Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

Βασικά κάτι πρέπει να βγάλει στην κατηγορία των 200 ευρώ

Για να κτυπήσει της πώλησης 2900προ

Λέει πουθενά όμως ότι θα είναι η 8800GT για τη την βλέπω υπερβολικά δυνατή για την κατηγορία των 200 ευρώ μήπως φθηνύνουν της 8800gts ??????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Arxagelos

διάβασε καλύτερα! μαλλον θα βγουνε δυο εκδόσεις μια με 256ram 199$ δηλαδη 150€ και μια με 512 ram στα 249$ δηλαδη 200€!;)

Πολλές φορές έχουμε δει ότι 200$ = 200€, ασχέτως της ισοτιμίας των νομισμάτων. Μακάρι να ισχύσει αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni [Σήμερα, στις 12:27]

Πολλές φορές έχουμε δει ότι 200$ = 200, ασχέτως της ισοτιμίας των νομισμάτων. Μακάρι να ισχύσει αυτό που λες.

ναι συμφωνω ελπιζω να μην φαμε την πατατα μενει να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λίγο περίεργο μου φαίνεται... με βάση το πίνακα οι διαφορές τις 8800GT στα 512ΜΒ από την Ultra που έχω τώρα δηλαδή είναι 14mhz διαφορά πυρήνα και 300mhz διαφορά μνήμη και 256mb μνήμης.... επίσης η 8800GT θα έχει το G92 και όλα αυτά θα τα κάνει με 200 τιμή?

Δηλαδή αυτά δικαιολογούν 400 διαφορά που θα έχει η Ultra από τη GT?

Αν είναι έτσι δηλαδή να σκοτώσω την ultra μου τώρα και να περιμένω να πάρω 3 GT.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το G80 κυκλοφορει εδω και ενα χρόνο, και αμα δεις στο XS λενε οτι η 9800 θα χτυπαει 1ΤFlop!(δυο φορες καλυτερη απο την ultra) βαλέ και το crysis που τρεχει τις εξελίξεις!οποτε καταλαβαίνεις τι γίνεται. Τι να πουνε και αυτοι που πηρανε την 2900ΧΤ και μετα ηρθε η 2900pro στα 200 και βαρανε τα κεφαλια τους? :hehe: μια χαρα εισαι με την ultra παντως! εδω εγω με την GTS320 και δεν το σκεφτομαι καν, ουτε overclock δεν την εχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι μια χαρά με το σκεπτικό ότι η GT είναι G92.... αλλά συμφωνώ μαζί σου και όπως φαίνεται αν όντως ισχύσουν αυτά η τιμή της 8800Ultra θα πέσει στο χώμα... άρα θα χτυπήσω άλλη μια για SLI :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos

φιλε μου το G80 κυκλοφορει εδω και ενα χρόνο, και αμα δεις στο XS λενε οτι η 9800 θα χτυπαει 1ΤFlop!(δυο φορες καλυτερη απο την ultra) βαλέ και το crysis που τρεχει τις εξελίξεις!οποτε καταλαβαίνεις τι γίνεται. Τι να πουνε και αυτοι που πηρανε την 2900ΧΤ και μετα ηρθε η 2900pro στα 200 και βαρανε τα κεφαλια τους? :hehe: μια χαρα εισαι με την ultra παντως! εδω εγω με την GTS320 και δεν το σκεφτομαι καν, ουτε overclock δεν την εχω κάνει.

3TFlop λέγανε οι φήμες :p

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια και οταν βγηκανε οι 8800GTX οι 7800GTX δεν πέσανε σε τιμη στα μαγαζια αν πρόσεξες ! δεν ξερω γιατι αλλα υποθετω λογω του κοστους υλοποίησης. Αλλα όπως ειναι φυσικο θα βρεις πολλες μεταχειρισμένες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε δίλυμα πάντως να την στείλω τώρα που ποιάνει κάνα φράγκο και τα Χριστούγεννα (δώρα κλπ:D ) να πάω σε κάτι καλύτερο... είτε μονή είτε SLI (με αλλαγή MB επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BlueChris [Σήμερα, στις 12:07]

Είμαι σε δίλυμα πάντως να την στείλω τώρα που ποιάνει κάνα φράγκο και τα Χριστούγεννα (δώρα κλπ:D ) να πάω σε κάτι καλύτερο... είτε μονή είτε SLI (με αλλαγή MB επίσης.

MONITOR : ILLYAMA 22"CRT + LG M228WA Black LCD

σε τη αναλύσεις παίζεις ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οι τιμές σε πρώτη φάση φαίνεται να επιβεβαιώνουν τον κανόνα 1$=1€. Αυτό δεν είναι κατ' ανάγκη κακό αν λάβουμε υπόψιν ότι μιλάμε για κράχτη - λογικά τις κάρτες θα τις παραλάβουν και άρα θα τις έχουν προς διάθεση την ίδια μέρα με όλους τους άλλους! - και όχι για normal stock. Όταν οι κάρτες έρθουν μαζικά στα μαγαζιά μπορεί οι τιμές να διαμορφωθούν καμιά 20αριά € φτηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.