Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

Εγω πάντως πήρα αλλη μια σήμερα(sparkey 8800gt) περιμένω και την υδρόψυξη και απο εβδομάδα θα δούμε πως θα είναι.Παντος η πρώτη καρτούλα τα 700/1000 τα ακουσε με την μία με την VF 1000 να δούμε και με το νεράκι πως θα τσουλίσει το θέμα σε sli πλέον, αν και πιστεύω πως θα βάζει κάτω 9800gtx -8800ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Με Sparkle 8800GT και Zalman VF1000 έχω 33-35C idle και 43 σε full load.

Με τη stock ψύκτρα δε δοκίμασα αφού κατευθείαν της φόρεσα τη VF1000.

Εγω πάντως πήρα αλλη μια σήμερα(sparkey 8800gt) περιμένω και την υδρόψυξη και απο εβδομάδα θα δούμε πως θα είναι.Παντος η πρώτη καρτούλα τα 700/1000 τα ακουσε με την μία με την VF 1000 να δούμε και με το νεράκι πως θα τσουλίσει το θέμα σε sli πλέον, αν και πιστεύω πως θα βάζει κάτω 9800gtx -8800ultra.

Μια απ τα ίδια... στα 700/1000 κόλλησε στο 2Κ6... Μπας και πρέπει να αυξηθεί η τάση και αν ναι πώς;

Link to comment
Share on other sites

Sparkle 8800 gt και οι ενδέιξεις μου είναι

GPUtemp :56 C

GPUambient : 44 C

GPU Fan : 100%

σε idle.Σε full load πάει γύρω στο 60άρι και υπάρχουν ελάχιστες φορές που εχει αγγίξει 70άρια.Η θερμοκρασία του δωματίου δεν ξέρω ακριβώς πόσο είναι πάντως δεν είναι και καλοκαίρι...17 βαθμούς έχει στην πόλη...Το κουτί είναι το thermaltake soprano vb1000bws που έχει 2 Dual 12 cm cooling fans , εναν μπρος και εναν πίσω και εναν 9 cm fan στο πλάι.

Btw οι τελευταίοι drivers για την 8800gt ειναι αυτοί του δεκεμβρίου? ForceWare Release 169.21 ---> http://www.nvidia.com/object/winxp_169.21_whql.html

Δεν συνηθίζου να βγάζουν drivers σε πιο τακτικά χρονικά διαστήματα?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω αυτη την εποχη η καλυτερη επιλογη σε 8800 gt ειναι της galaxy. φοραει samsung 4αρες μνημες που πανε στον θεο και εχει και ετοιμα τα jumpers για ρευματακι

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πάλι να την κλοκάρω και έφτασα μέχρι τα 670/1675/1060. Προφανώς πριν κράσαρε επειδή δοκίμαζα τον πυρήνα πάνω από τα 670-675, που η δικιά μου τουλάχιστον δεν τα πιάνει...

Η Sparkle έχει ένα jumperάκι, το J6. Μπας και γίνεται τίποτα με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες..με τρωγε ο ποπος μου και αλλαξα παστα στη xfx

εβαλα ceramiqe για καλυτερα...

αλλα βλεπω με 100% load fan και 700/1700/1000 80-83 full load με μαμα ψυξη.

idle sta 64

σκεφτομαι σοβαρα να τη δωσω rma και να παρω 9800gtx.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες..με τρωγε ο ποπος μου και αλλαξα παστα στη xfx

εβαλα ceramiqe για καλυτερα...

αλλα βλεπω με 100% load fan και 700/1700/1000 80-83 full load με μαμα ψυξη.

idle sta 64

σκεφτομαι σοβαρα να τη δωσω rma και να παρω 9800gtx.

Ρε αγορίνα μου πάρε μια VF 1000 με 30 ευρό και θα είσαι jet.Oτι και να κάνεις θα είσαι maximum 50-52 στα φούλ.Αμαρτία είναι να δώσεις την κάρτα.Κάντο και θα δεις που στήν πορεία θα πάρεις και άλλη μία για sli.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη κάρτα αν πάτε στην μεγέθυνση γράφει στο κουτί ότι είναι PCI-Express 2.0 στα χαρακτηριστικά όμως αναφέρεται PCI Express 16x δλδ PCI Express 1.

Τι από τα δύο ισχύει;; Το ίδιο γράφει και σε άλλες 8800GT στο πλαίσιο αν πατήσεις μεγέθυνση...

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησα και εγω χτες μια mushkin. 140 ευρω για overclocked καρτα(675/1685/950) με custum cooling και pcb και δωρο μπλουζακι και usb stick πιστευω ειναι πολυ καλα. Μαλιστα τα drivers ηταν στο usb stick μαζι με το gpuz και το rivatuner!!!

Δεν προλαβα να δοκιμασω ποσο ψηλα φτανει, αλλα φοραει μνημες hynix που με μια πρωτη δοκιμη τρεξαν 3dmark06 χωρις artifacts στα 1100!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.