Jump to content



X48 ποτε?


spH3RiCal

Recommended Posts

Ξερει κανεις ποτε θα αρχισουν να ερχονται πιο "μαζικα" mobos με το Χ48? Για να εχουμε και καποια ποικιλια..

Επισης εχει ακουστει τιποτα για dfi και Χ48?

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι μονες που υπαρχουν ειναι αυτη και μια msi.. Αλλα η msi γενικα δε μου γμιζει το ματι και οι asus.., δε ξερω μετα απο καποιες εμπειριες εχω αλλαξει καπως αποψεις.. :p

Γιαυτο ρωταω για dfi (η abit)..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

Μπορει να ειναι τυπογραφικο λαθος του OCUK,αλλα για κοιταξτε εδω

Ε,τι? Κάνε επί 1,4 που είναι η λίρα σε σχέση με το euro....

Πιο φθηνό το Πλ@ίσιο... Αθάνατη Ελλαδάρα! :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spH3RiCal [Σήμερα, στις 20:41]

Ξερει κανεις ποτε θα αρχισουν να ερχονται πιο "μαζικα" mobos με το Χ48? Για να εχουμε και καποια ποικιλια..

Επισης εχει ακουστει τιποτα για dfi και Χ48?

Τον Μάρτιο θα αρχίσει η διάθεση των chipset από την Intel προς τους μεγάλους κατασκευαστές όπως η ASUS.
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει κάποιες ακόμα ρυθμίσεις πάνω στο mch και κανά περιφερειακό διαφορετικό/παραπάνω.

Αμφιβάλω αν αυτές οι ρυθμίσεις θα δώσουν το κάτι παραπάνω για 24/7 αλλά μόνο για κανά

ψηλό fsb και χαμηλό PL...λεπτομέρειες δηλαδή. Και όταν η διαφορά στην τιμή είναι 80 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι 80 ευρώ η διαφορά... είναι πολύ παραπάνω...

η gigabyte είχει 200 και η αβιτ 180 ευρώ...

οπότε αν συγκρίνουμε με τα 340 ευρώπουλα που έχει η άσους μιλάμε για ληστεία...

140-160 ευρώ παραπάνω...

και εμένα επειδή μου κάηκε η αβιτ έψαχνα αυτή την εβδομάδα αλλά τις έχουν εξαφανίσει από παντού...

’ρα όσοι πάνε για αναβάθμιση, επειδή δεν το βλέπω να ξαναέρχετε το Χ38 μάλλον πως θα την ποιουν την πορτοκαλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ σύγκρινα τα 340 ευρώ της Χ48 του πλαισίου με τα 280 της P5E3 Premium γιατί έχουν DDR3 και Wi fi και

οι δύο. Οι τιμές που λες είναι για Χ38 DDR2 οπότε είναι άκυρη.

Χ38/DDR3->http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977721&product=1022008

Χ48/DDR3->http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977721&product=1079514

Link to comment
Share on other sites

η άσους έτσι και αλλιώς έχει κάνει το ασύρματο ψωμοτύρι...

σε Χ48 θα βγουν και μητρικές με ddr2... δεν πιστεύω να έχουν αναμεσά τους μεγάλη διαφορά λόφω των μνημών... μάλλον πως οι ddr2 θα είναι και ποιο ακριβές...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.