Jump to content



Formula 1: Ξεκινούν τα έργα


racer

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply
βρε σεις... ακόμα δεν το είδαμε και αρχίσατε την γκρίνια?

Ο εθνικός από την Κόρινθο και μετά αρχίζει να έχει γερά προβλήματα, θέλει όντως να τον φτιάξουν. Η Πελοπόννησος υποφέρει από τους δρόμους της, δε συγκρίνεται με αντίστοιχα προβλήματα της Βόρειας Ελλάδας.

Αυτούς τους ανθρώπους τους έχουνε ξεχάσει εδώ και δεκαετίες - πρέπει να φτίαξουν την Εθνική.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτείτε τι θα γίνει όταν πάνε και όταν ΓΥΡΝΑΝΕ από φορμουλα 1 αγώνα.Όλοι πίτα-τσίτα θα πηγαίνουν....στην μιάμιση λωρίδα...

Φίλε dark22 έχω κάνει το Ιωάννινα-Αθήνα πάρα πολλές φορές και θεωρώ ότι καλύτερα να γίνει δρόμος της προκοπής, και μετά πίστα, παρ ότι είμαι φαν...

Link to comment
Share on other sites

θέλω να δω αντισεισμικά πως θα τη θωρακίσουν....

ο φράγμας είπε 1,5 ώρα απο το θρυλικό ΑΣΤΑΚΟχώρι

διαβάστε πιο προσεχτικά...

άλλωστε με το κότερο θα κατεβαίνει..

φωτιές ε???:hmm: κάτι λέγαμε για την Ιόνια οδο το Σεπτ.

ε όλα θα γίνουν...

πετάς μια πίστα στο "πουθενά",τη συνδέεις και με τα λοιπά...

χρειαζόταν και η πίστα,πολλά έσοδα και ο δρόμος

καλή κίνηση αν καταφέρουμε να την καρπωθούμε....

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που θα γυρνατε στην Αθήνα, θα τρώτε την κίνηση στη μάπα.. Εμείς που είμαστε δυτι-κότερα της Πάτρας, θα πηγαίνουμε για χαλάρωμα στα κοσμοπολίτικα νησιά μας και θα ερχόμαστε αργότερα :p

Ο κ@λόδρομος από Κόρινθο ως Πύργο, πρέπει να φτιαχτεί πάντως.. Από τότε που με θυμαμαι, ακούω για Ιονια Οδο, και ούτε μακέτα δεν έχω δει...

Link to comment
Share on other sites

το χρειαζοταν και η πατρα να παρει λιγο τα πανω της απο τοτε που εφυγε ο SLN . αντε με το καλο

:happy2:

1 αγωνας motogp δεν φτανει..θελει τουλαχιστον 4-5 διεθνεις αγωνες το χρονο ,χωρια δοκιμες κτλ για να σταθει μια πιστα...

εγω ξερω πρωτα κλεινεις συμβολαια για αγωνες και μετα βαζεις μπρος το χτισιμο..

Link to comment
Share on other sites

Ο χώρος υπήρχε χρόνια τώρα...

Εγώ πάντως πίστα ακούω και πίστα δεν βλέπω...

Τι έχει ο δρόμος? Μια χαρά είναι...για μένα έχει ενδιαφέρον:p

Και σε 1ώρα και 15 λεπτά έχει γίνει...και με νταλίκες...δεν ξέρω από ποιον...:whistling

Link to comment
Share on other sites

Ο εθνικός από την Κόρινθο και μετά αρχίζει να έχει γερά προβλήματα, θέλει όντως να τον φτιάξουν. Η Πελοπόννησος υποφέρει από τους δρόμους της, δε συγκρίνεται με αντίστοιχα προβλήματα της Βόρειας Ελλάδας.

Αυτούς τους ανθρώπους τους έχουνε ξεχάσει εδώ και δεκαετίες - πρέπει να φτίαξουν την Εθνική.

πρέπει να κατέβεις Κρήτη... θα αλλάξεις γνώμη...

πίστεψε με έχω πάει σε αρκετά μέρη στην Ελλάδα...

χειρότεροι δρόμοι δεν υπάρχουν...

από Κόρινθο και μετά δεν έχω πάει,

αλλά ποιο χάλια από εδώ δεν πιστεύω να είναι...

Πάντως αν τελικά γίνει η πίστα θα αναγκαστούν να τον φτιάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κατέβει μαν, δεν ξέρω. Αλλά στην Πελοπόννησο είναι απαράδεκτο, το 2008 να λέμε αυτό το πράγμα Εθνική. Αν και είμαι από τους γραφικούς, που γουστάρουν τις παλιές Εθνικές (κάτι σαν την ταινία Cars ένα πράγμα :D), σίγουρα είμαι υπέρ της αναβάθμισης των δρόμων στη Νότια Ελλάδα - αρχίζουν και γίνονται υπερβολικά επικίνδυνοι.

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι το οδικό δίκτυο στην Ελλάδα πάσχει αγρίως...

και να πεις ότι δεν μπορούν να το φτιάξουν?

βλέπεις δρόμους που έγιναν επί χούντας,

-και λυπάμαι που το λέω γιατί αυτές ήταν μαύρες σελίδες

για την δημοκρατία στην Ελλάδα-

και είναι σε άριστη κατάσταση μέχρι και σήμερα,

και τώρα κάνουν ένα δρόμο και σε 1-2 χρόνια είναι άθλιος...

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να κατέβεις Κρήτη... θα αλλάξεις γνώμη...

πίστεψε με έχω πάει σε αρκετά μέρη στην Ελλάδα...

χειρότεροι δρόμοι δεν υπάρχουν...

από Κόρινθο και μετά δεν έχω πάει,

αλλά ποιο χάλια από εδώ δεν πιστεύω να είναι...

Πάντως αν τελικά γίνει η πίστα θα αναγκαστούν να τον φτιάξουν...

Το θέμα δεν είναι αν είναι ο χειρότερος δρόμος στην Ελλάδα. Είναι κομμάτι που έχει πάρα πολύ κίνηση.Σκέψου τι κομμάτια της χώρας συνδέει. Και δεν έχει μπάρα στη μέση, ούτε φώτα. Και αύριο ταξιδεύω :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Kακως την κανουνε στην Πατρα.Μονο η Αθηνα ειναι κοντα αντε κ η Λαμια.

Καλυτερα να γινοταν στη Λαρισα ωστε να εχουν προσβαση ολοι.Απο Θρακη κ Πελλοπονησο με υπομονη και Μακεδονια/Ηπειρο/Στερεα απο δυο εως 5 τσιγαρα δρομος.

Τωρα πως θα ξεκινησει καποιος απο Κομοτηνη η Ξανθη για να παει στην Πατρα....Στου ***** το πεταμα ειναι....

:)

Link to comment
Share on other sites

Kακως την κανουνε στην Πατρα.Μονο η Αθηνα ειναι κοντα αντε κ η Λαμια.

Καλυτερα να γινοταν στη Λαρισα ωστε να εχουν προσβαση ολοι.Απο Θρακη κ Πελλοπονησο με υπομονη και Μακεδονια/Ηπειρο/Στερεα απο δυο εως 5 τσιγαρα δρομος.

Τωρα πως θα ξεκινησει καποιος απο Κομοτηνη η Ξανθη για να παει στην Πατρα....Στου ***** το πεταμα ειναι....

:)

τι ψάχνεις να βρεις τώρα...όπου πέσανε τα πιο πολλά λεφτά την κάνανε..

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν είναι ο χειρότερος δρόμος στην Ελλάδα. Είναι κομμάτι που έχει πάρα πολύ κίνηση.Σκέψου τι κομμάτια της χώρας συνδέει. Και δεν έχει μπάρα στη μέση, ούτε φώτα. Και αύριο ταξιδεύω :hehe::hehe::hehe:

Παντού σκα....τά.Έχω οδηγήσει με το ταπεινό μου Yaris, σχεδόν σε όλους τους λεγόμενους Εθνικούς δρόμους. Και δυστηχώς, έχω δει αρκετά δυστηχήματα σε όλους ανεξεραίτως.

Θεωριτικά πάντα -αν βρισκόμασταν σε άλλη χώρα- θα είχαν γίνει μελέτες για όλα.

Ελπίζω τα φωτεινά μυαλά που φέρουν ευθήνη για το έργο αυτό και τις υποδομές να σκέφτηκαν και την βελτίωση του όδικου δικτύου από Αθήνα για Πάτρα. Και όχι να κάνουν μια αρπακολατζιδικη δουλειά για να κονομήσουν όπως συνήθως...

Link to comment
Share on other sites

έχει δεχτεί να αναλάβει τεχνικός διευθυντής της νέας πίστας και έχει υποσχεθεί ότι θα φέρει έναν αγώνα MotoGP

εχω λιωσει στο γελιο......

καθε, μα καθε χρονο η ιδια και η ιδια ιστορια....

ημαρτον

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.