Jump to content



Ποιος είναι ο ISP σας?


Cube8

Σε ποιον ISP είστε συνδρομητής ADSL?  

236 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Cube8

ADSLgr: Γιατί δεν πιάνω 24Mbps?

Τα έχω υπόψιν όσα λέει το άρθρο φίλε μου. Δεν πρέπει όμως να γίνουν κάποιες διορθωτικές ενέργειες επί του θέματος από τη Forthnet ή τον ΟΤΕ (δεν ξέρω ποιος είναι αρμόδιος)?

Πριν βάλω τη σύνδεση, είχα μιλήσει με την εταιρεία και τεχνικός μου είχε πει ότι έχω πολύ καλή γραμμή και θα συγχρονίζω πάνω από 16 Mbps...

Ε οκ εγώ συγχρονίζω σε κάτι λιγότερο από 12 και πληρώνω για 24...

Κατανοώ ότι οι εταιρείες δηλώνουν ξεκάθαρα ότι φτάνει ΕΩΣ 24 Mbps, αλλά το να έχω τη μισή ταχύτητα από αυτή που υπόσχονται είναι απαράδεκτο (πόσω μάλλον για αυτούς που πιάνουν πολύ λιγότερα, δηλ. 5-6 Mbps).

Link to comment
Share on other sites

@nickstamat

Δώσε βάση στους κύριους λόγους που δε συγχρονίζεις στα 24:

1. είτε είσαι πολύ μακριά από το DSLAM

2. είτε έχεις χάλια καλωδίωση από το σπίτι μέχρι το DSLAM

3. είτε και τα 2.

’ρα οι μόνες λύσεις είναι να σου βάλουν οπτικές ίνες ή να αλλάξουν τα χάλκινα καλώδια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Cube8

@nickstamat

Δώσε βάση στους κύριους λόγους που δε συγχρονίζεις στα 24:

1. είτε είσαι πολύ μακριά από το DSLAM

2. είτε έχεις χάλια καλωδίωση από το σπίτι μέχρι το DSLAM

3. είτε και τα 2.

’ρα οι μόνες λύσεις είναι να σου βάλουν οπτικές ίνες ή να αλλάξουν τα χάλκινα καλώδια.

Ε αφού είμαι 2,5-3,0 χιλιόμετρα από το DSLAM... Τι στο διάολο, έχει και πιο κοντά μου νομίζω...

Τεσπα, όλο λέω ότι θα πάρω τηλέφωνο να τους πρήξω λιγάκι μπας και γίνει κάτι, αλλά το ξεχνάω...

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 2 χρόνια είμαι συνδρομητής της Forthnet. Ξεκίνησα με 384, μετά πήγα στο 1μβ και στον διπλασιασμό πήγα στα 2 μβ.

Απο προχθές είμαι στον Οτε και περιμένω να αναβαθμιστεί η γραμμή στα 24 μβ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blkik [Σήμερα, στις 16:32]

Tellas πλέον

Wind και tellas έπρεπε να τα βάλεις σε ένα γιατι έχει γίνει η συγχώνευση

Σοβαρά? Δεν το ήξερα. :T:

Θα ενημερώσω έναν moderator.

thx!:T:

Δεν είπε τίποτα κανένας μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

otenet μεχρι την περασμενη Παρασκευη οποτε και κοπηκε..Αναμενω την αναβαθμιση στα 24 του ΟΤΕ..Το εξαμηνο που την ειχα παντως εμεινα υπερ-ευχαριστημενος τοσο απο τη συνδεση οσο και απο την τηλεφωνικη τους υποστηριξη/τηλεφωνικο κεντρο...

Απο εμενα παιρνουν 9/10 :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bkbilly

Πολύ γρήγορο ίντερνετ 24mbps με την μόνη διαφορά το οτι αντί να κατεβάζω με 3000, κατεβάζω με 1500.

ναι αλλα δεν μας λες ουτε ποιον ISP εχεις ουτε σε τι ταχυτητα συγχρονιζει η γραμμη σου...:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.