Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

πολύ όμορφη δουλειά man! :T:
οντως τρελο το κουτι man
Τελικά RomGr το κουτάκι σου βγήκε πολύ όμορφο! και με τέλειος φωτισμός :D
Το WATERBLOCK ειναι ολα τα λευτα....:worship:

ευχαριστω πολυ ! :bigsmile:

θα εχω και update συντομα γιατι τελικα το southbrige καιγεται (47-50C με AC ) και θα πρεπει αναγαστικα να μπει σε νερο και αυτο :X:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ! :bigsmile:

θα εχω και update συντομα γιατι τελικα το southbrige καιγεται (47-50C με AC ) και θα πρεπει αναγαστικα να μπει σε νερο και αυτο :X:

Βάλε ένα μικρό δυνατό ανεμιστηράκι να το χτυπάει.

Να δεις πως θα κατεβει η θερμοκρασία ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα μικρό δυνατό ανεμιστηράκι να το χτυπάει.

Να δεις πως θα κατεβει η θερμοκρασία ;)

καλη ιδεα αλλα δεν εχει υποδοχες για ανεμηστηρα και μαλλον θα πρεπει να καταφυγω σε πατεντα. θα το κοιταξω ομως

Link to comment
Share on other sites

dsc00300x.th.jpg

dsc00301wld.th.jpg

dsc00302fia.th.jpg

Aκούω προτάσεις για βελτίωση..Δεν ξέρω άμα έχω κάνει καλό στύσιμο..(μάλλον όχι) οπότε ακούω τι να αλλάξω θέση..

Έγινε επεξεργασία από vagos222
Link to comment
Share on other sites

dsc00300x.th.jpg

dsc00301wld.th.jpg

dsc00302fia.th.jpg

Aκούω προτάσεις για βελτίωση..Δεν ξέρω άμα έχω κάνει καλό στύσιμο..(μάλλον όχι) οπότε ακούω τι να αλλάξω θέση..

Φιλικα παντα...,το setup σου ειναι ενα χαος φιλε μου...:shifty:

Γιατι δεν δοκιμαζεις να τακτοποιησεις λιγο και μετα μπορουμε να κανουμε σχολια...

Το ψυγειο πχ εξω θα μεινει?και το δοχειο πληρωσης??

EDIT!!!!Κ αυτο?(ΕΝΝΟΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ?!)

Έγινε επεξεργασία από Theo.rw
Link to comment
Share on other sites

Το ψυγείο δεν χωράει με τπτ μέσα..όντως είναι χάος τώρα για το tank δεν το επιασα..τι εννοείς καυτό??Το δοχείο δεν πρέπει να είναι ποιο high από όλα τα άλλα??Το έβαλα πάνω από το case..Το ψυγείο μπορώ να το βάλω σχεδον όπως είναι όρθιο δίπλα στο case ή ξάπλα πάνω στο case δίπλα στο τανκ..(αλλά στη 2η περίπτωση μάλλον θα μπεί και η αντλία πάνω γιατί δεν παίζει να φτάσει αλλιώς ο σωλήνας..

Link to comment
Share on other sites

εμ...τα καλώδια τα είχα δέσει στην αρχή και γενικά τακτοποιησει όσο καλύτερα γινόταν αλλά και πάλο δεν χωραγε τίποτα στο case..Το τανκ ίσως και η αντλία να χώραγαν εκεί που είναι τα drives αλλά το ψυγείο με τίποτα..Το case είναι ένα ch/k full atx που έδεινε παλιά το Πλαίσιο πριν κανα 3αρι χρόνια με τα έτοιμα pc..Υπάρχει κάποιο θέμα εκτώς από το λίγο σωλήνα παραπάνω και το ότι δεν είναι όμορφο αν είναι έξω από το case τα πράγματα??Το ψυγείο είναι το θέμα μου..Δεν ξέρω άμα πρέπει να μπεί όρθιο δίπλα στο case ή ξαπλα πάνω στο case...Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

dsc00300x.th.jpg

dsc00301wld.th.jpg

dsc00302fia.th.jpg

Aκούω προτάσεις για βελτίωση..Δεν ξέρω άμα έχω κάνει καλό στύσιμο..(μάλλον όχι) οπότε ακούω τι να αλλάξω θέση..

ειτε μονταρεις το chieftecακι για εξωτερικο top mount

ή παιρνεις ενα Cosmos S ή ενα CM ATCS 840

και τα ξαναστηνεις ολα απο την αρχη ομορφα κι ωραια

με σωστη αντλια αυτη τη φορα

και καθαρισες

Link to comment
Share on other sites

ειτε μονταρεις το chieftecακι για εξωτερικο top mount

με σωστη αντλια αυτη τη φορα

και καθαρισες

Δηλαδή είναι θέμα η αντλία έ??Mod στο chief δεν παίζει να κάνω μόνος μου...Όσο για new case είναι πολλά τα λ΄7 προς το παρόν..Κοιτάω να βολευτώ Όπως όπως για το καλοκαίρι και τον Δεκ/ρη θα πάρω new case..Προς το παρόν μόνο αντλία που κάνει 60-70€ μπορώ να αλλάξω...Κουτί δεν παίζει..Απλά δεν ξέρω τί είναι το κακό στο setup μου και θέλει άμεσα αλλαγή...Το τανκ, η αντλία, οι σωλήνες???Τι είναι λάθος??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσον αφορα που θα βαλεις το ψυγειο εγω λεω να παρεις 4 βιδες χοντρες οσο οι τρυπες του ανεμιστηρα και ΟΠΩΣ ΕΔΩ http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://www.crazypc.com/images/coolers/watercooling/h2o220compact/h20220compactvgaroutingbig.jpg&imgrefurl=http://www.crazypc.com/products/h20-220-compact-93720.html&usg=__0j9oRBFqTmyz0nWgW1tdm2bYrug=&h=369&w=380&sz=61&hl=el&start=17&um=1&tbnid=-E7zXfoiHert2M:&tbnh=119&tbnw=123&prev=/images%3Fq%3Dexternal%2Bmounted%2Bradiator%2Bpc%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26hs%3DTTJ%26sa%3DG%26um%3D1

να βαλεις το ψυγειο πισω εξωτερικα στο κουτι.

Δες και την φωτο που επισυναψα να καταλαβεις καλυτερα!

post-4592-1416074026,2601_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα το παλέψω να το κάνω έτσι..Αλλά για να γίνει έτσι πρέπει η αντλία και το τανκ να μπούν μέσα στο κουτί...Εκτώς αν μπεί ανάποδα το ψυγείο και μπεί αντλία και τανκ πάνω στο κουτί...Άρα θα κάνω μία απόπειρα να τα βάλω όλα μέσα και το ψυγείο πίσω...ΤΗΧ

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις ένα dremelακι, ανοίγεις 2-3 τρύπες δίπλα από την μητρική σου, περνάς από εκεί

τα καλώδια και μετά θα έχεις το χώρο να βάλεις το τανκ και την αντλία μέσα.

Οσα περισσοτερα καλωδια καταφερεις και κρυψεις τοσο καλυτερο.

Με αύτο το τρόπο θα μικρύνεις και τις αποστάσεις μεταξύ των μερών την υδροψυξης που

παραείναι μεγάλες....

Link to comment
Share on other sites

Μεσα να τα βαλεις κ το ψυγειο απ εξω.Θα ειναι το καλυτερο πιστευω.Προσπαθησε να στερεωσεις το δοχειο ψηλα δεξια απ τη μητρικη και την αντλια βαλτην στον πατω απο κατω απ το δοχειο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.