Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Μολις εχτές ανανέωσα λίγο την υδροψυξούλα μου...

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Κοπρίτη για την βοήθεια του....

Πήγα και εγώ σε 3/8... Αναμονή φωτό μιας και απουσιαζει η φωτογραφική μου...:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Λίγες γρήγορες φωτο απο το xperia αλλά και το στήσιμο είναι πρόχειρο γτ επεσε πανω στην αλλαγή σκληρών. Και εχω παραγγείλει και δεν εχουν ερθει ακόμα...Οποτε γιαυτο το χαος με τα καλώδια....Νεότερα σύντομα....και μαζεμένο...

DSC_0008.jpg

DSC_0006.jpg

Έγινε επεξεργασία από psiloshac
Link to comment
Share on other sites

Οι σωλήνες είναι καλύτερα από την προηγουμενη φορά.. του πάει τα 3/8 που του έβαλες ;)

Μέγια psilουκο..

Και περιμένουμε update μετά το μάζεμα των καλωδίων :p

edit:δεν μαρέσου οι pics που βγάζει το xperia :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λίγες γρήγορες φωτο απο το xperia αλλά και το στήσιμο είναι πρόχειρο γτ επεσε πανω στην αλλαγή σκληρών. Και εχω παραγγείλει και δεν εχουν ερθει ακόμα...Οποτε γιαυτο το χαος με τα καλώδια....Νεότερα σύντομα....και μαζεμένο...

DSC_0008.jpg

DSC_0006.jpg

κουκλα με γειες:banging:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

th_73972_16062009494_122_177lo.jpgth_73977_16062009493_122_159lo.jpgth_73980_16062009492_122_673lo.jpg

τελικο update με νερο πλεον και στο SB και κοψιμο σωληνων νερου πιο κοντους και περασμα με σπιραλ πρασινο...κουραστηκα αλλα το αποτελεσμα αψογο..

Έγινε επεξεργασία από giogio
Link to comment
Share on other sites

Nα και ο δικος μου κουβας,βεβαια απο θερμοκρασιες ειμαι χαλια αλλα τι να κανω μου εχει σπασει τα νευρα.

Να πω και ενα ευχαριστω στο φιλο κοπριτης που ειναι πολυ εξυπηρετικος.

Φιλε μου μοναχα βλεπωντας της βαλβιδα της Koolance πανω στο καπακι του tank της XSPC

καταλαβα ποιος εισαι :hi:....

ευχαριστω για τα καλα σου λογια

(λεω κι εγω, εξυπηρετησα ποτε καμια Τζενη για θεμα υδροψυξης και δεν το θυμαμαι)

δεν φαινεται καλα το ψυγειο που εχεις αλλα μοιαζει με διπλο (feser?)

μαζι με fuzion & laing d5 δεν βλεπω προφανη λογο για αθλιες θερμοκρασιες

εχεις βεβαιωθει για πατημα block, επαρκη ροη αερα στο ψυγειο κτλ?

για πες και για τι επεξεργαστη και σε τι θερμοκρασιες μιλαμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και παλι φιλε μου χαιρομαι που με θυμασαι.Λοιπον το ψυγειο ειναι το διπλο της thermochill αντλια swiftech mcp655 funs noctua nf-p12,εχω δοκιμασει και με thermaltake στις 2300rpm αλλα χωρις καμια διαφορα,το block το εχω βαλει και βγαλει 4-5 φορες μπας και αλλα μια χαρα παταει.Η CPU ειναι της υπογραφης Q9550 2,83@3,50 1,18V να και η θερμοκρασιες,με θερμοκρασια δωματιου 30c.

post-12640-1416074022,2354_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και παλι φιλε μου χαιρομαι που με θυμασαι.Λοιπον το ψυγειο ειναι το διπλο της thermochill αντλια swiftech mcp655 funs noctua nf-p12,εχω δοκιμασει και με thermaltake στις 2300rpm αλλα χωρις καμια διαφορα,το block το εχω βαλει και βγαλει 4-5 φορες μπας και αλλα μια χαρα παταει.Η CPU ειναι της υπογραφης Q9550 2,83@3,50 1,18V να και η θερμοκρασιες,με θερμοκρασια δωματιου 30c.

αυτα πανε και αναλογα με το κομματι που θα πετυχεις βεβαιως

αλλα δεν ειναι δα και τραγικες οι θερμοκρασιες σου

το αποτελεσμα εξαρταται φυσικα πολυ και απο τη θερμοκρασια δωματιου

αλλα σε γενικες γραμμες τσεκαρε οτι εχει γινει πληρης εξαερωση και οτι εχεις σωστη ροη χωρις τσακισματα κτλ

(η διαταξη αντλιας σε σχεση με τανκ αφηνει καποιες υποψιες)

δες οτι το μπλοκ ειναι καθαρο μεσα (γιατι βουλωνει για πλακα)

αν εχεις τη δυνατοτητα σε καποια αποτοποθετηση τσεκαρε με μια λεπιδα το καπακι του cpu

επισης βεβαιωσου οτι το ψυγειο ψυχεται επαρκως

(δεν αρκουν μονο οι αποδοτικοι ανεμιστηρες,

χρειαζεται και καποιος ελευθερος χωρος για την εισαγωγη και εξαγωγη απο το ψυγειο)

ιmho σαν πρωτη κινηση θα κατεβαζα την αντλια σε χαμηλοτερο επιπεδο απο το τανκ

ωστε να τραβαει πιο σωστα το κυκλωμα

μη ξεχνας οτι το block σου χρειαζεται αρκετη πιεση για να αποδωσει σωστα

τα υπολοιπα ειτε μεσω πμ ειτε τηλεφωνικα

γιατι θα μας κακοχαρακτηρισουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.