Jump to content



nVidia 8800 GT


godslayer1416003205

Recommended Posts

Nephilim να σε ρωτήσω κάτι; Πώς έδωσες 1.2V μέσω NiBiTor;

Εμένα στο 4.1 μέχρι 1.1V έχει επιλογές...

Η default τάση της 8800GT ποια είναι;

πας στο Tools>Voltage Table Editor>και στο entry 4 με VID 03 ανεβαζεις την τιμη απο 1.1 που εχει σε 1.2.

Πατας οκ και στο εμφανιζει και σε VID mode και σε exact mode!

default ,αν δεν κανω λαθος ,ειναι 1.05 v.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply
Είμαι λίγο busy αυτές τις μέρες, δουλεύω 3 δουλειές μαζί με αποτέλεσμα να έχω ελάχιστο χρόνο για δοκιμές, συν ότι ξαναπέρασα λειτουργικό και αυτή τη στιγμή είμαι σε clean περιβάλλον, άρα πρέπει να ξαναστήσω εργαλεία.

Εκτός όλων αυτών προβλέπεται την επόμενη εβδομάδα να είμαι απασχολημένος με κάτι πολύ καλό που ετοιμάζουμε για τον Λάμπη :) οπότε δεν ξέρω μέχρι πού θα πάει η βαλίτσα. Θα προσπαθήσω να δοκιμάσω όμως όταν μπορέσω για να μας φύγει η απορία.

τί τι είναι??? :p

γείτονας είσαι κ εσύ...

Link to comment
Share on other sites

any news from that?:wassat:

Αμε...Crash στο 3d :rant: αμα ανεβασω ρευματα λες να παει και αλλο ?

Την εριξα μετα στα 735 με τα ιδια shaders και μνημη απο τη φωτο και μου εβγαλε 400 λιγοτερο 3d αποτι με 735/1020/1850 :tomato:

Link to comment
Share on other sites

λογικο.

δωσε ρευμα.

πανευκολο ειναι.

Πως θα της δωσω ρευμα ??? απο το nibitor ? δεν ξερω και πολλα απο o/c σε καρτες :...:

Παλευω τωρα για τα 3915 στην CPU μπας και βγαλω κανα σκορι...θελει πολυ ρευμα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε γαμωτο... Επεξα 3d06 στα 3915 με 1.53 V σταθερα και η καρτα 735/1020/1850 και μου εβγαλε 14.897 ενω με 3600 στα 1.4 V και η καρτα 735/1020/1850 εβγαλα 14.620

Θα το σπασω...Κατι φτεει...:rant:

Τελος παντων...Ρευμα πως θα δωσω ? Απο που ?:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.