Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 14:14]

Battlefield 2142(μαλιστα στο ΒF2142 βαραει ταβανι τα fps στα 100,δεν παει αλλο..το τερματισε..)

Το τερματισε λεει :hehe: , κατι μου λεει πως δεν θα εχω τα ιδια αποτελεσματα λογω cpu(opteron στα 2.75, τον πηρε το γειρας :p ) , και δεν παιζω σε τπτ βαρια settings ( http://img134.imageshack.us/img134/3537/mysettingsza2.jpg )

φανταζομαι τωρα θα εχω την πολυτελεια για dynamic lights και shadows στο high, θα αυξηθει το φορτο μονο στην gpu με αυτες τις 2 αλλαγες ετσι ?

Για δοκιμασε με τις ρυθμισεις οπως ειναι στο screenshot σε παρακαλω και μπες μεσα στο titan να δεις αν θα μαυρισει η οθονη ή οχι, γιατι σε εμενα οταν πηγα απο 7.4 catalyst σε 7.8 και 7.9 αυτα μου εκανε και επρεπε να ανεβασω το lighting στο medium, αλλα χωρις lightning στο low πως θα pwnαρω τα νουμπια στο central camp του camp gibraltar ? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 16:27]

οριστε με τα settings σου..

titanin2hn1.th.jpg

εγω πλεον τα εχω ολα στο full,εχω και μηδαμινο lag λογω συνδεσης, αλλα η 22' wide μου τα χαλαει λιγο και ολο και μου ξεφευγουν 1-2 νουμπιδια καθε 2 μερες...:p

96fps στο titan ? συνηθως ειχα κοντα στα 40 στην καλυτερη, ε ρε θα φαμε καλα :devil: :devil: (ελπιζω να μην με κοψει η cpu στους εσωτερικους or sth ) στα orbital strike ποσα εχεις ? :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε dudes... εχει παίξει κανένας κάνα Crysis DEMO με την 8800GT είτε σε XP είτε σε VISTA να μας πει πως τρέχει? ακομα καλύτερα σε 1680Χ1050....

Βρέθηκα με τρελο πιστωτικό στο ΠΛΑΙΣΙΟ τωρα με το RMA της 8800 ULTRA και λέω να την τσιμπήσω.... και το υπόλοιπο να μεινει καβάτζα για οταν βγει κάνα τερας πάλι....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Χθες, στις 16:14]

κατεβαζεις rivatuner 0.26 ,πας στο λινκ που δινω κ κανεις ολα τα βηματα απο αρχη..ειναι τραγικα αναλυτικος, σε 10 min θα εισαι κομπλε.

και μια ιδεα απο temps, ολες σε o/c 700/1750/2000

fixed 29%(ετσι ηρθε η καρτα..): idle temp 64 - max temp 92 C

Σήμερα τεστάρω την νέα μου καρτούλα, λοιπον όλα default και idle 55 βαθμούς

clipboard01yu3.th.jpg

σε πρώτα bench με crysis demo φθάσαμε 85 βαθμούς και λειτουργία fan στο 29% (αθόρυβο) /δείτε αντίστοιχο thread...

Θα πειράξω λίγο με rivatuner clocks /fans profiles κτλ και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 03:10]

:p

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3626120

Αφιερωμένο εξαιρετικά στους αρχάγγελους :flower:

κρατα την καρτουλα σου καλη ειναι, ξέρω εχεις τρελαθει με την GT και σε εχουνε πιάσει τα ψυχολογικα.........;)(Αrxagelos)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από teo_trik [Σήμερα, στις 12:42]

κρατα την καρτουλα σου καλη ειναι, ξέρω εχεις τρελαθει με την GT και σε εχουνε πιάσει τα ψυχολογικα.........;)(Αrxagelos)

Νεο account? Το παλιό έγινε corrupt απο τους drivers? lol. Τρέξε και εσύ τα batchάκια να δούμε σε παιχνίδια που έλεγες πόσο πολύ χάνει η 2900 απο την GTS. Στα ίδια settings ε.

Η μήπως είναι ATi meant to be played το crysis;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 02:40]

http://my.ocworkbench.com/bbs/showthread.php?p=422786#post422786

χμμ.........εχουν να πουληθουν πολλες ακομα 8800gtx......:rolleyes:

Εν τω μεταξύ να κάνω μια ερώτηση?... δηλαδη τι περιμένουν εκει στην NV και δεν τις βαφτίζουν 9800 αυτές τις κάρτες? προς τι το προσωνύμιο "8800"? Για να μην προκαλέσουν την ATI? :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 03:11]

Εν τω μεταξύ να κάνω μια ερώτηση?... δηλαδη τι περιμένουν εκει στην NV και δεν τις βαφτίζουν 9800 αυτές τις κάρτες? προς τι το προσωνύμιο "8800"? Για να μην προκαλέσουν την ATI? :D

Φαντάσου αυτές (8800GT κλπ) να είναι κάποια καβάτζα για την περίπτωση που ήταν καλή η 2900 και έπρεπε να απαντήσουν και να μην έχουμε δει ακόμα τίποτα από τις δυνατότητες των μελλοντικών 9800 !!

Link to comment
Share on other sites

Α καλά εσυ το πηγες πολυ παραπέρα λέμε.... :p:D

Πάντως να τους δώσει ονομασια 8800GTS/GTX/ULTRA αδύνατον... μάλλον αυτες ειναι οι 9800 απλα μισές πληροφορίες εμαθαν οι τύποι στο site ή λένε τα μισά....Πάντως δεν με χαλάει καθόλου όποτε και να βγουν...τσιμπησα ήδη μια GT για τωρα και βλέπουμε... εν τω μεταξυ ειναι καταραμένο το PCI Express slot της mobo μου... να βλέπει νέες κάρτες ανα 2μήνες....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν κρίνω απο τις τελευταίες 15μέρες... η 8800GT θα είναι η 3η κάρτα που μπαίνει πάνω... και από οτι διαβάζουμε και σε αυτή διορία 2μηνών δίνω..... Δεν ειμαι καλος στις μακροχρόνιες σχέσεις τι να πω....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.