Jump to content



Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

εγώ που έχω μια δερμάτινη με ανάκληση από ΙΚΕΑ, μου έχει διαλυθεί το δέρμα, οπότε δεν ξαναπαίρνω δερμάτινη

Ανάκλιση :p

Δεν ειναι Sony Vaio η καρέκλα:p

Στην χρώσταγα, sorry για το o/t... :p:P

Link to comment
Share on other sites

Έχω δερμάτινη καρέκλα με ανάκληση, αγορά προ 8ετίας από μια τοπική φίρμα της Θεσ/νίκης (μη ρωτάτε που - το κατάστημα μεταφέρθηκε και δεν μπορεσα να το ξαναβρώ για 2η αγορά), 60.000 δραχμούλες. Το δέρμα είναι ακόμη όπως την πρώτη μέρα.

Αυτές οι ψεύτικες που πουλάνε στα ikea και praktiker είναι πεταμένα λεφτά. Ότι πληρώνεις παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δερμάτινη καρέκλα με ανάκληση, αγορά προ 8ετίας από μια τοπική φίρμα της Θεσ/νίκης (μη ρωτάτε που - το κατάστημα μεταφέρθηκε και δεν μπορεσα να το ξαναβρώ για 2η αγορά), 60.000 δραχμούλες. Το δέρμα είναι ακόμη όπως την πρώτη μέρα.

Αυτές οι ψεύτικες που πουλάνε στα ikea και praktiker είναι πεταμένα λεφτά. Ότι πληρώνεις παίρνεις.

Δεν την βγάζεις μια φωτογραφία να πάρουμε μια ιδέα ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω δερμάτινη καρέκλα με ανάκληση, αγορά προ 8ετίας από μια τοπική φίρμα της Θεσ/νίκης (μη ρωτάτε που - το κατάστημα μεταφέρθηκε και δεν μπορεσα να το ξαναβρώ για 2η αγορά), 60.000 δραχμούλες. Το δέρμα είναι ακόμη όπως την πρώτη μέρα.

Αυτές οι ψεύτικες που πουλάνε στα ikea και praktiker είναι πεταμένα λεφτά. Ότι πληρώνεις παίρνεις.

πεταμένα λεφτά δεν είναι όταν με 50-60 ευρώ σου βγάζει 2-3 χρόνια ΑΝΕΤΑ :D

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είσαι επηρεασμένος από τους Η/Υ που τους αλλάζεις κάθε λίγο.... :rolleyes:

μα με τα λεφτά που έδωσες εσύ, εγώ έχω αλλάξει 2-3 καρέκλες!

άσε που δε χαλάνε στα 4 χρόνια σίγουρα μιας και έχω μία και αν δεν τη χρησιμοποιώ εγώ, τη χρησιμοποιεί άλλος.

4 χρόνια non-stop καθίσια με 55 ευρώ :worship:

Link to comment
Share on other sites

Η υπόθεση καρέκλα-τιμή είναι πολύ περίπλοκη. Στην ακριβή καρέκλα μπορεί να πληρώσεις τη μάρκα, το σχέδιο, το χρώμα, το υλικό και στην τελική αν εξαιρέσεις αυτά να είναι τόσο ανατομική και άνετη όσο μια άλλη καρέκλα με τα μισά λεφτά. Ούτως η άλλως, οι καρέκλες μαζικής παραγωγής φτιάχνονται με βάση ένα "πρότυπο σώματος" ώστε λίγο πολύ να ανταποκρίνεται στο σωματότυπο των περισσοτέρων ανθρώπων. Εγώ είχα πάρει από τα praktiker μια καρέκλα 60€ πριν 6-7 χρόνια και κρατάει μια χαρά. Ίσως αν έδινα 300€ να έπαιρνα κάτι πολύ καλύτερο αλλά επειδή είμαι 1.98 θα είναι λίγο δύσκολο να βρω καρέκλα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ φτιαγμένη στα μέτρα μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν καθόμουν ακριβώς.Απλώς καθόμουν και πήρα την μηχανή πάνω από το γραφείο και πήγα προς τα πίσω και σηκώθηκα να βγάλω φωτογραφία, εεεε και δεν έβαλα την καρέκλα μπροστά.Αλλά για να μην κάθομαι και λέω όλο αυτό έγραψα ότι καθόμουν.Πάντως μπράβο για την παρατηρητικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κρέμασμα τι εννοείς από τον τοίχο;Όπως βλέπεις την εικόνα τα 2 πίσω ηχεία ειναι τα ακριανά μόνο που το 1 δεν φαίνεται γιατί είναι αριστερά μέσα στην βιβλιοθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως υπαρχει κανα συστημα αυτοκολλητο για τα ηχειακια, γιατι να καθεσαι τωρα να δινεις δικαιωματα στον ιδιοκτητη για ενα ριμαδο5.1 δεν αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κρέμασμα τι εννοείς από τον τοίχο;Όπως βλέπεις την εικόνα τα 2 πίσω ηχεία ειναι τα ακριανά μόνο που το 1 δεν φαίνεται γιατί είναι αριστερά μέσα στην βιβλιοθήκη.

Ναι αυτά τα δύο ηχεία πρέπει να τα έχεις πίσω σου για να έχεις surround ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.