Jump to content



Ραδιο CD για το αυτοκίνητο.Προτάσεις.


Prof_Chaos

Recommended Posts

Λοιπόν θέλω ενα ραδιο cd για το αμάξι το πολύ μέχρι 190 ευρώ και να έχει usb για να συνδέω το φλασάκι μου και aux in δεν με χαλάει..Εψαξα στο site της sony Και ψιλομπερδεύτηκα ..

Βρήκα 3 μοντέλα ενδιαφέροντα..

1)της roadstar με 85 ευρώ που έχει της παναγιάς τα μάτια πάνω ..αλλά θα είναι καλό; http://www.hardshop.gr/shop/item.asp...7401&catid=231

2)της SONY CDX-GT610U στα 169 ευρώ http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.660872

3)SONY CDX-GT50UI στα 189 ευρώ..

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.660878

4)JVC στα 121 ευρώ..γενικά τα jvc τα θεωρώ καλά και οικονομικά.. http://www.technixx.gr/deeplink.jsp?...86&ext=skroutz

νομίζω οτι αυτό στα 189 ειναι οτι καλύτερο εχω δεί μιας και έχει και καρφάκι μπροστά μαζί με usb..

Γενικά υπάρχει κατι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά ; ψαχνω value for money αγορα..Επισης προτείνετε οτι εχετε δοκιμάσει και ειναι πολύ καλό σε ήχο..Τα pionneer που ειναι πολύ καλά δεν τα είδα σχεδόν καθόλου..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μιας και δινεις μεχρι 190ευρω μπορεις να παρεις μια αρκετα καλη πηγη. Απο αυτες που αναφερεις παραπανω θα σου προτεινα να τις ξεχασεις ολες. Η πρωτη για ευνοητους λογους. Οι δυο της σονυ γιατι δεν ειναι καθολου value for money και την τριτη επειδη δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο.

Θα σου προτεινα να παρεις την JVC KD-G731. Πληρης συσκευη στα χρηματα που ζηταει και με ενισχυτη 4*17. Απο οσες εχεις γραψει παραπανω ειναι με διαφορα (και μεγαλη μαλιστα) καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ψάχνω απο το πρωί διαφορα reviews και sites κι εγώ στο ίδιο κατέληξα στο jvc 731 και ο λόγος οτι παίζει και απο μικρούς σκληρούς δίσκους πράγμα πολύ καλό..

Τώρα αν εχετε και άλλες προτάσεις καλοδεχούμενες.Σε ευχαριστώ για την απάντηση..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνό με τα παιδιά σε αυτά που αναφέρουν πιο πάνω, θα σου έκανα και εγώ μια πρόταση αλλα για Kenwood το DPX701U (είναι λίγο extreme) δίνοντας κάτι παραπάνω ή κάτι σε Pioneer όπως DEH-P5900MP.

Πάντως θα σου πρότεινα γενικότερα κάτι επώνυμο να έχει καλή τεχνική υποστήριξη και να δώσεις κάτι παραπάνω αν θες να έχεις καλό ήχο και ειδικά στο αυτοκίνητο που έχουμε πηγές απο παράσιτα και παρεμβολές. Καλό είναι να έχεις μια καλή μονάδα ήχου για να αποφεύγεις άλλα εξοδα όπως είναι τα φίλτρα στην γραμμή τροφοδοσίας και άλλα πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Σαφως τα alpine/pioneer/kenwood ειναι καλυτερα αλλα με αυτα τα χαρακτηριστικα που ζητα ο φιλος μας θα πρεπει να δωσει πολυ περισσοτερα λεφτα...

Το jvc ειναι μια αρκετα τιμια προταση και δεν παρουσιαζουν ιδιαιτερα προβληματα απ'οσο ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην αγορασες κατι... Δες αυτο...

Με τα μεταφορικα παει 170 ΕΥΡΑ!

http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/1din-tv-tuner-bluetooth-car-dvd-player-plays-divx-mp4/

Πριν προλαβετε να πειτε για κινεζικα προιοντα:sick:, δειτε τα specs του...

Ψηνομαι να το βαλω στο δικο μου αμαξι σαν aux, πανω στης μαμας του.

Δεν θα ηθελα να καταργησω το μαμα, μιας και εχει χειρηστηρια στο τιμονι

και οθονη στο ταμπλω...

ΤΙ ΛΕΤΕ ???? :whistling

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ειναι κινεζικο δεν λεει κατι. Αλλωστε ολα κινεζικα ειναι. Οπως και η μαρκα δεν λεει τπτ, δεν ειναι ολα τα pioneer ή τα alpine ιδια. Ομως αν καποιος που εχει τις σχετικες γνωσεις και εμπειριες, δεν εχει ακουσει μια συσκευη, πως μπορει να σου πει αποψη για κατι που δεν εχει ακουσει...

Παντα υπαρχει ρισκο σε παρομοιες αγορες. Οποτε αν δεν εχεις τις σχετικες εμπειριες, καλυτερα να πας σε καποια δοκιμασμενη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμενω να ακουσω, review για κατι που κανεις μας δεν το εχει αγορασει.

Περισσοτερο ενημερωση-αναφορα ηθελα να κανω, οτι με τοσο λιγα λεφτα

κυκλοφορουν προιοντα με τοσο πολλες δυνατοτητες.

Bluetooth με παρεχομενα μικροφωνα,

DVD, οθονη αφης, τηλεοπτικο δεκτη, ενα καρο εισοδους εξοδους, DIVX , usb...

12 μηνες εγγυηση... Και ειλικρινα ειναι η μονη εταιρια που κανα χρονο τωρα

μου στελνει email με προσφορες κλπ. (ειχα κανει εγγραφη)

ΡΕ ΛΕΣ Ο ΚΙΝΕΖΟΣ ???

:jump:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια τις φοβαμαι αυτες τις προσφορες γιατι οπως και να το κανεις, για να βγει κατι σωστο χρειαζεται και ενα Α κοστος παραγωγης. Οταν σου τα δινει ''ολα'' τοσο φθηνα, απο καπου εχει κοψει και αυτο ειναι κατι που πρεπει να συνυπολογισεις. Κακα τα ψεμματα, μαγικα δεν γινονται. Αν τωρα οι ευκολιες που προσφερει, ειναι αυτο που χρειαζεσαι τοτε χτυπα το και πες μας τη γνωμη σου...

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα φιλε μου. Κατ' αρχας ολα τα σημαντικα χαρακτηριστικα δεν υπαρχουν στη σελιδα που μας εδωσες. Και απο αυτα που δειχνει δεν ειναι τιποτα φοβερο και τρομερο. Αν παλι το εβρισκες σε ιδια τιμη Ελλαδα θα "αξιζε" οχι γιατι θα γινοταν καλυτερο αλλα γιατι θα επαιρνες με πολυ λιγα λεφτα λιγο απ' ολα. Εστω και αν αυτα τα ολα τα προσεφερε οριακα.

Καλυτερα να βαλεις κατι επωνυμο και καλο και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο παρα αυτο. Και οσον αφορα τα χειρηστηρια στο τιμονι μην ανησυχεις. Ο εγκαταστατης αν δεν ειναι κανας αφηρημενος θα στο φτιαξει να δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα τελικά το JVC 731 αλλά δεν το έχω βάλει πάνω ακόμη μιας και δεν είχα χρόνο.Εμφανισιακά τουλάχιστον ειναι κάτι πολύ όμορφο.Θα το δούμε και οταν συνδεθεί πάνω τι θα λέει..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Prof_Chaos

Παιδιά πήρα τελικά το JVC 731 αλλά δεν το έχω βάλει πάνω ακόμη μιας και δεν είχα χρόνο.Εμφανισιακά τουλάχιστον ειναι κάτι πολύ όμορφο.Θα το δούμε και οταν συνδεθεί πάνω τι θα λέει..

Καλοφορετο!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλοριζικο φιλε. δεν μας ειπες εντυπωσεις!! εγω πηρα αυτο παντως

http://www.hardshop.gr/shop/item.asp?itemid=7983&catid=231

και ειμαι ευχαριστημενος. αν δεν ζητας πολλα ειναι αριστο. κι εγω μεταξυ αυτου και του jvc 631 ημουν και τελικα διαλεξα αυτο λογω καλυτερης αποδοσης ενισχυτη. anyway δεν αγορασαμε και οικοπεδο!! απλα μια ακομα αξιολογη προταση για οσους ζητουν κατι σχετικα φθηνο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabdik

καλοριζικο φιλε. δεν μας ειπες εντυπωσεις!! εγω πηρα αυτο παντως

http://www.hardshop.gr/shop/item.asp?itemid=7983&catid=231

και ειμαι ευχαριστημενος. αν δεν ζητας πολλα ειναι αριστο. κι εγω μεταξυ αυτου και του jvc 631 ημουν και τελικα διαλεξα αυτο λογω καλυτερης αποδοσης ενισχυτη. anyway δεν αγορασαμε και οικοπεδο!! απλα μια ακομα αξιολογη προταση για οσους ζητουν κατι σχετικα φθηνο.

Ποιος σε ρωτησε τι πηρες.........................................:p :P :p :P :p :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.