Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από CrazyAnt

επειδη εδω και καιρο τις εχω ταξει ηρ8ε η ωρα

Μαυρος by night ναουμ

τα συγκεκριμενα φορανε στο εσωτερικο τους κεμπαπ και φυσικα με muchos μπουκοβο που ειναι σχετικο trademark της Μαυρος Ε.Π.Ε :p

και η κορυφαια ατακα για το μπουκοβο του Μαυρου

"Και ο Μουγγος μιλησε!"

Που ειπαμε ειναι ο Μαυρος?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε συ Jason αμα σου πω οτι ΠΟΤΕ δεν εχω παραγγείλει απο τηλέφωνο απο αυτον θα με πιστεψεις? Μια ζωή παω και τα παίρνω ο ίδιος... (το σουβλάκι δεν το εβαλα στην φώτο, το εχω για πρωινο αυριο :hehe: )

ΕΡΜΗΣ πάντως λέγεται... (μην μου πεις να παω στα σκουπιδια να ψάξω κάνει ψοφο :p)

EDIT:

Ωχ...γινατε 2 οι ενδιαφερόμενοι... :whistling :D

Link to comment
Share on other sites

:mad:.... και εψαχνα παρέα να σαβουριάσω on my way home.... αλλα με κέρδισε κάτι πιο υγειινό οπως είδες... :hehe:

(μην με πάρει και κάνα ματι απο το γυμναστήριο, ειναι περιεργοι καιροι μην ακους τι λενε στον κοσμακι.... :rofl: )

Link to comment
Share on other sites

ο πόνος του πατρινού φοιτητή:

σε αυτή τη βρωμοπόλη δν έχει ουτέ ενα φαγάδικο της προκοπής!!!!!!!!!

δν υπάρχει κανείς πατρινός να πάρει θέση?

που είναι το posto στο μαρούσι!, το salamalecum!, το simply burgers! έστω ένα σουβλάκια της κηφισιάς!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ar@besqu.e

ο πόνος του πατρινού φοιτητή:

σε αυτή τη βρωμοπόλη δν έχει ουτέ ενα φαγάδικο της προκοπής!!!!!!!!!

δν υπάρχει κανείς πατρινός να πάρει θέση?

που είναι το posto στο μαρούσι!, το salamalecum!, το simply burgers! έστω ένα σουβλάκια της κηφισιάς!

Κατσε να το δει ο σοφος, και θα σε κοψει φετες! Ακους δεν εχει καλα φαγαδικα στη μιναρουπολη :D

Link to comment
Share on other sites

Για σουβλακι(καλαμακι) τρωμε απο Νοσταλγια..ζηταμε απο το τηλεφωνο 3 σουβλακια και μας φερνουν 3 σουβλακια,πατατες,ντοματα,κρεμυδια ολα αυτα μεριδα με 3,5 ευρω.(μιλαμε για γευστικα,με "αληθινο" κρεας και τουμπανα σουβλακια κ οχι κατι απατεωνιες που πουλανε αλλοι με 6 ευρο την μεριδα..)

Για μπεργκερ τρωμε απο MrBERGER (cut t3h american way..)

Για πιτσα τρωμε απο pizza fun(ψαχνουμε στις εισοδους πολυκατοικιων για τα κουπονια "οτι παρεις -50%" )

Για πιτες τρωμε απο "Γιωργο" απεναντι απο εκκλησια Αγ Γεωργιου στο Ριο,ολες οι πιτες 1,50-κοτοπουλο γυρο δεν εχει,οποτε αν θελετε sony και καλα "κοτισιο" γυρο ,φατε την γατα του "λεΚΟΚ" (προσοχη ,Δευτερες ειναι κλειστα,μαγειρεψτε και καμια μερα..)-διαθετει επισης μεριδες μπριζολες,πανσετες κτλ σε απιστευτη ποσοτητα ανα μεριδα και με εξαιρετικη τιμη..δυστυχως δεν εχει delivery,αλλα εμενα τι με νοιαζει,μενω διπλα..

Για πιτα γιγας τρωμε απο "Ψηλο" διπλα απο LaNOTE..ζητατε πιτα σουβλακι κοτοπουλο ή πιτα κοντοσουβλι και με μια πιτα κ 2,5 ευρω την κανετε ταρατσα...

Φυσικα οποιος δεν εχει φαει βρωμικο σουβλακι απο καντινα στις αποβαθρες Ριου,να κανει 50 μερες νηστεια και να περασει με τον κηδεμονα του αυριο πρωι..

οποιος θελει μακαροναδες,να κατσει να τις φτιαξει μονος του και αν βαριεται να τις φτιαξει, να φαει κατι απο τα ανωθεν..

αυτα με τα "γρηγορα φαγια" ,θα επανελθω με εστιατορια..

7 χρονια στην μιναρουπολη,ξερουμε απο καλο λαδι...

παρακαλω τα λοιπα "αποΜιναρια" αναλογης εμπειριας και γαστρονομικης σχολης, να προσθεσουν αν ξεχασα κατι..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix

Για πιτες τρωμε απο "Γιωργο" απεναντι απο εκκλησια Αγ Γεωργιου στο Ριο,ολες οι πιτες 1,50-κοτοπουλο γυρο δεν εχει,οποτε αν θελετε sony και καλα "κοτισιο" γυρο ,φατε την γατα του "λεΚΟΚ" (προσοχη ,Δευτερες ειναι κλειστα,μαγειρεψτε και καμια μερα..)-διαθετει επισης μεριδες μπριζολες,πανσετες κτλ σε απιστευτη ποσοτητα ανα μεριδα και με εξαιρετικη τιμη..δυστυχως δεν εχει delivery,αλλα εμενα τι με νοιαζει,μενω διπλα..

οπότε ουσιαστικά όποιος μένει μέσα στη Πάτρα και δεν εχει αυτοκίνητο τρώεί λε ΚΟΚ!

ορίστε πράγματα τρίτη μεγαλύτερη πόλη σου λέει και δν έχει ένα σουβλατζίδικο της προκοπής.... Αίσχος, ντροπή, να πάρει θέση ο νομάρχης και ο δήμαρχος, κατάληψη!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix

παρακαλω τα λοιπα "αποΜιναρια" αναλογης εμπειριας και γαστρονομικης σχολης, να προσθεσουν αν ξεχασα κατι..

Ο Σόλων όταν με είχε απαγάγει και ήθελε να με αποπλανήσει με είχε πάει σε κάτι βουνά και λόφους (λευκή ίσως; ) για κάτι καταπληκτικά παϊδάκια και νορμάλ από όσο θυμάμαι τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ar@besqu.e

οπότε ουσιαστικά όποιος μένει μέσα στη Πάτρα και δεν εχει αυτοκίνητο τρώεί λε ΚΟΚ!!

εγω προτεινα τα βελτιστα..μετα αρχιζουν αλλοι συνδυασμοι...

στην περιπτωση σου,αφου δεν εχεις οχημα και δεν θες σουβλακια,αλλά πιτα,παραγγελνεις απο ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ πιτα ή πιτα γιγας απο "ΨΗΛΟ" εχει delivery...

εχω ακουσει καλα λογια και για ΑΡΙΣΤΟ ψηλαλωνια και επισης για μερικα στην 3 Ναυαρχων,αλλα εχω φαει ελαχιστες φορες,οπότε δεν τα προτεινω,αν και μου αφησαν καλες εντυπωσεις..ειμαι κατοικος Ριου και μου πεφτουν μακρια...

Αρχική απάντηση από DJD

Ο Σόλων όταν με είχε απαγάγει και ήθελε να με αποπλανήσει με είχε πάει σε κάτι βουνά και λόφους (λευκή ίσως; ) για κάτι καταπληκτικά παϊδάκια και νορμάλ από όσο θυμάμαι τιμές.

τωρα παμε στην κατηγορια κανονικο φαι...

ο Σολωνας λογικα,σε ειχε παει Γλαυκο,στην ομωνυμη ταβερνα..το φαι εκει δεν παιζεται! απαιχτο! ΤΕΛΟΣ!

Βρισκεται ευθεια πανω μετα τα carfour..

Οι μεριδες στο Κρασοποτηρο,ειναι τεραστιες και ποιοτικες.τιμες νορμαλ 6-9 μεριδα..εκει υπαρχει και ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποικιλια,αλλα λιγο τσιμπιμενη.σε αυτο το φαγαδικο εχω δει τις μεγαλυτερες μεριδες ever! όποτε παμε,παλευουμε να καταφερουμε να τελειωσουμε τις μεριδες..κοπελα δεν εχω δει τοσα χρονια να εχει φαει το 50-60% της μεριδας(ακομα και η Ηλιανα που στην καθισια,εφαγε μια φορα 13 κομματια πιτσα..)

ποικιλια στον ΣΤΑΘΜΟ και στο ΘΕΑΤΡΑΚΙ,απο τις πολυ καλες...

ξεχασα να αναφερω οτι για σαντουιτς-κρεπα,παμε καρφι "ΛΕΜΟΝΙ" πλ.Γεωργιου,πανω στην πιατσα..βεβαια,μετα την ανακαινιση και την αλλαγη ονοματος,καπως με ξενερωσε,αλλα δεν παυει να ειναι σταθερη αξια..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 12:05]

Για σουβλακι(καλαμακι) τρωμε απο Νοσταλγια..ζηταμε απο το τηλεφωνο 3 σουβλακια και μας φερνουν 3 σουβλακια,πατατες,ντοματα,κρεμυδια ολα αυτα μεριδα με 3,5 ευρω.(μιλαμε για γευστικα,με "αληθινο" κρεας και τουμπανα σουβλακια κ οχι κατι απατεωνιες που πουλανε αλλοι με 6 ευρο την μεριδα..)

Για μπεργκερ τρωμε απο MrBERGER (cut t3h american way..)

Για πιτσα τρωμε απο pizza fun(ψαχνουμε στις εισοδους πολυκατοικιων για τα κουπονια "οτι παρεις -50%" )

Για πιτες τρωμε απο "Γιωργο" απεναντι απο εκκλησια Αγ Γεωργιου στο Ριο,ολες οι πιτες 1,50-κοτοπουλο γυρο δεν εχει,οποτε αν θελετε sony και καλα "κοτισιο" γυρο ,φατε την γατα του "λεΚΟΚ" (προσοχη ,Δευτερες ειναι κλειστα,μαγειρεψτε και καμια μερα..)-διαθετει επισης μεριδες μπριζολες,πανσετες κτλ σε απιστευτη ποσοτητα ανα μεριδα και με εξαιρετικη τιμη..δυστυχως δεν εχει delivery,αλλα εμενα τι με νοιαζει,μενω διπλα..

Για πιτα γιγας τρωμε απο "Ψηλο" διπλα απο LaNOTE..ζητατε πιτα σουβλακι κοτοπουλο ή πιτα κοντοσουβλι και με μια πιτα κ 2,5 ευρω την κανετε ταρατσα...

Φυσικα οποιος δεν εχει φαει βρωμικο σουβλακι απο καντινα στις αποβαθρες Ριου,να κανει 50 μερες νηστεια και να περασει με τον κηδεμονα του αυριο πρωι..

οποιος θελει μακαροναδες,να κατσει να τις φτιαξει μονος του και αν βαριεται να τις φτιαξει, να φαει κατι απο τα ανωθεν..

αυτα με τα "γρηγορα φαγια" ,θα επανελθω με εστιατορια..

7 χρονια στην μιναρουπολη,ξερουμε απο καλο λαδι...

παρακαλω τα λοιπα "αποΜιναρια" αναλογης εμπειριας και γαστρονομικης σχολης, να προσθεσουν αν ξεχασα κατι..

+ "Η γωνιά του Μπάμπη" επί της Αγίας Σοφίας για σουβλάκια και τρελό κοντοσούβλι

Link to comment
Share on other sites

O Σολων τον ειχε παει στα Σελλα σε μια ταβερνα με το που μπαινεις στο χωριο δεξια.

Νομιζω λεγεται "Τζακι" αλλα δεν ειμαι σιγουρος για το ονομα...

Πολυ καλα και πολλα παϊδακια και σε μια ταβερνα πανω απο την πανεπιστημιου εκει που λεει "προς εκπαιδευτηρια Σωτηρχοπουλου". Ψιλοδιασημη.

Μια φορα αξιωθηκα να παω, δεν καταφερα να την ξανατιμησω με την παρουσια μου αλλα εμεινε αξεχαστη....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.