Jump to content


Empire: Total War


Hohenstaufen

Recommended Posts

Μόλις το είδα.....

To game θα καλύπτει την εποχή από το 1700 έως κάπου στα 1800....

Επταετής Πόλεμος....Πόλεμοι της αυστριακής διαδοχής.....Φρειδερίκος ο Μέγας.....

Θα με πάρουν τα κλάματα......:inlove: :inlove: :inlove:

Εάν το προσέξουν και το φτιάξουν καλά θα είναι ένα τεράστιο πλήγμα για την σειρά ΕU......

http://www.gamespot.com/pc/strategy/empiretotalwar/images.html?tag=tabs;images

EDIT

*Empire: Total Wars revolutionised graphics engine will be put to work on land battles that will feature heavy artillery in the form of cannons, mortar and early rocket launchers, with bouncing cannonballs slicing through drifting gunsmoke to tear up lines of infantry. Bagpipes, drummers, flautists and trumpeters will fill the air with play out over the crack of musket fire, the boom of artillery and the thunderous charge of cavalry. Generals will bark out orders to their regiments as the player orchestrates the battle utilizing formations, unit abilities and drills. Weapons will jam and misfire, cannons will seize up and explode as the field of conflict becomes strewn with the bodies of wounded and dying men, lacerated and dismembered by pike, bayonet and shot.

http://www.totalwar.com/index.html?page=/en/communityandforums/empire.html&nav=/en/6/8/

Παιδιά μου φαίνεται ότι καταστράφηκα σαν άνθρωπος....Τέλος.....Έχε γειά καημένε κόσμε....

(BTW γίνεται κάποιος αντμήνορας να το βάλει στα news? ):D

Link to comment
Share on other sites

To βλέπω εγώ το επόμενο βήμα αυτής της σειράς να είναι κάτι σε World War: Total War και μετά σε Galactic: Total War....

Είναι καταπληκτική σειρά και τα Medieval 1/2 μακράν τα καλύτερα παιδια της. Πραγματικά φοβερά νέα πάντως, θα το περιμένω με μεγάλη αγωνία :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Χθες, στις 16:34]

To βλέπω εγώ το επόμενο βήμα αυτής της σειράς να είναι κάτι σε World War: Total War και μετά σε Galactic: Total War....

Είναι καταπληκτική σειρά και τα Medieval 1/2 μακράν τα καλύτερα παιδια της. Πραγματικά φοβερά νέα πάντως, θα το περιμένω με μεγάλη αγωνία :D

Χαλαράαααααααααααα

Καλα με το μεντιβαλ1 είχα καεί απίστευτα μεχρι και όνειρα στον ύπνο μου έβλεπα...

Βέβαια έχω τρελαθεί τόσο πολυ με αυτό που πρόκειται να βγει τώρα γιατι καλύπτει την αγαπημένη μου εποχή....

Πωπω χαμός θα γίνει.....Ήδη φαντάζομαι τις τέλειες γραμμές του πρωσσικού πεζικού μου να ρίχνουν θανατηφόρες ομοβροντίες με τα μουσκέτα στους καταραμένους αυστριακούς!!!!!:tomato: :tomato: :tomato:

Χαμοοοοοοοοοοςςςςς:D

Ας ελπίσουμε βέβαια οτι θα διορθώσουν αυτην την καταραμένη διπλωματία και το AI γιατί δεν την παλεύουν μια......Αν δώσουν βάθος στην διπλωματία και γενικότερα το προσέξουν το παιχνίδι,ενταξει....θα μιλάμε για ένα απο το πιο απόλυτα παιχνίδια στρατηγικης......

Να σημειώσω οτι θα βασίζεται σε νέα ολοκαίνουρια μηχανή και όλος ο κώδικας θα ξαναγραφει απο την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Το Medieval 1 με είχε συναρπάσει πολύ περισσότερο από το Rome TW (μόνο με το Realism κάτι έγινε) και ίσως και από το Medieval 2 γιατί λάτρευα τον χάρτη του. Θυμάμαι απίστευτες μανούβρες για να περικυκλώσω τους πρίγκηπες και βασιλιάδες για να ζητάω τα λύτρα μετά :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παιδιά αύριο το απόγευμα 6 ώρα Ελλάδος θα κυκλοφορήσει το demo του Empire: Total War

Η ανακοίνωση : LINK

Το demo θα το κατεβάσουμε μέσω Steam.

Have your muskets ready boys:triniti::triniti::jump1::jump1:

Link to comment
Share on other sites

To Medieval αναφεταν σε πολυ καλυτερη εποχη για str game... το ονομα total war παντως τα λεει ολα απο μονο του...

Conquistador ρε! Ισπανια!

Βασικα κ οπως στα περισσοτερα strategy σε αυτη την εποχη οι τουρκοι θα ειναι ψεματα:smoke:

Link to comment
Share on other sites

To Medieval αναφεταν σε πολυ καλυτερη εποχη για str game... το ονομα total war παντως τα λεει ολα απο μονο του...

Conquistador ρε! Ισπανια!

Βασικα κ οπως στα περισσοτερα strategy σε αυτη την εποχη οι τουρκοι θα ειναι ψεματα:smoke:

Oι Τουρκοι ηταν η μεγαλυτερη δυναμη στον κοσμο στους 16-17 αιωνες αλλα συνηθως τους υποτιμουν...

Link to comment
Share on other sites

Oι Τουρκοι ηταν η μεγαλυτερη δυναμη στον κοσμο στους 16-17 αιωνες αλλα συνηθως τους υποτιμουν...

Εγω σε ολα τα games που θυμαμε απο το age of empires μεχρι το civilization καθε αλλο παρα υποτιμιμενοι ειναι :p

Link to comment
Share on other sites

To Medieval αναφεταν σε πολυ καλυτερη εποχη για str game... το ονομα total war παντως τα λεει ολα απο μονο του...

Conquistador ρε! Ισπανια!

Βασικα κ οπως στα περισσοτερα strategy σε αυτη την εποχη οι τουρκοι θα ειναι ψεματα:smoke:

Κάνεις μεγάλο λάθος. Η εποχή που καλύπτει το Empire δηλαδή τον 18ο αιώνα είναι μία από τις καλύτερες αν όχι, η καλύτερη περίοδος για παιχνίδι στρατηγικής. Ένα πράγμα να σκεφτείς, τον Επταετή πόλεμο που πολλοί ιστορικοί τον θεωρούν ως τον πρώτο, πραγματικό Παγκόσμιο πόλεμο καθώς εκτεινόταν σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης. Για να μην βάλουμε στην εξίσωση την τεχνολογική πρόοδο που δημιουργεί νέες προκλήσεις.

Οι τούρκοι που αναφέρεις, ήταν μια ισχυρή αυτοκρατορία που κατείχε όλα τα Βαλκάνια, την βόρεια Αφρική και σχεδόν όλη την μέση ανατολή.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις μεγάλο λάθος. Η εποχή που καλύπτει το Empire δηλαδή τον 18ο αιώνα είναι μία από τις καλύτερες αν όχι, η καλύτερη περίοδος για παιχνίδι στρατηγικής. Ένα πράγμα να σκεφτείς, τον Επταετή πόλεμο που πολλοί ιστορικοί τον θεωρούν ως τον πρώτο, πραγματικό Παγκόσμιο πόλεμο καθώς εκτεινόταν σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης. Για να μην βάλουμε στην εξίσωση την τεχνολογική πρόοδο που δημιουργεί νέες προκλήσεις.

Οι τούρκοι που αναφέρεις, ήταν μια ισχυρή αυτοκρατορία που κατείχε όλα τα Βαλκάνια, την βόρεια Αφρική και σχεδόν όλη την μέση ανατολή.

Οντως ειναι πολυ καλη περιοδος...Με τοσους πολεμους στην Ευρωπη και στις αποικιες και την ανοδο της Ρωσσικης Αυτοκρατοριας και με αρκετα δυνατους τους Οθωμανους ακομα και τοτε μπορουν να κανουν πολλα πραγματα...

Σιγα μην παιξω με τους Ασιατογυφτους Οθωμανους και την προιστορικη τεχνολογια τους...μπδιαξξξ.

Καποια Ευρωπαικη χωρα θα διαλεξω για να παιξω

Το οτι δεν τους συμπαθουμε δεν σημαινει τιποτα...Εφτιαξαν μια τεραστια αυτοκρατορια και δεν μπορουμε να τους διαγραψουμε απο την ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν εχω τιποτα με τους Τουρκους αυτο που λεω ειναι οτι σε ολα τα παιχνιδια που αναφερονται κοντα στα τελη του μεσσαιωνα ειναι πραγματικα ΠΟΛΥ ισχυρος σαν στρατος (οπως κ στην πραγματικοτητα ηταν δλδ) κ φανταζομαι οτι στο καινουργιο Total war Θα συμβαινει το ιδιο.

Τωρα οσο για την περιοδο ναι οντως ειναι καλη εποχη για strategy απλως κατα την γνωμη μου ο μεσσαιωνας ειναι καλυτερος καθως η θρησκεια, οι βασιλεις οι μαχες που ηταν πιο πολυ σωμα με σωμα καθως κ πολλοι "πολιτισμοι" του βορρα που εκαναν την εμφανηση τους τοτε δινουν αλλο αερα.

Απο την αλλη παντως 17 18ος αιωνας ειναι οι αιωνες των κατακτησεων - ανακαλυψεων - αποικιων που ειναι εξισου ενδιαφερων..

Τεσπα θα δουμε

Ειναι κ η περιοδος τησ Ρωσικης αυτοκρατοριας αυτο το ειχα ξεχασει... Κoζακοι ftw!

Σιγα μην παιξω με τους Ασιατογυφτους Οθωμανους και την προιστορικη τεχνολογια τους...μπδιαξξξ.

Καποια Ευρωπαικη χωρα θα διαλεξω για να παιξω

Θα θελες να ειχαν προιστορικη τεχνολογια τα πιο συγχρονα μεσα της εποχης τους ειχαν, καμια πολη δεν καταφερε να αντισταθει στα κανονια των τουρκων.

Στην ουσια ηταν αυτοι που πρωτοι χρησιμοποιησαν το μπαρουτι για πολεμικους σκοπους

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την εταιρεια θα εχει νεο συστημα AI, δυναμικου χαρακτηρα.. Δηλαδη τα objectives της ΑΙ θα αλλαζουν αναλογα με την πορεια της μαχης.. Το ιδιο και στο overmap - μια πολη μικρης σημασιας ισως την αφησει αμαχητι ενω για μια μεγαλης θα παλεψει μεχρι τον τελευταιο στατιωτη. Imo ακουγεται πολλα υποσχομενο, μακαρι να βγει στην πραξη οπως ακουγεται.. :p

Η περιοδος αυτη ειναι ισως απο τις λιγοτερο ενδιαφερουσες για μενα (medieval ages ftw - μπαρουτι, μουσκετα και φλωριες.. που ειναι τα σπαθια και οι full plates ρεεε :p ) αλλα απο διαφορα previews κτλ μπορω να πω οτι μου τρεχουν λιγο τα σαλια..:jump1:

Ισως το ονειρο για medieval 3 να ειναι πολυ μακρινο, αλλα τουλαχιστον θελω να ελπιζω σε ενα sogun 2 η σε κανα Middle earth/warhammer: total war (χωρις ξορκια και αλλα τετοια ομως..:cool: )

Link to comment
Share on other sites

Ισως το ονειρο για medieval 3 να ειναι πολυ μακρινο, αλλα τουλαχιστον θελω να ελπιζω σε ενα sogun 2 η σε κανα Middle earth/warhammer: total war (χωρις ξορκια και αλλα τετοια ομως..:cool: )

Υπαρχει το Mark of chaos που ειναι μια κακη αντιγραφη του Total war με warhammer fantasy universe :p

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα αλλα κατεβηκε...2GB ζυγιζει. Εχει δυο tutorials και μια αποστολη οπου πρεπει με τους Αγγλους να πολεμησεις του Γαλλους. Μεχρι τωρα μονο τα tutotials επαιξα.

Για την ακρίβεια, είναι 2 tutorial και 2 ιστορικές μάχες.

Η πρώτη είναι land battle:

Battle of Brandywine Creek

Και η ναυμαχία:

Battle of Lagos

Aν και έχει αρκετά bugs το demo είμαι κατενθουσιασμένος :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.