Jump to content



Maximus formula προβλημα.


giorgos th.

Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

AN7 με τι ρυθμίσεις έπιασες τόσο 550+;

Δοκίμασα με διαιρέτες κλπ και έπαιξα στα 530...απλά η μητρική θέλει από τα 500 και πάνω

αλλαγή του performance level για να μη βγάζει λάθη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spyrus [Σήμερα, στις 14:06]

Μόνο τα μικρούλια έκανα στα 530 αλλά θα τεστάρω να σου πω

Κοψε multi και δωσε παραπανω .

Αν δεις οτι μασαει , δοκιμασε μονο απο memtest DOS . Επισης , κανε και μια δοκιμη με κλειστο USB & 10FSB επανω . Ψαξε μηπως εχει καμμια ασταθη περιοχη fsb.

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από 4-5 εβδομάδες σταθερής λειτουργίας και μετά από διακοπή ρεύματος (δεν έχω ups αλλά μόνο σταθεροποιητή τάσης) μου έκαψε μία από τις δύο Team Xtreem DDR2 2GB (2X1GB) PC9600 1200MHZ. Τις έδωσα εχθές στο eshop και περιμένω! :dots:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Προεπιλογή προβλημα ? μαλλον με το eshop

το λοιπον ξεκιναω την ιστορια μου! αγορα στις 13-05 μιας asus maximus formula με πολλα αλλα παρελκομενα απο το γνωστο καταστημα. μονταρισμα στο σπιτι , ολα καλα εσβησε το pc κατα την εγκατασταση win xp , πηρε μετα μπρος και το βραδυ κατα την εγκατασταση παιχνιδιου εσβησε ξανα. ξεμονταρισμα απο την αρχη και αφου εβγαλα cpu ειδα οτι στην βαση ηταν στραβομενο ενα πικνωτακι , αν το λεω καλα . παω σημερα στο καταστημα , μου λενε οτι θα το δουνε τεχνικοι,το βλεπουνε μας λενε οτι εφταιγε το bios κανουν αναβαθμιση,εμεις ζηταμε να αντικατασταθει ,λενε οχι κανενα προβλημα δεν θα εχει.το περνουμε ,δεν βλεπουλε κατω απο το πλαστικο της βασης τι επικτρατει.ερχομαστε σπιτι,βγαζουμε το πλαστικο και μας μενει στο χερι το πρωην στραβο πυκνωτακι.παμε παλι πισω.μου σου ξου.δεν το καληπτει η εγγυηση με δοσεις πολλης ειρωνιας και οτι θα παει στην αντιπροσωπια να μας απαντηση αυτη αν το δεχεται μεσα στην εγγυηση!!!! απο που να αρχισω κ απο που να τελειωσω τις φωνες??

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε φιλε, σε αυτα τα πραγματα το παιζεις ασχετος και οτι πρωτη φορα βλεπεις υπολογιστη στην ζωη σου! Μονος σου εβγαλες τα ματακια σου μου φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.