Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

λαλαλα

όταν στα έλεγα εγώ εσύ έλεγες σιγά.

Ναι αλλα τα "νερα" θελω να τα αποφυγω απο το mobo.. Πες οτι γινεται κατι, να χρειαζεται να βγαζω τις βασεις του reservoir και το mobo, για να τα βγαλω εξω να δω τι παιζει?

Επισης, στο mobo ειναι 3 σημεια που θελουνε ψυξη, και αν βγαλω τα heatpipes πρεπει να ψυξω και τα 3.. Πονοκεφαλος!

Αν τωρα το PWM σηκωνει 80ρια, φαντασου αν το βαλω στη loopα του επεξεργαστη.. Ουτε τα 3600MHz μπορει να μην πιασω με τα temps αυτα.. (μιλωντας για 1200 στροφες παντα, παραπανω ακουγετε και δεν μου αρεσει.. Εκτος και αν τα μεγαλα temps ερχονται απο μη-καλη επαφη απο τα ψυκτρακια στη mobo και μπορεσω να το φτιαξω με παστες ή αλλες βιδες)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να το νεο μου project το οποιο περασε απο χιλιες γκαντεμιες και αφου ολα δουλευουν κομπλε ολα καλα!

1) http://img56.imageshack.us/img56/5504/p1010049ps4.jpg

2) http://img56.imageshack.us/img56/1208/p1010050wi3.jpg

Εχω μεσα 2 ψυγεια Black ice gtx 2πλα , ενα μπροστα και ενα κατω απο το τροφοδοτικο!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα ειναι, δεν γινεται πολυ χαμος.....βασικα πρεπει να παρω αλλο τανκ! Πολυ κουμουτρσα ειναι αυτο! Και εχω παρατηρησει οτι εαν δεν εχεις καλo air flow μετατρεπεται το καλοκαιρι σε θερμοφωρα!

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το project το τελειωσα. Να πω οτι πρωτη φορα στην ζωη μου κανω τοσα πολλα λαθοι στην υδροψυξη. Εχανα τουλαχιστον απο 4 σημεια νερο! Το τροφοδοτικο μου εκανε 2 φορες ΜΠΑΜ, η καρτα ηχου εγινε μουσκεμα, αλλα τελικα ολα παιζουν κομπλε και εν ωρα λειτουργιας ολα αυτα!

Το prozect τελειωσε τελικα και ολα ειναι μια χαρουλα!

sebastian παιδί μου τι κανεις?

θα πάρεις φωτιά την άλλη φορα με τις διαρροές ΌΛΟΙ ΛΈΝΕ ΌΤΙ το κύκλωμα το δοκιμάζουμε έξω από το pc για τυχόν διαρροές και μετά το τοποθετούμε μέσα.εσένα πολύ γρήγορο σε βρήκα και τα έκανες μούσκεμα

:-O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να το νεο μου project το οποιο περασε απο χιλιες γκαντεμιες και αφου ολα δουλευουν κομπλε ολα καλα!

1) http://img56.imageshack.us/img56/5504/p1010049ps4.jpg

2) http://img56.imageshack.us/img56/1208/p1010050wi3.jpg

Εχω μεσα 2 ψυγεια Black ice gtx 2πλα , ενα μπροστα και ενα κατω απο το τροφοδοτικο!

κάποια καλώδια όπως του ενός cooler που βλέπω πολύ τσίτα είναι δεν κανεις καμια modda για να το κανεις μεγαλύτερο?:D

όπως και του ρεύματος του cpu χωστό πουθενά μην είναι έτσι!!

και για να σε ρωτήσω...γιατί έχεις βάλει και τις 2 γέφυρες crossfire στις κάρτες?μια δεν έκανε?:boxed:

Link to comment
Share on other sites

ΌΛΟΙ ΛΈΝΕ ΌΤΙ το κύκλωμα το δοκιμάζουμε έξω από το pc για τυχόν διαρροές και μετά το τοποθετούμε μέσα.εσένα πολύ γρήγορο σε βρήκα και τα έκανες μούσκεμα

:-O

Βασικα εγω το προβαρα πανω και εκανα κατευθιαν leaktest, 10-15 λεπτακια, με βραχυκυκλομα (το πρασινο με το μαυρο) στο PSU πριν το αναψω ολο το συστημα.. :p

Link to comment
Share on other sites

Ετσι το κανω εγω παντα, πρωτη φορα στις 10 και φορες που εχω φτιαξει υδροψυξη τα εκανα εστι μπαχαλο.

Ενα crossfire bridge θελει? Εγω εχω βαλει δυο και δουλευει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι το κανω εγω παντα, πρωτη φορα στις 10 και φορες που εχω φτιαξει υδροψυξη τα εκανα εστι μπαχαλο.

Ενα crossfire bridge θελει? Εγω εχω βαλει δυο και δουλευει μια χαρα!

άμα έχεις στήσει πάνω από 10 φορες υδρόψυξη τέτοια λάθη δεν δικαιολογούνται sorry κιόλας εγώ 4 φορες έχω στήσει ούτε λίγο νερό δη έχει στάξει:alien:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.