Jump to content



Maximus formula προβλημα.


giorgos th.

Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Eτσι ειναι ναι..οταν στρωσει το Bios και σταθεροποιηθει λιγο,η μητρικη θα ειναι φυσεκι.....

@tifozi με τι διαιρετη στις μνημες σου κολλαει τον τελευταιο καιρο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1

Πωλείται ή ανταλάσετε με DFI P35 :p

μή βιάζεσαι :)

η δικιά μου έφυγε για RMA στις 4 μέρες!

ελπίζω να είχα πέσει σε ελαττωματικό κομμάτι.

θα μου κόψουν πιστωτικό και ελπίζω μέχρι να γυρίσω Αγγλία μετά τα xmas να έχουν φέρει την dfi x38 :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1

8x437 CPU, 266 Strap, μνήμες 4:5, 1090κάτι με 4-4-4-12 2.25V ή 5-5-5-15 2.25V

Οι μνήμες έχουν φτάσει άνετα 1125 με 2.3V & 4άρια με όλα τα subtimmings auto. http://www.thelab.gr/attachment.php?s=&postid=641292

αν το 4:5 το κανεις 1:1,5:6,2:3,3:4 δεν θα στο ξανακανει ποτε...:D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Teodor_ch

μή βιάζεσαι :)

η δικιά μου έφυγε για RMA στις 4 μέρες!

ελπίζω να είχα πέσει σε ελαττωματικό κομμάτι.

θα μου κόψουν πιστωτικό και ελπίζω μέχρι να γυρίσω Αγγλία μετά τα xmas να έχουν φέρει την dfi x38 :D

Γιατί τη γύρισες πίσω? Για το κόλλημα που δεν άναβε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th. [Σήμερα, στις 22:40] αν το 4:5 το κανεις 1:1,5:6,2:3,3:4 δεν θα στο ξανακανει ποτε...:D :D
Αυτό το "ποτέ" με φοβίζει :p

Αλλάζοντας strap σε 333 ή 400 δεν θα παίζει πιο "αργά" ?

Link to comment
Share on other sites

να σου πω,επειδη βαρεθηκα να ψαχνω αλλο και επειδη με τα τοσα restarts του Χ38 θα πεταξω ολους τους δισκους στα σκουπιδια,το αφησα 2:3 για 24/7 που δεν κανει το παραμικρο και τελος...μικρο το κακο...

θα παω αυριο Πλαισιο να παρω ενα 533 στικακι να το εχω και καβατζα για τυχον ιδια θεματα και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παντως σχετικα με τα προβληματα Vdimm&Ram που αναφερατε μου φαινεται πολυ λογικο που στα πολυ προσφατα βιος τουλαχιστον των χ38 μητρικων Asus, το Vdimm δουλευει μονο στο auto...αλλιως no boot...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1 [Σήμερα, στις 01:12] -> Θα το δοκιμάσω, φαντάζομαι με 5άρια μόνο στα 1160.
Είναι πιο "γρήγορο" με 4αρια και 4:5 (970Μhz) αντί για 5αρια και 2:3 (1160Μhz).
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.