Jump to content


Αgp,pci-e,sli η crossfire??


naz

agp,pci-e,sli η crossfire??  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

είμαι πολύ περίεργος να δω πόσα agp συστήματα κυκλοφορόυν ακόμα εκέι έξω.η μετάβαση σε pci ήταν ανέκαθεν δαπανηρή,ελαχιστες εταιρέιες παλιότερα βγάλανε μητρικές με agp για νεότερα sockets επεξεργαστών,μία εξ αυτών η asrock η οποια εδώσε αρκετές λύσεις στους καταναλωτές .

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως....sli και crossfire φαινονται προς το παρον διπλα λεφτα για ενα +20% στην καλυτερη περιπτωση,σπανια ενα ποσοστο βελτιωσης ανω του +40% και σε αρκετες περιπτωσεις πεφτουν χαμηλοτερα και απτη μονη καρτα...

Link to comment
Share on other sites

Χμ, το 3, αλλα καμια σχεση με επιδοσεις.

Οταν εφτιαχνα το desktop του εβαλα μια 8600GT (δεν υπηρχαν λεφτα για κατι παραπανω). Τελευταια μου κατσανε 100 ευρωπουλα οποτε εβαλα αλλη μια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακομα agp στο διπλο .Και θα ειχα ακομα αν την x850xt της υπογραφης

δεν με την κανανε δωρο.Βεβαια θα πηγαινα σε pci-e λογω της υπαρξης της νεας μητρικης

απλα μπορει να αργουσα ,θα την εβγαζα με καμια τυπου MX400 μεχρι να κατασταλαξω

σε μια που θα με πηγαινε οσο το δυνατον ποιο μακρια απο πλευρας χρονου αναβαθμισης

gpu.

Link to comment
Share on other sites

απο agp περασα σε pci-e(7/2005) και σημερα εχω και Crossfire option αλλα τα αποτελεσματα δε με πειθουν οτι αξιζει η δευτερη καρτα

Δεν εχω αντιρρηση,να πληρωσω για δευτερη καρτα αλλα απαιτω ενα +40% τουλαχιστον σε ΟΛΕΣ τις 3D εφαρμογες,οχι σε 1,2 παιχνιδια μονο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.