Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply
τελικά η ecs φένετε οτι πάει σε σχέση με της άλλες υλοποιήσεις πολύ καλύτερα ετσι δεν είναι;Δεν ξέρω βέβαια για της galaxy που λόγο των 2χ6pin φτάνουν κοντά η πιο πάνω απο την ecs.Σύγουρα παίζει ρόλο το κομάτι αλλά αν έχει κάπιος παραδείγματα ας απαντήσει.

Mεχρι στιγμης ολες (ή σχεδον ολες) οι 8800GT της ECS που εχω δει/ακουσει/διαβασει, "πετανε"... Με αποκορυφωμα το διαμαντι του dubber :T:

Ανταλλαζουμε? :p

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που έχω καλό κομμάτι και δεν το αξιοποιώ με καναν καλό επεξεργαστή :) Ανταλλάζω τη δικιά μου με μια άλλη ECS και εναν Quad, αντε ένα 8400 στην χειρότερη, χωρίς να θέλω επιπλέον λεφτά :p

Link to comment
Share on other sites

Ειχε τυχει σε μελος γι' αυτο το λεω.

Και σε εμένα την ίδια με τον Hurin έδωσαν και όχι αυτήν που φαίνεται στο site τους. Για όποιον ενδιαφέρεται δεν έχει ενσωματωμένο hdmi.

Αν πάω να πάρω έναν αντάπτορα από dvi σε hdmi σαν αυτόν http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977523&product=948608 θα έχω κανένα πρόβλημα με την ποιότητα της εικόνας; (ενδιαφέρομαι να συνδέσω το pc με μία 32άρα τηλεόραση της Samsung).

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα την ίδια με τον Hurin έδωσαν και όχι αυτήν που φαίνεται στο site τους. Για όποιον ενδιαφέρεται δεν έχει ενσωματωμένο hdmi.

Αν πάω να πάρω έναν αντάπτορα από dvi σε hdmi σαν αυτόν http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977523&product=948608 θα έχω κανένα πρόβλημα με την ποιότητα της εικόνας; (ενδιαφέρομαι να συνδέσω το pc με μία 32άρα τηλεόραση της Samsung).

λογικα κανενα αλλα δεν θα εχουμε ηχο απο τα ηχεια της tv.

για αυτο θελω native hdmi που να περναει και ο ηχος μαζι με την εικονα απο το ενα καλωδιο(hdmi)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδες εβαλα πανω στην evga μου,την accelero s1 rev.2 ,αλλα τα ατιμα τα heatsink δεν τα βλεπω να εχουν κολησει καλα..υπαρχει καποια παστα(ή ταινια διπλης οψης) που μπορω να βαλω να τα κολλησω καλυτερα?

εχει δοκιμασει κανεις σταθεροτητα χωρις heatsinks στα VRM's ??

απο temps

stock idle (fan 38%) 59 C---------accelero idle (+9αρι φανακι της πλακας @5V) 42 C

stock load (fan 80%) 70 C---------accelero load (+9αρι φανακι της πλακας @5V) 55 C

room temp 30 C

case temp 36 C (πρεπει να αλλαξω τα ψοφια 12αρια μπρος-πισω διοτι βραζει..ακου 36 βαθμους..)

stressing vga with GPU Caps Viewer

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εβαλα πανω στην evga μου,την accelero s1 rev.2 ,αλλα τα ατιμα τα heatsink δεν τα βλεπω να εχουν κολησει καλα..υπαρχει καποια παστα(ή ταινια διπλης οψης) που μπορω να βαλω να τα κολλησω καλυτερα?

εχει δοκιμασει κανεις σταθεροτητα χωρις heatsinks στα VRM's ??

απο temps

stock idle (fan 38%) 59 C---------accelero idle (+9αρι φανακι της πλακας @5V) 42 C

stock load (fan 80%) 70 C---------accelero load (+9αρι φανακι της πλακας @5V) 55 C

room temp 30 C

case temp 36 C (πρεπει να αλλαξω τα ψοφια 12αρια μπρος-πισω διοτι βραζει..ακου 36 βαθμους..)

stressing vga with GPU Caps Viewer

μπορεις να αγορασεις απο eshop το adhensive που εχει για αυτη τη δουλεια(αλλιως μια σταγονα logo στην ακρη + AS5)

σταθεροτατη (τουλαχιστον σε εμενα) σε 700 core και λοιπα κλοκια για πανω απο μηνα.

με 12αρη ομως.

πολυ καλα εισαι απο temps.

αλλαξε το φανακι οποτε μπορεσεις με κανενα ρυθμιζομενο 12αρη(η 2 9 αρια ,η 2 12αρια,η 1 9αρη + 1 12αρη.

οπως γουσταρεις.

η καρτα με το accelero ειναι ονειρο.

χθες απο βαρεμαρα και μονο ξηλωσα το accelero και ξαναεβαλα το στοκ.

ναι η καρτα ειναι πανεμορφη ετσι(XFX γαρ),ναι η καρτα ειναι one slot.

αλλα ιδου αποτελεσματα

accelero + 2 χαμηλοστροφα XILENCE 9αρια+ coolerακια στα VRM:

98000240yg0.th.jpg

stock ψυξη με το φαν στο 100%!!!!

43003446sx2.th.jpg

και ναi το ξερω .οι σκληροι δισκοι καβουρδιζονται σαν ελληνικος στην χοβολη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εβαλα πανω στην evga μου,την accelero s1 rev.2 ,αλλα τα ατιμα τα heatsink δεν τα βλεπω να εχουν κολησει καλα..υπαρχει καποια παστα(ή ταινια διπλης οψης) που μπορω να βαλω να τα κολλησω καλυτερα?

εχει δοκιμασει κανεις σταθεροτητα χωρις heatsinks στα VRM's ??

απο temps

stock idle (fan 38%) 59 C---------accelero idle (+9αρι φανακι της πλακας @5V) 42 C

stock load (fan 80%) 70 C---------accelero load (+9αρι φανακι της πλακας @5V) 55 C

room temp 30 C

case temp 36 C (πρεπει να αλλαξω τα ψοφια 12αρια μπρος-πισω διοτι βραζει..ακου 36 βαθμους..)

stressing vga with GPU Caps Viewer

Η δικιά μου twintech φόραγε τη reference ψύκτρα της nvidia και έφτανε από 57 idle +20 load,

φούρνος η καρτούλα.

Τώρα με την accelero είμαι 41 idle +10 load με ένα 12αρι και ένα 8αρι να τη φυσάνε.

Μια ζαλμαν vf900 που είχα και δοκίμασα μου έδινε σε load 62+ βαθμούς.

Τα heatsinks κι εμένα μου ξεκόλαγαν και βαρέθηκα να τα κολήσω.

Για τα λεφτά που έχει απλά :worship:

Link to comment
Share on other sites

Nephilim

μηπως αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808006

ποιο adhesive εννοεις? εγω βλεπω μονο thernal paste products...καποιο link?

ξερουμε αν μπορω να βρω καπου 3M thermal pads ?

(ειμαι Πατρα ..μην μου πειτε στουρναρη:whistling ?)

Link to comment
Share on other sites

Nephilim

μηπως αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808006

ποιο adhesive εννοεις? εγω βλεπω μονο thernal paste products...καποιο link?

ξερουμε αν μπορω να βρω καπου 3M thermal pads ?

(ειμαι Πατρα ..μην μου πειτε στουρναρη:whistling ?)

λεω για αυτο:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650431

δυστυχως οπως βλεπω ειναι εξαντλημενη!

-κριμα και ηθελα και γω ενα σωληναριο:whistling-

Πατρα ε?

πριν αρχισει η εξεταστικη θα ταν φαση να SLI-αζαμε τιποτα:fun:

3Μ δεν εχω βρει καπου στο εμποριο.

EDIT:

κοιταξε αυτo:

http://www.pc-store.gr/product_details.php?category_id=44&item_id=519

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.