Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Καλα τα λες, κ αλλα προιοντα του ειναι σε λογικες τιμες ειδκα αν λαβεις υποψιν το κοστος των μεταφορικων, ειναι ομως μερικα που τα δινει σχεδον σε διπλασια τιμη!

Μακαρι να συνεργαζοταν (δεν ξερω αν συνεργαζεται!) κ το Eworld με την Bitspower! Delivery next day κ τιμες Ευρωπης...

Link to comment
Share on other sites

Για bitspower και koolance που δυσκολα βρισκεις. ειναι μια χαρα....Το bitspower d5 mod kit που το εφερα απεξω 51+24 μεταφορικα το εχει 60 ευρω. κατι fittings της koolance που τα χα πάρει 5,80 πριν 3 χρονια απο ελλάδα τα έχει 5,07...μια χαρα...Εχει επιλέξει ακριβές εταιρείες να φέρει και μου κάνει εντύπωση..Δε λέτε πάλι καλά που θα ασχοληθει και καποιος άλλος στην Ελλάδα με υδρόψυξη να έχουμε εναλλακτικές. Αντε να κουνηθεί κάτι σε αυτή τη χώρα....

Όλο το παιχνίδι θα παιχτεί στην ταχύτητα της εξυπηρέτησης, γιατί αν έχω καταλάβει καλά δεν έχει στοκ και τα κάνει backorder όλα. Αν παίρνει κάνα μήνα η όλη διαδικασία δεν ξέρω κατά πόσο θα προχωρήσει. Όπως και να χει οι λύσεις watercooling γίνονται όλο και ποιο Mainstream ή είναι η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κλεισω ευχαριστα το θεμα σχετικα με το eWorld,... Eworld Ο κόσμος της Πληροφορικής

Μολις μου τηλεφωνησε ο Γιαννης (eWorld), οπου μου εξηγησε πληρως την κατασταση που προεκυψε με τον server host του καταστηματος του κ μου εδωσε λεπτομερειες σχετικα με την παραγγελια μου, την οποια θα παραλαβω αυριο! :T:

Σε αντιθεση με αυτα που εξεφρασα παραπανω κ ανεφερα κ στον ιδιο, θα ηθελα να πω, πως ο χρονος που μου διεθεσε απο μονος του, προκειμενου να μου εξηγησει την κατασταση αλλα κ το γενικοτερο ενδιαφερον κ συνεπεια που εδειξε με εξεπληξαν ευχαριστα. :)

Ταυτοχρονα χαρηκα, οταν ουσιαστικα μου ειπε πως μπορω να παραγγειλω σχεδον ο,τι θελω σχετικο με το αντικειμενο ακομα κ αν δεν ειναι διαθεσιμο στο site!

Επιτελους, καποια στιγμη να εχουμε κ εμεις στην Ελλαδα τη δυνατοτητα να χαρουμε ενα σοβαρο watercooling shop, απο το οποιο θα μπορουμε να αγοραζουμε αυτα που θελουμε χωρις τα υπερογκα εξοδα αποστολης του εξωτερικου κ παραληλα να νιωθουμε την ικανοποιηση πως με τα χρηματα μας στηριζουμε την Ελληνικη αγορα.

:crazy_pilot:

Επεσες και εσυ σαν εμενα πανω στην περιπτωση παντως ολα καλα, αλλωστε τι μπορουσε να κανει.

Αυτο με τις παραγγελιες και εκτος site ειναι τσεκαρισμενο?

Εμενα προσωπικα καποια πραγματα που τον ρωτησα τι μπορουμε να κανουμε μου ειπε οτι θα φερουν και αλλα προϊοντα που θα καλυπτουν τις αναγκες μου.

Και τελος να πω παλι ενα μεγαλο μπραβο στο Eworld που ακομη και σε αυτους τους δυσκολους καιρους μπορει και μας εξυπηρετει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να ζωντανέψουμε το thread αλλά και να ευχαριστήσω αυτούς που βοήθησαν.

Δεν έχω τελειώσει βέβαια και έχω πολύ δρόμο να κάνω ακόμα αλλά η δομή της υδρόψυξης στήθηκε και δεν σκέφτομαι να την αλλάξω άλλο.

attachment.php?attachmentid=57211&stc=1&d=1373134541

Μένω να βρώ black matte κυλινδρικό tank. Aquatuning λένε θα φέρει Σεπτέμβρη με ήδη 3 αναβολές στην παραλαβή.

LED στο reservoir γιατί είναι πολύ σκούρο έτσι.

Ακόμα δεν έχω ξεκινήσει το sleeving στα extensions και όχι μόνο.

Να βρώ τι θα κάνω με την full cover gtx 285 που μου κάνει coil whine

Λευκούς ανεμιστήρες.

Να τρυπηθεί το fill port.

Plexy πλαϊνό (είτε full plexy είτε κομμένο πλαϊνό. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα). Ίσως βάλω και στις δύο πλευρές plexy και μεταφέρω κουμπιά usb κλπ πάνω στο πλάϊ.)

Ευχαριστώ για την βοήθεια-πληροφορίες-χρόνο και υλικά που μου δάνεισαν μέχρι να αποφασίσω πώς και τι.

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]

[MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION]

[MENTION=5811]junior-21-[/MENTION]

post-10170-1416077535,3124_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το "παιδί θαύμα" σου. Αν παίξεις με full πλαινο παράθυρο βάλε και ενα κομματάκι plexi στο PSU cage και θα είσαι βασιλικότερος του βασιλέως.

Τι pump έχεις; Δεν την έχω ξαναματαδεί :T:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10170]swatoner[/MENTION]

Καταπληκτική υδρόψυξή αλλά ο G1610 χρειάζεται πραγματικά, τo έχεις υπερχρονισμένο;

Είμαι πραγματικά περίεργος.

Είτε έτσι είτε αλλιώς μου αρέσει.:magic:

Link to comment
Share on other sites

Όταν τελειώσω με το case και βρώ τα λεφτά θα μπεί 3770 non K.

Η υδρόψυξη είναι για θέμα θορύβου και hobby :D

Πώ πω αυτά τα ψευτό extensions connectors χαλάνε δε βγαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν σε χαλάει στο οτι φαίνονται, με το παράθυρο (800D) δεν φαίνονται. Κάπως έτσι, τα έχω βάλει κυρίως για να βλέπω τι γίνεται μέσα. Με την εμφάνιση δεν έχω ιδιαίτερα σκαλώματα, αυτό που με ενδιαφέρει είναι κυρίως ο θόρυβος (και η απόδοση φυσικά, αλλά πρώτα ο θόρυβος).

elec77.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά κοίτα, είναι σχεδόν σίγουρο οτι θα δείχνει καλύτερα με ledoταινία απλά βαριέμαι να ασχοληθώ για κάτι τέτοιο :D

Ασε που δεν θέλω και πολύ φως, γιατί κοιμάμαι στο δωμάτιο και το pc μερικά βράδια μένει ανοικτό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω θέμα κόλλημα με το φως. Κ ας μη το τα έχω στο δωμάτιο. Έβαλα στο ένα διακόπτη κ στο άλλο από τον fan controller τα κλείνω τελείως. Το βλέπω να βγάζω τον διακόπτη στο prodigy και να το βάζω στο fan controller και αυτό όμως.

*GNex*

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για να ζωντανέψουμε το thread αλλά και να ευχαριστήσω αυτούς που βοήθησαν.

Δεν έχω τελειώσει βέβαια και έχω πολύ δρόμο να κάνω ακόμα αλλά η δομή της υδρόψυξης στήθηκε και δεν σκέφτομαι να την αλλάξω άλλο.

attachment.php?attachmentid=57211&stc=1&d=1373134541

Μένω να βρώ black matte κυλινδρικό tank. Aquatuning λένε θα φέρει Σεπτέμβρη με ήδη 3 αναβολές στην παραλαβή.

LED στο reservoir γιατί είναι πολύ σκούρο έτσι.

Ακόμα δεν έχω ξεκινήσει το sleeving στα extensions και όχι μόνο.

Να βρώ τι θα κάνω με την full cover gtx 285 που μου κάνει coil whine

Λευκούς ανεμιστήρες.

Να τρυπηθεί το fill port.

Plexy πλαϊνό (είτε full plexy είτε κομμένο πλαϊνό. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα). Ίσως βάλω και στις δύο πλευρές plexy και μεταφέρω κουμπιά usb κλπ πάνω στο πλάϊ.)

Ευχαριστώ για την βοήθεια-πληροφορίες-χρόνο και υλικά που μου δάνεισαν μέχρι να αποφασίσω πώς και τι.

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]

[MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION]

[MENTION=5811]junior-21-[/MENTION]

Πολύ όμορφο το αποτέλεσμα. Ακόμα και αν δεν το έχεις τελειώσει. Όπως και πολύ "καθαρές" οι γραμμές της υδρόψυξης. Ήθελα να σε ρωτήσω πως κατάφερες αυτό το χρώμα. Είναι από τους σωλήνες ή από το υγρό;

Σ'εμένα είναι tygon με μπλε υγρό(δεν θυμάμαι πιο) αλλά μετά από λίγες μέρες έγινε θαμπό και δεν φαίνεται καθόλου ότι είναι μπλε:weep:.

edit: Το υγρό είναι DP Ultra από aquacomputer

Έγινε επεξεργασία από morfeus
Link to comment
Share on other sites

My new Rig finished at last (Project Porto Leone, red or dead...)

8761-level-10-233level-10-233-8761.jpglevel-10-233-8761.jpg

More Pics. Who said Level 10 is not for enthusiast watercooling? 1x Phobya 400 xtreme rad with 2 bitfenix 200mm fans + 1x Alphacool 120 nice ,cool and quiet......

Έγινε επεξεργασία από Staba
Link to comment
Share on other sites

Η BMW είναι κουκλάρα τι να λέμε τώρα, οτι πληρώνεις παίρνεις. Να το χαίρεσαι το εργαλείο, πολυ καλη δουλειά.

Δεν είχα σκοπό να πάρω τόσο ακριβό κουτί αλλά

το πήρα μισοτιμής απο ένα μικρό τοπικό μαγαζί στο Πειραιά, έκλεινε (χρεωκόπησε) ο άνθρωπος και σκότωνε 2 Level 10 που είχε....Thanks

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.