Jump to content



Clive Barker's Jericho Demo is out


Dem

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gbak

ναι και μενα...μονο και μονο που παιζεις γκομενα φτανει...να μου πεις κανεις switching στους παικτες...αλλα την πρωτη φορα που ειδα το νυχι στο οπλο...φρικαρα.....γκομενα σε fps..ελεος

ενο αμα εβλεπες καμια αεροσυνηδο δεν θα σε χαλαγε:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Σιγά τις διαφορές που καταλαβαινετε στο συγκρκριμένο παιχνιδι με ΑΑ....

βγάλτε το τελείως..... είναι πολυ βαρύ (το ΑΑ) ,

κατα τα άλλα παιζει άψογα και σε Ε6300 με μια 8800GTS και σε καλές αναλυσεις.

Δεν έχει σχέση το ΑΑ με την ισχύ του setup....η μηχανή του είναι έτσι.....

(Αν πάει καλα το παιχνιδι, μπορει να βγουν drivers)

Δηλαδή ακόμα δεν καταλαβατε τι γίνεται? Όταν κάνουν ένα παιχνιδι κοιταζουν

να παίζει με διαφορετικες ρυθμισεις στις vga της αγοράς, αλλιώς θα υπήρχε μια vga που

θα τα έπαιζε όλα και θα τελείωνε η ιστορία, και δεν θα υπήρχε και λόγος αναβαθμισης.

και 5πλασια ισχυος κάρτα να πάρεις του χρόνου εκείνη την περίοδο μπορει να βγει ένα

παιχνιδι που να παιζει οριακα, άσχετα αν είναι ανώτερο η όχι απο τα παιχνιδια της προηγουμενης χρονιας...

όσο για αυτό

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 06:39]

(Προσωπικά αρνούμαι να παίξω κάτω από 100 fps ). Μπαίνει στη λίστα μου για μετά την επόμενη αναβάθμιση

ε δεν γίνεται απο την μια να λες "Bill has you" και ένα παιχνιδι που παει σφαιρα στα 40fps

να αρνεισαι να το παιξεις γιατι θελεις 100 απο την 9800 δεν γίνεται δεν κολλάνε μεταξύ τους εκτός αν .... "Νvidia has you"

και δεν θα το σχολιαζα καθόλου αυτό... αλλά είναι χαζό να μείνει κάποιος(κάτοχος 8800/2900) με την εντύπωση ότι θέλει αναβαθμιση για να πάιξει το συγκεκριμενο....

αν εσύ θεωρείς καλό να κάνεις αναβαθμιση τα Χριστουγεννα, είναι άλλη ιστορία, άσχετη.

Εdit: To game το είδα σε Ε6300/2gb/8800GTS(320), δεν μπορω να κρίνω(gameplay), δεν είναι

του είδους μου τα συγκεκριμένα....μπορει να το κατεβασω να δω πως παει και σε μενα

τελικά μονο κανα γυρο στο DiRT ρίχνω :hehe: "Νvidia has me" :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

ναι και μενα...μονο και μονο που παιζεις γκομενα φτανει...να μου πεις κανεις switching στους παικτες...αλλα την πρωτη φορα που ειδα το νυχι στο οπλο...φρικαρα.....γκομενα σε fps..ελεος

Οντως το νυχακι το κοκκινο ηταν λιγο..... αστα να πανε. Και γενικοτερα χαζομαριτσα το βρηκα. Ασε που προσπαθει υπερβολικα να τρομαξει - αηδιασει... Το μενου ειναι :sick: ...

Link to comment
Share on other sites

@ όσους μου την είπαν για τα 100.

1) Παίζω CoD2 & UT2K4 στα 1280x1024 όλα full (όχι ΑΑ - δεν το θέλω) με 100 FPS. Για online τα θες. Έχετε δίκιο ότι ήμουν υπερβολικός για single player, αλλά οπωσδήποτε τα 60 είναι το λιγότερο που μπορώ να δεχτώ.

2) Τώρα αν κάποιος από τα 60 πέφτει στα 30 και δεν "νιώθει" το lag, οκ πάω πάσο. Εγώ το νιώθω και αυτό μου χαλάει την αίσθηση που θέλω να έχω όταν παίζω.

3) Δεν έχω 8800, οπότε δεν έχω ούτε τα FPS που εσείς έχετε. Φαντάζομαι ότι με την 7900GTX θα έχω ακόμα λιγότερα από τα προαναφερθέντα νούμερα. Γι' αυτό είπα ότι θα το παίξω στην επόμενη αναβάθμιση.

4) Είναι τραγικό να χαίρονται κάποιοι που δεν κυκλοφορούν παιχνίδια στο Linux και να το χτυπούν ειρωνικά. Ζουν στο Μεσαίωνα και δεν μπορώ να κάνω κάτι για να τους αλλάξω γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 09:18]

ναι και μενα...μονο και μονο που παιζεις γκομενα φτανει...να μου πεις κανεις switching στους παικτες...αλλα την πρωτη φορα που ειδα το νυχι στο οπλο...φρικαρα.....γκομενα σε fps..ελεος

Σοβινιστη :p δηλαδη τα no one lives forever 1 και 2 (τα καμαρια της monolith ) με αυτη τη λογικη ειναι για τον φουτσο ? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 13:35]

@ όσους μου την είπαν για τα 100.

1) Παίζω CoD2 & UT2K4 στα 1280x1024 όλα full (όχι ΑΑ - δεν το θέλω) με 100 FPS. Για online τα θες. Έχετε δίκιο ότι ήμουν υπερβολικός για single player, αλλά οπωσδήποτε τα 60 είναι το λιγότερο που μπορώ να δεχτώ.

2) Τώρα αν κάποιος από τα 60 πέφτει στα 30 και δεν "νιώθει" το lag, οκ πάω πάσο. Εγώ το νιώθω και αυτό μου χαλάει την αίσθηση που θέλω να έχω όταν παίζω.

3) Δεν έχω 8800, οπότε δεν έχω ούτε τα FPS που εσείς έχετε. Φαντάζομαι ότι με την 7900GTX θα έχω ακόμα λιγότερα από τα προαναφερθέντα νούμερα. Γι' αυτό είπα ότι θα το παίξω στην επόμενη αναβάθμιση.

4) Είναι τραγικό να χαίρονται κάποιοι που δεν κυκλοφορούν παιχνίδια στο Linux και να το χτυπούν ειρωνικά. Ζουν στο Μεσαίωνα και δεν μπορώ να κάνω κάτι για να τους αλλάξω γνώμη.

Σωστα ολα τα παρανω εκτος απτο 1), στο cod2 για καποιον περιεργο λογο θες μπολικα fps και βαζεις com_maxfps 125, επισης ΥΠΟΧΡΕΟΥΣΑΙ να εχεις 60 min αμα εχεις cl_maxpackets 60 γιατι διαφορετικα θα εχεις προβλημα στην συνδεση, το ut2k4 απτην αλλη εχει 85fps cap στο online

Προσωπικα αμα ειναι να δω τα σουπερ ουαο γραφικα σε ενα single player βολευομαι με 40 fps min, αμα δω οτι αυτο με επηρρεαζει στο multiplayer εννοειται πως θα συμβιβαστω ριχνοντας κανα εφφε, προτεραιοτητα εχουν τα frags :)

Αυτο που προτεινει ο kalileo δεν ειναι το ιδανικο γιατι 1) το vsync δινει τρελο lag (καπου 24ms) 2) υπαρχουν παιχνιδια που τα physics ειναι fps dependant πχ στο Q3 κανεις μεγαλυτερα αλματα με 125fps αποτι με λιγοτερα 3) ξεχναμε ετσι τους κατοχους crt που θα τους βγουν τα ματια με 60hz

Link to comment
Share on other sites

θΕΤΙΚΑ

- Aρκετα ωραια γραφικα και δεν εχει τρελες απαιτησεις (βεβαια δεν ειναι Crysis)

- Ελεγχεις ολοκληρη ομαδα

- To σεναριο του παιχνιδιου εχει ενδιαφερον

AΡΝΗΤΙΚΑ

- Δεν ειναι τρομακτικο οσο ηταν το Undying δυστυχως :(

- καποια στοιχεια θυμιζουν λιγο μεταφορα απο κονσολα

- Το ΑΙ δεν ειναι τοσο καλο

Βεβαια προκειται για DEMO

Πιστευω στην τελικη του εκδοση να εχουν διορθωσει τα κακος κειμενα του

Αρχική απάντηση από gbak [Χθες, στις 11:18]

ναι και μενα...μονο και μονο που παιζεις γκομενα φτανει...να μου πεις κανεις switching στους παικτες...αλλα την πρωτη φορα που ειδα το νυχι στο οπλο...φρικαρα.....γκομενα σε fps..ελεος

Mιλας σοβαρα ???

Αμα σε ενοχλει αυτο τοτε τι να πει κανεις και για το Bioshock

Γιγαντες με τα κουστουμια δυτη και με ονομα Big Daddies προστατευουν μικρα κοριτσια που ονομαζονται Little sisters οπου με ενεσεις αποθηκευουν μια ουσια που λεγεται Adam

Α ρε Bioshock απιστευτο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ReaperX [Χθες, στις 06:19]

Σε 1280χ1024 κυμαίνεται μεταξύ 50-60fps με τα ίδια settings,αλλά πάλι όταν γίνονται εκρήξεις ή πετάγεται φωτιά πέφτει ακόμα και στα 35fps...

Εγώ πάντως μ αυτα τα settings και φιλτρα κάτω απο 41-42 δεν είδα...συνήθως 55-60 και πανω // η καρτα στα 619/999 και ο 6600 στα 3,2. //

Αν βγάλεις και τα ΑΑ τελειως κερδίζει και άλλα 10-15 fps

και με default setup πάλι δεν είχε προβλημα.

Aν βγαλεις ΑΑ και βαλεις blur στο low εχει αερα και στα 1600χ1200.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

Εγώ πάντως μ αυτα τα settings και φιλτρα κάτω απο 41-42 δεν είδα...συνήθως 55-60 και πανω // η καρτα στα 619/999 και ο 6600 στα 3,2. //

Αν βγάλεις και τα ΑΑ τελειως κερδίζει και άλλα 10-15 fps

και με default setup πάλι δεν είχε προβλημα.

Aν βγαλεις ΑΑ και βαλεις blur στο low εχει αερα και στα 1600χ1200.

Έτσι κι αλλιώς με 2χ ΑΑ και blur high το έτρεχα στα 1680χ1050 me avg 40-45.

Aλλά άμα πετάξεις ένα μαγικό σου ρίξουν κι ένα "fireball" και σκάσεις και μία βόμβα να κάνει έκρηξη κάνει βουτιά για λίγο.

Αλλά εφόσον δε σπάει,όλα καλά...singleplayer είναι δε χάσουμε κάνα frag..:p

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε μια χαρα παει και 90αρια βαραει... και το v sync παει καλά...

και του φιλου που ειδα με 8800GTS πάλι σφαιρα πήγαινε.

Eίναι αυτο λες...όταν πεφτει κατω απο 50 δεν το καταλαβαινεις σ αυτο το παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.