Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

δές το μέγεθος του κουτιού, τί έχει μέσα και αναθεώρησε :)

Υπαρχουν συστηματα με μικροτερα κουτια και περισσοτερα πραγματακια μεσα και ειναι πιο συμμαζεμενα. Επιλογη σου ειναι φυσικα αλλα αν ήθελες να μπορουσες να το εχεις πολυ πιο μαζεμενο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν συστηματα με μικροτερα κουτια και περισσοτερα πραγματακια μεσα και ειναι πιο συμμαζεμενα. Επιλογη σου ειναι φυσικα αλλα αν ήθελες να μπορουσες να το εχεις πολυ πιο μαζεμενο.

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=810350&postcount=5143

ειλικρινά δε βρίσκω το λόγο

ούτε παράθυρο δεν έχει το κουτί

airflow υπάρχει πολύ καλό, άρα? :flower:

Link to comment
Share on other sites

δές το μέγεθος του κουτιού, τί έχει μέσα και αναθεώρησε :)

Θα αναθεωρησω εγω.:p

Ειναι ενα midi που δεν εχει μεσα ουτε αντλια, ουτε ψυγειο, ουτε εξτρα σωληνωσεις (εκτος αν ειναι καπου κρυμενα και δε φαινονται).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είναι ενα midi με:

4850 Crossfire,3 fans,Watercooling(external),απο ότι είδα σε πόστ σου σε άλλο φόρουμ 2 ράπτορες που είναι σε raid πάνω σε αφρολέξ :upside:

Και τέλος αρκετά μακαρόνια να ταΐσει ένα λόχο!Μια χαρά τον βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

DSC02091.jpg

Υποτίθεται ότι το Θέμα άνοιξε για να δείχνει κάποιος την υδροψυξη του και όχι τι θερμοκρασίες έχει..

Σ' αυτό το μπάχαλο ούτε η υδροψυξη φαίνεται αλλά ούτε και κάτι διαφορετικό απο τα συνηθισμένα κουτιά.

Ενα τόσο καλό σύστημα θα μπορούσε να μπει σε πιο ανθρώπινο κουτί όπου θα βολευόταν όλα πιο σωστά.

Αν και πιστεύω ότι άμα καθίσεις να ασχοληθείς θα μπορούσαν να συμμαζευτούν πολλά εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι το Θέμα άνοιξε για να δείχνει κάποιος την υδροψυξη του και όχι τι θερμοκρασίες έχει..

Σ' αυτό το μπάχαλο ούτε η υδροψυξη φαίνεται αλλά ούτε και κάτι διαφορετικό απο τα συνηθισμένα κουτιά.

Ενα τόσο καλό σύστημα θα μπορούσε να μπει σε πιο ανθρώπινο κουτί όπου θα βολευόταν όλα πιο σωστά.

Αν και πιστεύω ότι άμα καθίσεις να ασχοληθείς θα μπορούσαν να συμμαζευτούν πολλά εκεί μέσα.

ο σκοπός ήταν να φτιαχτεί ένα σύστημα αθόρυβο και με καλές θερμοκρασίες

επειδή στον υπολογιστή του κοριτσιού μου έχω βάλει τους 6 σκληρούς με τα δεδομένα μας αναγκάστηκα να της δώσω το lian-li της υπογραφής

έτσι λοιπόν, έχω δύο αθόρυβα συστήματα!

τη βασική υδρόψυξη τη βλέπετε

θα βγάλω και μία φωτογραφία το ψυγείο αργότερα να μήν μείνετε παραπονεμένοι

ΥΓ. μαζί με τους ανεμιστήρες που φαίνονται, μετρήστε και

1χ 120 πίσω απο τα PWM εξωτερικά του κουτιού να ρουφάει (αυτός που κανονικά μπαίνει εσωτερικά)

2χ 120 επάνω στο ψυγείο

1χ 90 ή 80 μαζί με τη μόντα στους ράπτορες

όλοι ελέγχονται είτε αυτόματα απο τη μητρική, είτε με fan controller μέσα στο κουτί (κάπου ανάμεσα σε dvd-r και τους ράπτορες!)

ΥΓ2.

τί νόημα έχει να δείχνουμε τις υδροψύξεις μας αν δεν δείχνουμε θερμοκρασίες?

μόνο για μόστρα τις φτιάχνετε?

Έγινε επεξεργασία από Teodor_ch
Link to comment
Share on other sites

Αγγλία :)

Δεν έχει τόσο ήλιο, απλά επειδή το δωμάτιο ήταν σκοτεινότερο απο έξω (αντανακλάει ο ήλιος στο απέναντι κτίριο) βγήκε έτσι η φώτο.

Αν τύχει και έχει τόσο ήλιο ώστε να ζεστάνει το ψυγείο, θα κλείσω τον υπολογιστή και θα πάω βόλτα :D

Link to comment
Share on other sites

Αγγλία :)

Και εγώ συμφωνώ με τα υπόλοιπα παιδιά. Επίσης και έχω δει και έχω φτιάξει ποιο μικρά κουτιά με περισσότερα πράγματα και πολύ ποιο συμμαζεμένα.

Επίσης δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από εμάς. Αν εσένα σου αρέσει εμάς μας κάνει και μας περισσεύει.

Πάντως θα ήταν πολύ ποιο όμορφο και πρακτικό αν τα έβαζες όλα μέσα στο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ2.

τί νόημα έχει να δείχνουμε τις υδροψύξεις μας αν δεν δείχνουμε θερμοκρασίες?

μόνο για μόστρα τις φτιάχνετε?

Αν είχες την υδροψυξη μέσα στο κουτί και είχες αυτές τις θερμοκρασίες τότε θα σου έβγαζα το καπέλο...

Σε αυτό το θέμα μόστρα (δηλαδή τακτοποιημένη εγκατάσταση) και καλές θερμοκρασίες πρέπει να πηγαίνουν μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ με τα υπόλοιπα παιδιά. Επίσης και έχω δει και έχω φτιάξει ποιο μικρά κουτιά με περισσότερα πράγματα και πολύ ποιο συμμαζεμένα.

Επίσης δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από εμάς. Αν εσένα σου αρέσει εμάς μας κάνει και μας περισσεύει.

Πάντως θα ήταν πολύ ποιο όμορφο και πρακτικό αν τα έβαζες όλα μέσα στο κουτί.

αυτό νόμιζα και εγώ αλλά μερικοί περιμένουν να έχουμε όλοι τα ίδια γούστα

Αν είχες την υδροψυξη μέσα στο κουτί και είχες αυτές τις θερμοκρασίες τότε θα σου έβγαζα το καπέλο...

Σε αυτό το θέμα μόστρα (δηλαδή τακτοποιημένη εγκατάσταση) και καλές θερμοκρασίες πρέπει να πηγαίνουν μαζί.

λάθος λέξη ;)

xrist αν έχεις καμία φώτο με παρόμοιο σύστημα και διπλό ψυγείο μέσα στο κουτί θα ήθελα να τη δώ

όπως και θερμοκρασίες και θόρυβο :whistling

Link to comment
Share on other sites

αυτό νόμιζα και εγώ αλλά μερικοί περιμένουν να έχουμε όλοι τα ίδια γούστα

xrist αν έχεις καμία φώτο με παρόμοιο σύστημα και διπλό ψυγείο μέσα στο κουτί θα ήθελα να τη δώ

όπως και θερμοκρασίες και θόρυβο :whistling

Άλλο γούστο άλλο κακογουστιά.

2 μικρά που έχω πρόχειρα σε φωτο.... shark και soprano

post-884-1416073672,8697_thumb.jpg

post-884-1416073672,9062_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από xrist
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.