Jump to content



Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

Αν λες το ασπόμαυρο, δίπλα από το κοντραμπάσο, ναι είναι ηλεκτρική...

Επίσης το συνολικό κόστος ήταν μικρό... Τα υλικά που χρησιμοποιήθηκαν (αν εξαιρέσουμε τα όργανα και τον εξοπλισμό τα οποία τα μαζεύω τα τελευταία 15 χρόνια) είναι πολύ φθηνά... Τις μελαμίνες τις παρήγγειλα κομμάτια και τα συναρμολόγησα μόνος μου, αφού μέτρησα τις διαστάσεις και μου κόστισαν περίπου 250 ευρώ... το γραφείο με την καρέκλα τα πήρα από ικέα και κόστισαν 50 (αν θυμάμαι καλά) και 25 ευρώ αντίστοιχα... τα rgb κόστισαν $25 με τα μεταφορικά από ebay... οθόνη και pc από περισσευούμενα, αλλά περιμένω να μου έρθει ένα case για το rack, το οποίο και αυτό το βρήκα πολύ φθηνά από Αγγλία (μισή τιμή με τα μεταφορικά απ' ότι το πουλάνε εδώ)...

Link to comment
Share on other sites

- Γιατί οι μπασίστες δεν παίζουν κρυφτό;

- Γιατί κανείς δεν θα τους ψάξει!

-Ποιός κάνει παρέα με μουσικούς?

-Ο μπασίστας!!

:fun:

Πέρα απ' την πλάκα πολύ καλό και το γραφείο και το υπόγειο...:T::T:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jaco, Warwick δεν είναι τα δύο στη μέση; :drool: Μπασάρες mate! :T: Είχα κ γω ένα Corvette Standard.

Ναι, φαίνεται και από σχήμα του κεφαλιού του...

- Γιατί οι μπασίστες δεν παίζουν κρυφτό;

- Γιατί κανείς δεν θα τους ψάξει!

-Ποιός κάνει παρέα με μουσικούς?

-Ο μπασίστας!!

-Ποια είναι η χειρότερη ευχή για έναν ντράμερ (ή μπασίστα)...?

-Κακό-χρονο να' χεις...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε σαν το κύριο επάγγελμά μου, μετά έγινε απλά χόμπι και πλέον έχω συνταξιοδοτηθεί από την ενεργό δράση και απλά μελετάω, ηχογραφώ και παίζω με φίλους... βλέπεις το σκυλορόκ και το σκυλοπόπ δεν το σηκώνει ο οργανισμός μου και ο κόσμος που βγαίνει και ξοδεύει σηκώνει μόνο τέτοια... οπότε έγινα ηλεκτρονικός... :hehe:
:offtopic2:να προσθέσω και τα κάπως πιο νέα είδη: σκυλοtrance, σκυλοhouse,

σκυλοhiphop/rap, σκυλοsoul κλπ :offtopic2:

Έχει ξεφύγει όντως η κατάσταση! Αν και τα τελευταία δυο χρόνια έχει αρχίσει και δυναμώνει καλή alternative σκηνή στην Ελλάδα! :T:

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτό κι από το (άβολο) γραφείο μου, όσο είναι ακόμη σε αυτήν την κατάσταση.

Κααααααααααααποια στιγμή, το σύστημα θα μετακομίσει σε μεγαλύτερο και καλύτερο γραφείο, αρκεί να βρώ την όρεξη να το κάνω :weep:.

post-6455-1416075133,7191_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jaco τα μόνιτορ ηχεία που έχεις, ποια είναι ακριβώς;

Τα MS-40 της behringer είναι... ενεργά και flat ηχεία για mixing...

Η οθόνη πρέπει να είναι αυτή

Όντως, ΤΝ οθόνη του κιλού μεν, αλλά την δουλειά της την κάνει τέλεια... (είσαι γατόνι, από την φωτογραφία δεν μπορώ να την καταλάβω :p)

Έγινε επεξεργασία από Jaco
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.