Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Mε βάζεις σε σκέψεις τώρα. Mushkin ή ECS??? :hmm: Και επειδή θα παίξω με νερό, προβληματίζομαι. Η ESC έχει ψυκτράκια παντού ενώ η Mushkin είναι εντελώς γυμνή, μήπως σε συχνότητες μεγαλύτερες έχει ζόρια? Τον πυρήνα δεν τον έχεις ανεβάσει καθόλου?

Νέα χαμηλότερη τιμή για 8800gt: Twintech 8800gt @ 130 eurozzzzzzzz.... Tzampa πράμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, δοκιμασα λιγο την καρτα. Καταρχην το cooler της mushkin ειναι αισχρο. Με το ζορι κρατα την καρτα στους 75 βαθμους με τα στοκ ρολογια της. Ετσι μονο στα 700core/1735shader ειναι σταθερη, αλλα χτυπαει 80αρια. Οι μνημες απο την αλλη δεν εχουν σταματημο. Ειναι ηδη στα 1150 και ειναι κρυες κρυες. Συντομα θα του φορεσω μια ζαλμαν να δω αν θα παω πιο πανω σε core. Οριστε και ενα προχειρο σκορ σε Vista.

post-92-1416073507,4082_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mε βάζεις σε σκέψεις τώρα. Mushkin ή ECS??? :hmm: Και επειδή θα παίξω με νερό, προβληματίζομαι. Η ESC έχει ψυκτράκια παντού ενώ η Mushkin είναι εντελώς γυμνή, μήπως σε συχνότητες μεγαλύτερες έχει ζόρια? Τον πυρήνα δεν τον έχεις ανεβάσει καθόλου?

Νέα χαμηλότερη τιμή για 8800gt: Twintech 8800gt @ 130 eurozzzzzzzz.... Tzampa πράμα!!!

Εγω την ECS εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την καρτα και με τιν τρομερη ψυξη της!Απλα εβαλα δυο 9,2αρια fans

17hpjj4g7mz1wevebd7q.jpg

Το συστημα ειναι αρκετα απλο αλλα παιζω αρκετα καλα τα παντα τερμα και παγος!

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρηγγειλα και εγω την 8800GT της Mushkin παρεα με την VF1000 της Ζαλμαν, 140 η καρτα + 32 η ψυχτρα συνολο 172ε, τρομερη value for money αποδοση... Αν κλοκαρουν κιολας οι μνημες οπως λεει ο Daidalos , παρεα με την Zalman και τα ψυχτρακια της θα'χουμε παρτυ... Με το συστημα της υπογραφης θα την δοκιμασω, πιστευω ενα 12ρι το'χω ανετα στο '06...

Link to comment
Share on other sites

σε galaxy με λιγο ψαξιμο εχω 710 και 1103

το jumperaki σε ποια θεση παει για να αυξησω τη ταση? εκει που ειναι το βελακι?

επισης το shader αξιζει να το ελεγχω χωρια η ειναι οριακα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.