Jump to content



To ''συνδρομο'' HIGH-END (season 07- 08 )


jimakos21

Διακατεχεστε απο το συνδρομο του...ΗIGH-END?  

159 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Θα εκτιμούσα και τιμούσα μια επιλογή του είδους '' Με πιάνει κατά διαστήματα''.

Παλαιότερα, με είχε πιάσει, ξεσκίστηκα. Πριν λίγο μ'έπιασε, τσίμπησα z5500, xFi Platinum και HP2207 σε χρόνο ρεκόρ.

Τώρα πλέον μου έφυγε παντελώς. Ούτε 0,20 λεπτά για CD δε δίνω. Πραγματικά το μικρόβιο με πιάνει κατά διαστήματα. Μπορεί αύριο, μπορει σε ένα μήνα, μπορεί σε ένα χρόνο, μπορεί και ποτέ ξανά...

Το να γυροφέρνεις όμως σε φόρουμ περί, σίγουρα σε τσιγκλάει όπως και να'χει. Πάντως, όταν και αν θα με ξανά πιάσει, ένα πακετάκι της τάξεως 9800GTX + E8400 θα το απορροφήσω :jump: <- απ'τα πιο αστεία emoticons που έχω δει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από NikMark

Το να γυροφέρνεις όμως σε φόρουμ περί, σίγουρα σε τσιγκλάει όπως και να'χει.

Αν σε τσιγκλάει λέει..! Σίγουρα επηρεάζεσαι βλέποντας μηχανήματα-τέρατα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

Μπα... Ποτέ δεν με ενδιέφερε το top-of-the line αν δεν συνδυάζεται με ένα έστω σχετικό value-for-money.

Πάντα προτιμούσα να δινω συνολικά 8 και να άλλαζα 2-3 φορές mid-range μοντέλα και να "παίζω" με περισσότερο hardware παρά να δώσω 10 και να πάρω μια φορά το hi-end που θα χάσει την αξία του (και χρηματική και αποδοτική) σε 2 μήνες.

Ότι hi-end κομμάτι είχα ποτέ μου ήταν από τα "τυχερά" μου ή ελαφρώς μεταχειρισμένα που κόστισαν αρκετά λιγότερο από την τότε τρέχουσα χρηματική αξία τους.

Η αναζήτηση του hi-end δεν τελειώνει ποτέ γιατί στην ουσία ποτέ δεν επιτυγχάνεται. Και να δώσεις 5 χιλιάρικα ωστε να φτιάξεις το απόλυτο hi-end μηχάνημα (από το mouse έως το monitor πχ) με όλα τα εξαρτήματα να είναι τα απόλυτα κορυφαία, μέσα σε ελάχιστο χρόνο θα έχει βγει κάτι καλύτερο που συνήθως θα είναι και φθηνότερο.

Με κάλυψε πλήρως η απαντησή σου. Μία απτα ίδια. Σήμερα άλλαξα μητρική και ακόμα απορώ γιατί το έκανα, αφου ολοένα και λιγότερο χρόνο εχω να ασχολoύμαι με δαύτα... Είναι το μικρόβιο...Το κόλλησα όταν δούλεψα στον χώρο αλλά σιγά σιγά χάνεται πλέον...

Πιο τυχερός ο μικρός μου αδερφός που είναι ακόμα φοιτητής και του πίνει το αίμα του πι-σιού μου (χωρίς να έχει δώσει φράγκο) :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κρινοντας απο τους καμενους που κυκλοφορουν εδω μεσα απαντησα οχι.

Βεβαια για την ηλικια μου και ως φοιτητης δεν εχω γνωρισει παιδια που να ξοδευουν τρελα φραγκα για το pc τους(μονο ενα lol) και γι αυτο ολοι οι φιλοι μου λενε εμενα μανιακο, που να ηξεραν.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21-

Σήμερα άλλαξα μητρική και ακόμα απορώ γιατί το έκανα, αφου ολοένα και λιγότερο χρόνο εχω να ασχολoύμαι με δαύτα... Είναι το μικρόβιο...Το κόλλησα όταν δούλεψα στον χώρο αλλά σιγά σιγά χάνεται πλέον...

αυτο σημαινει πως θα ειμαι ο επομενος κατοχος της QuadGT ε????:D :D

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ΝΑΙ αλλα σε πραγματα που αξιζουν περισσοτερο τα χρηματα που διαθετω... αυτα που θα αντεξουν στο χρονο... π.χ G9 mouse, η οθονη 22αρα (οταν την πηρα εκανε 400 ευρω) , g15 , ηχεια ζ5500 πραγματα τα οποια στο χρονο θα αντεξουν περισσοτερο απο ενα CPU η μια καρτα γραφικων... εκει παιζει πιο πολυ σκεψη αλλα αμα θολωσω τα περνω και ας εχω οτι συνεπεια θελει :innocent::D + οτι ειμαι της αποψης οτι στο HOBBY σου και να χαλας λευτα ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ :D οι κ@υλες πληρωνονται ελεγε η σοφη γιαγια μου :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21- [Σήμερα, στις 07:48]

Μάλλον εννοεί παρομοίως με εσένα ο Γιώργος...

Μπραβο ρε junior-21 γιατι αμα περιμενεις να στροφαρει γρηγορα ο γοριλας αστα να πανε!:hehe: :hehe: :hehe: Ασχετο !!Ποιος εισαι συ πονηρουλη που ξερεις το ονοματακι μου?:whip: :whip: :whip:
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.