εμπειρία από ότι προσδοκουσα. Ψιλοακριβα μεν, αλλά τα ντολμαδακια και οι κεφτέδες δεν ήταν άσχημοι.

Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι δεν υπήρχε κάνεις που να μιλάει ελληνικά

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22279]acct[/MENTION]

Αν θυμαμαι καλα 35euro, Hausbar - Dusseldorf

Παντως για τα ελληνικα εστιατορια στο εξωτερικο η εμπειρια μου λεει 90% ειναι μαπα. Συν οτι δεν πας στο εξωτερικο να φας οτι βρισκεις και στο χωριο σου.

Έγινε επεξεργασία από theo_mich
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σ'αυτό, είναι η δεύτερη φορά που δοκιμάσω ελληνικό στα δύο σχεδόν χρόνια που είναι Αγγλία. Απλά χτες τελειώσανε τη δουλειά στις 19:00 και μέχρι να μαζευτούμε πήγε 20:00 και θέλαμε και δίπλα μας, οπότε του δώσαμε μια ευκαιρία...

Link to comment
Share on other sites

Σπαλομπριζόλα σήμερα. Αφαίρεσα το κόκκαλο και έμεινε το (ribeye οπως το λένε στο χωριό μου). Έμειναν για ώρα μέσα στα μπαχαρικά τα κομμάτια και ετοίμασα λαχανικά (μελιτζάνες, κολοκυθάκια, πιπεριές και μανιτάρια). Λίγη σάλτσα βαλσάμικου και σχοινόπρασο και είμαστε έτοιμοι :D

attachment.php?attachmentid=64306&stc=1&d=1411907186

attachment.php?attachmentid=64307&stc=1&d=1411907196

attachment.php?attachmentid=64308&stc=1&d=1411907203

post-20975-1416078835,9167_thumb.jpg

post-20975-1416078835,7086_thumb.jpg

post-20975-1416078835,7807_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σπαλομπριζόλα σήμερα. Αφαίρεσα το κόκκαλο και έμεινε το (ribeye οπως το λένε στο χωριό μου). Έμειναν για ώρα μέσα στα μπαχαρικά τα κομμάτια και ετοίμασα λαχανικά (μελιτζάνες, κολοκυθάκια, πιπεριές και μανιτάρια). Λίγη σάλτσα βαλσάμικου και σχοινόπρασο και είμαστε έτοιμοι :D

attachment.php?attachmentid=64306&stc=1&d=1411907186

attachment.php?attachmentid=64307&stc=1&d=1411907196

attachment.php?attachmentid=64308&stc=1&d=1411907203

[attach]64306[/attach][attach]64307[/attach][attach]64308[/attach]

Όλα αυτά στην γκριλιέρα που πήρες;

Έγινε επεξεργασία από Mer
Link to comment
Share on other sites

καποιοι εδω μεσα γινανε admin με το σπαθι τους ! ή μαλλον με το πιρουνι τους :hehe:

φιλικα :flower:

Ναι είδες?

Αντί να εκμετάλλευτει τη σεξουαλικοτητα, πήγε και τους ταισε!!!

Εγώ εντωμεταξυ είμαι στο κέντρο και ήθελα κορεατικο αλλά όσα είναι κοντά μου ανοίγουν σε κανένα 3ωρο... Τελικά θα πάω σε ένα άλλο εστιατόριο που συχνάζω γιατί δεν την παλεύω να ψάχνω τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

how to και έτσι? :hehe:

Αφού δε ξέρετε να τρώτε ρε, τι να σας μάθει κανείς :p

Πάρτε τα πιτόγυρά σας να πουμε :rofl:

Δεν έχει πιτογυρα εδώ καρντια μου.

Και να τρώμε ξέρουμε (και τα πάντα μαλιστα). Να μαγειρευουμε είναι το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Μιας και φυγαμε απο την βολαρα...ειπαμε να την θυμηθουμε παλι.

Μπουμπαρι με πατατες μανιταρια στο φουρνο.

@unseen που σε χαμενος θειοοοο!

c0c940eaa2effd7ef25e49d0c6a0a097.jpg9e6cb330b5fc801244325530e491a709.jpg

Αυτό είναι σαν το σπληνάντερο?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.